Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyok ilyen a férjemmel?

Miért vagyok ilyen a férjemmel?

Figyelt kérdés

A férjem egy csodálatos ember. Jobbat akkor se tudnák elképzelni, ha én "raknám" össze. Soha nem veszekedtünk még semmin, persze neki köszönhetően.


Sajnos én olyan vagyok, ha rámjön, a fába is bele tudok kötni, hogy nem elég zöld a levele. Mindig találok valamit, ami nem jó, nem tetszik stb. a férjem szó nélkül tűri minden ilyen rigolyámat. Addig élezem a helyzetet, még mindig sikerül szegényt megbántanom. Utána megbánom, sajnálom, és fogalmam sincs, miért csinálom. És bevallom, csodálom, amiért még velem van. Én már rég elhagytam volna magam, ha az ő helyébe vagyok. Ezért el is határoztam, hogy megváltozok. És kicsit sikerült is, már nem hisztizek annyit, nem kötök bele mindenbe, de azért még mindig előfordul.

Nagyon félek, hogy egyszer betelik a pohár, és tényleg elhagy, és nem tudom, miért viselkedek így vele.


2011. ápr. 6. 21:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Most leirtad a hibàdat, talàn segiteni fog. Vigyàzz, mert mindennek van hatàra, talàn unalomból csinàlod? Biztos vagy a dolgodban, hogy szeret és jó ember. Ne veszitsd el!
2011. ápr. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm pont ilyen,igaz még nem a feleségem.Ezeket a sorokat olvasva,az az érzésem támadt,mintha a barátnőm írta volna.:)
2011. ápr. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is szoktak ilyen időszakaim lenni és lassan biztos vagyok benne, hogy a hormonaim tréfálkoznak, vagy nem is tudom mik, mert egy szót se gondolok soha komolyan, amiket mondok. Annyit tudok tanácsolni, hogy lehetőleg ne azon töltsd ki a dühöd, aki fontos. Viszont ha tudod mi az oka az ingerlékenységednek, akkor mondd meg a férjednek és akkor ő is tudja, hogy majd ez egyszer el fog múlni. Ha ugyanúgy nem tudod, hogy miért van, mint én, akkor azt tudom tanácsolni, hogy járj sportolni, de valami kimerítő edzésre (ha az időd engedi), vagy kérdezz meg egy orvost. (Csak nem tudom, hogy fogsz-e olyat találni aki komolyan vesz és belegondol, nem csak felír valami gyógyszert vagy vitamint.)
2011. ápr. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Belőlem a stressz hozza ki ezt mindig, de megtanultam átcsoportosítani a felesleges kitörő energiákat... így ahelyett hogy hisztiznék vele, levezetem a feszültséget valahogy (pl. hozzávágom a kispárnát, ő tudja hogy vigyázni kell velem, nekem meg egyből jobb kedvem lesz :))

Próbáld meg Te is kontrollálni valahogy a dolgot, ez már egy jó lépés, hogy így elismerted magadnak a bajt.

Próbálj meg valami levezetést kitalálni... pl. az is jó, ha érzed hogy ki akar törni belőled valami csúnyaság, akkor elrohansz mosogatni. Legalább azt is könnyebb így megcsinálni, ha puffogsz magadban, gyorsabban végzel, de a 10ig számolás is megteheti.

Remélem tudtam segíteni :)

2011. ápr. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyu, én is gyakorlom még ezt :) Már finomodtam sokat.

Sokszor sikerül már szebben, finomabban kifejezni a dolgokat, azt szem előtt tartva, hogy mi a mondandóm célja, és nem a feszkó levezetése végett.

Nehéz ügy,de sztem lehet szoktatni magad bizonyos viselkedést hogy betarts. Persze ne várd,hogy teljesen megváltozz (meg sztem nem is szükséges), hiszen a vérmérsékletünk az adott. (a párod meg így szeret:)


Csiszolni azonban megéri magunkat, hogy tényleg egyszer be ne teljen a pohár! :)

Légy türelmes magaddal! Ne akarj kibújni a bőrödből, csak fejlődj szépen a saját ritmusodban.

2011. ápr. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló vagyok. :S
2011. ápr. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Már csak definiálni kellene ezt a nőtípust.:)
2011. ápr. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

dettó :( csak az én férjem nem olyan csodálatos mint a Tiéd, gyakorlatilag nálunk két állapot van, vagy veszekszünk, vagy békülünk :SSSS

általában reggel összeveszünk, egész nap ugye külön vagyunk aztán este békülünk :S


én is igyekszem változni

2011. ápr. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ilyen tipus vagy. De korrigálni tudsz magadon, ahogy látod is.

Mikor kezded magad felpörgetni, erőltesd meg magad, és képzeld el, hogy oké kihisztizted magad, miután ő feláll és kisétál, és ennyi volt.

Csak azért mert ő szerencsés ezen a téren, hogy nem húzza fel magát, nem jelenti, hogy nem jön el az a pillanat, nem kellene kihúzni a gyufát.

Ilyen vagy, elfogadja, de ha próbálkozol azt azért látja, és az jó neki, ha még nem is tökéletes. Elfogad ilyennek, biztos vannak jó oldalaid is. Azokat próbáld előtérbe helyezni többször.

Dolgoznod kell ezen. Kitartás ! Munkára ! :-)

Ja, időnként mikor jó kedved is van megemlítheted, hogy bocsi, hogy néha olyan vagy. Ekkor is látni fogja, hogy nem csak az épp adott történésért kérsz bocsit, hanem foglalkoztat téged, de ilyen vagy.

Hajrá

2011. ápr. 7. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok mint te!!!!

Ha hirtelen eszembe jutnak az elözö barátnöi, az ivászatai, hogy mennyi pénzt vert el feleslegesen, a dohányzás... ezek érzékeny témák és mindegyiket gyülölöm. Ilyenkor szoktam belekötni. De csak úgy, mert eszembe jutott valami kapcsán. Tavaly a lelket is kiszekáltam belöle, de jól türte szegény :((( Én is csodálom, hogy még velem van. Az a baj, hogy ha ilyenkor ezek eszembe jutnak és nem tudom kitölteni a haragomat, iszonyú keserü szájízem lesz, vagy nem is tudom hogy fogalmazzak, de valami gátolja, hogy normális legyek vele szemben.

Erre az volt a megoldás, hogy igyekszem nem gondolni erre és ha mégis eszembe jut, akkor bújok hozzá, hogy érezzem hogy az csak a múlt és én vagyok a legfontosabb számára.

Idén még nem volt ilyen kitörésem, jól haladok :D

2011. ápr. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!