Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell ezen ennyire...

Miért kell ezen ennyire kiakadniuk? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nem megyek el az unokahúgom 2 éves születésnapjára és naponta kapom a lelki terrort nagymamámtól és a keresztanyukámtól(az unokahúgom anyukája). Hogy "én nem is szeretem az unokahúgomat" meg "ha szeretném, elmennék" ezért "ők sem fognak eljönni a születésnapomra".

Természetesen, imádom az unokahúgomat, de 1, angol versenyem lesz 2, olyan emberek is lesznek a bulin, akiket gyűlölök 3, ott kéne aludni, amit én nem szeretnék.


Már teljesen ki vagyok tőlük,nekik van igazuk? 14/L


2011. ápr. 1. 14:32
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem tökjó, hogy nem vagy a félelmeid rabja, és mersz nemet mondani. Sajnos most ez lesz, állnod kell a sarat. Esetleg még nyomatékosan mondd el nekik, hogy miért nem, hátha abbahagyják.
2011. ápr. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Ha te sem fogsz kiakadni, mert a tiéden nem lesznek ott, akkor ne menj.
2011. ápr. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
A két éves unokatesódnak még egy rakás szülinapja lesz és a következőn nem fog rá emlékezni sem, hogy tavaly nem voltál ott. Úgy csinál a nagymamád minha az ő szülinapjáról lenne szó. (én egyébként azt sem értem miért kell az egész rokonságot összecsődíteni egy két éves gyerek születésnapjára) mond hogy nem ér rá és kész és majd felköszöntöd a jövő héten.
2011. ápr. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nincs igazuk! Nagylány vagy, oda mész, ahova akarsz. Versenyed is lesz, nem is akarsz ott aludni, a társaság egyes tagjait sem szereted.

A Te döntésed, és igazad van!

Nem ezen múlik, hogy szereted-e az unokahúgodat.

Ne hagyd, hogy érzelmileg zsaroljanak. Igazad van teljesen!

2011. ápr. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tudsz róla, hogy nem csak terrorizálnak, de még érzelmileg manipulálnak is téged. Ezt mondd el nekik és azt is, hogy ez nagyon csúnya dolog. Mondd meg nekik(nyugodtan, tisztelettel), hogy téged nem érdekel ha nem mennek el a szülinapodra, de neked az a verseny nagyon fontos, verseny csak most van, az unokahúgodnak meg lesz még egy csomó szülinapja, és ráadásul még csak 2 éves, egyáltalán nem lesz neki fontos vagy feltűnő, hogy nem vagy, sőt még azt sem fogja tudni, hogy az a sok más ember miért van ott egyszerre. Próbálj ezzel érvelni! Azt szerintem ne mondd, hogy különben sem szeretnék ott aludni.

Egyébként meg, a zsarolásuknak ne higgy, hogy akkor ők sem mennek el többet a te szülinapodra, mert nálunk meg egyszer az történt, hogy unokatesó, aki akkor szintén 14 éves volt, járt egy fiúval, ami a nagymamámnak nem tetszett, és mindig azzal zsarolta, hogy ha nem szakít azzal a fiúval, akkor soha többé nem kap karácsonyra és szülinapra ajándékot. Nem szakított vele(ez már 3 éve volt), de azóta is ugyanúgy kap ajándékot.

2011. ápr. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amúgy és Anyukád mit szól ehhez? Mármint, hogy támogat Téged? Vagy nem tudom milyen a családi háttered..de furcsa, hogy keresztanyukád így mer zsarolni.

Engem anyu nem szokott így...


Szerintem ez egy megbeszélhető dolog alapvetően, mond meg, hogy Neked nem jó az időpont, majd veszel neki valamit, mert szereted és fontos Neked és megköszöntöd máskor.


Ne hagyd, hogy ők határozzák meg, hogy mit csinálhatsz. Menj csak el a versenyre! Felnőttek lévén szomorú, hogy inkább Ők nem támogatnak ebben inkább.


Egy felnőtt tudja, hogy ennyi idősen fontos az ilyesmi és nem szép, ha saját magát helyezi előtérbe.

2011. ápr. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!