Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a legrégebbi emléked a...

Mi a legrégebbi emléked a gyermekkorodból?

Figyelt kérdés

Hány éves voltál akkor?


Én 3-4 éves lehettem amikor odafutottam anyukámhoz,ez maradt meg legrégebbi emlék...


2011. ápr. 2. 11:55
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Első emlékem az, hogy kb 2 évesen állok a kiságyamban, és felettem pénzt számolnak.. Nem, nem akkor vettek meg..:)

Mikor kicsi voltam, nem is tudtam miről van szó, csak nagyobbként azonosítottam be, hogy az bizony egy papír húszas volt!:D


A következő emlékem pár hónappal későbbi, már megszületett a húgom, anyám pelenkázta, én pedig mellette álltam, és bohóckodtam a babával. Ő egy pillanatra lehajolt, hogy pelenkát vegyen elő.. És a húgom abban a pillanatban mozdult meg először egyedül, korábban soha. Az oldalára fordult, és mosolyogva felém nyúlt, mert jönni akart hozzám.. És a következő pillanatban már a földön volt. Kórház, mentők, koponyarepedés.. Rám a nagymamám vigyázott, egész hajnalig bőgtem, és nem akartam lefeküdni, vártam haza a tesómat (csak egy hét után engedték haza megfigyelésről..)

Majdnem 20 évig magamat hibáztattam érte, pedig baleset volt:(

2011. ápr. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Igaz én még csak 16 éves vagyok, szóval nem volt olyan régen a kiskorom, de nekem nagyon sok emlékem van. A legeslegkorábbin kb. 2 éves voltam és a sárga-zöld színű bébikompomban ültem, odalöktem magam a játékospolchoz ami piros volt, levetettem onnan a kedvenc játékaimat és azokkal játszottam. Emlékszek a játékokra is. Egy nagyon szép rózsaszín póniló volt, egy Frédi és Bénis kisautó, és egy szőke műanyag baba ami egy rolleren volt és fel lehetett húzni. Aztán anya lefektetett az ágyukra és a földön felhúzta nekem azt a babát és ment körbe-körbe, én meg ámulva néztem. Aztán bekapcsolta a tévét és Samba de janeiro című szám volt benne. Az az első zene amire emlékszek. Utána volt a tévében a Come on Barbie girl és anyával azt néztük, nekem meg nagyon tetszett mert engem is Barbinak hívnak. Emlékszem az egész szobára, hogy hogy nézett ki. Emlékszek hogy volt berendezve, az ágytakaróra, arra, hogy világoskék cicás ágynemű volt a kiságyamban, a pelenkázómon meg lila macis dísz volt. Emlékszek arra, hogy volt egy rózsaszín teknősbéka alakú bilim és abba pisiltem. Van egy olyan emlékem is, hogy az erkélyen ültem egy sárga fa padon és anya teregetett, én meg az egyik csipeszt rátettem az ujjamra és nagyon fájt, de nem tudtam levenni, elkezdtem sírni és anya levette. Aztán emlékszek még arra, hogy apukám akkoriban valahol külföldön dolgozott és hozott onnan nekem egy nagy menyasszony babát ami vagy kétszer nagyon volt mint én, anyukám meg lecseszte, hogy miért ilyen hülyeséget vett, mikor nem is tudok azzal még játszani.És még emlékszek arra is, hogy milyen volt a babakocsim. Biztosan tudom, hogy ezek két és fél éves korom körül történt, mert a harmadik szülinapomkor, már nem abban a házban laktunk. Megkérdeztem anyát ezekről a dolgokról és ő megerősített, hogy tényleg így voltak, meg is lepődött, hogy még ezekre is emlékszek. Na hát kb. ezek a legkorábbi emlékeim.
2011. ápr. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Pár évvel ezelőttig tisztán emlékeztem arra, amikor a szobában a nagymamám fogta a két kezem, és járni tanított :)))

Fogalmam sincs, hogy ez mikor volt, és azóta nem is olyan tiszta a kép, de azt hiszem, hogy ez az...

2011. ápr. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Nekem olyan fura,mert vannak olyan emlékeim,amiket állítólag a nővérem élt át.Én úgy emlékszem leharaptam a pohár szélét.Még a mintájára is emlékszem piros virágok voltak rajta.Anyám nagyon megijedt az ő kezébe köptem a szilánkokat.Egyszer meséltem neki és azt mondta az a tesóm volt.Megkérdeztünk mást is hátha rosszul emlékszik,de mindenki szerint a nővéremmel történt.
2011. ápr. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

3 éves lehettem amikor anyu elvitt beiratkozni az oviba, és amíg a padon beszélgetett az ovónővel addig mászókáztam, de vhogy beszorultam két rúd közé...csak kapáloztam, mert nem ért le a lábam és nagyon meg voltam ijedve...anyu szedett ki

21/L

2011. ápr. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!