Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Óriási nagy kátyúban vagyok,...

Óriási nagy kátyúban vagyok, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Hali!

Elég rossz családi hátterem van.Apám egy részeges állat aki már rég nyugdíjon él de nincs semmi pénzünk és azt is piába fekteti.Minden délután hülyeégeeket prédikál meg minket basztat:S.Muter sem keres szinte semmit.Utálok itthon lenni.Még 5 évig gimnáziumba járok úgy h addig esélyem sincs fizetéshez jutni...És nincs semmi pénzem.1 évig ugyanabba a cipőben meg pulóverben meg gatyában járok és szörnyen ciki:S.Múlt évbe elmehettem volna egy Osztrák foci akadémiára de a szülők nem irták alá mert mondták, hogy tanulás meg meg minden.Beraktak egy egyházi iskolába ahol minden nap 4-5-ig hallgathatom a zagyvasáokat istenről aztán hazajövök és apám is basztat...Fél éve elhagyott a bnőm is azóta szóva se tudok állni normálisan senkivel...Tanulni sincs sok lehetőségem mert fater itthon van...Pénzem semmi sincs...Zsákutca mit lehet tenni ilyenkor?Már gondoltam rá, hogy kirúgatom magam a suliből és magamtól fejezem be az angolt és elmegyek vmi szakmunkásképzőbe tanulóbér-rt...:S16/F


2011. márc. 30. 20:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

16 éves vagy és még 5 évig gimnáziumba fogsz járni?

21 éves korodig?

2011. márc. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Szia! Esetleg ha átiratkoznál egy olyan gimibe,ami messzebb van és kollégista lennél? Vagy 16 éves kortól lehet diákmunkát vállalni, esetleg egy próbát megérne.
2011. márc. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaha jól akarsz keresni, akkor ne a szakmunkásképzőt célozd be magadnak.

Inkább most járj ugyanabban a nadrágban évekig, mint életed végéig...

2011. márc. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Esélyed éppenséggel lenne pénzhez jutni. 16 évesen már vállalhatsz diákmunkát, akár év közben is, pl szórólaposztogatás, nyáron meg valami üzemben. Ahelyett, hogy sajnáltatod magad, és elb@szod a saját életed is szüleid jó példáján okulva, azon kellene lenned, hogy biztos jövőt teremts magadnak. Ha már ebbe az iskolába kerültél, próbálj meg alkalmazkodni a körülményekhez, és kibírni valahogy a hátralevő éveket (5 helyett 2-akartál írni, ugye?).

Lapulj meg, amíg esélyed nem lesz kitörni. Érettségi után ha elég jó eredményt érsz el, akár tovább is tanulhatsz, ezt kihasználva pedig el is költözhetsz otthonról - pl koli, de ez is valami.

A tanulást megoldhatod könyvtárban, vagy ha van valami időd a suliban a délutáni órád előtt, esetleg reggel korábban bemehetsz felkészülni - én így éltem túl egy alkoholista apát, és tettem kitűnő érettségit úgy, hogy otthon tényleg lehetetlen kirülmények voltak, egy idegi roncs voltam, tanulni képtelen voltam a sulin kívül, de ahogy beléptem, minden gondom a kapun kívül hagytam. Tudom, milyen pokoli egy ilyen család (főleg a pénzhiány, de előre kell nézni, és kibírni abban a reményben, hogy ez az időszak el fog múlni.

2011. márc. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Most töltöm a 16-t...(Évvesztes vagyok május.4) És 0.-ikba járok...Már kezdek meghülyülni és a saját elvárásaimnak sem tudok megfelelni tanulás téren...Kolesz-ba meg nem engednének el...Auzsztriába is biztosították volna a szakmát és nyelvizsgát...De ez így nem mehet tovább mert borzasztó...
2011. márc. 30. 21:05
 6/20 anonim ***** válasza:

Nagyszülők esetleg? Tőlük tudnál segítséget kérni vagy odaköltözni. vagy ha nem megy, akkor beszélj az osztályfőnökkel vagy keresd fel az ezzel foglalkozó személyt a hivatalban, ő biztos tud segíteni.


Mellesleg, 16 éves korban már lehet némi munkát vállalni kisebb zsebpénzért, nézz utána a neten vagy én speciel plakátokon is szoktam látni ilyen hirdetéseket.


Szóval fel a fejjel:)

2011. márc. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Már a megyés csapatban sem engedté a focit mert 2000 a tagíj...Azt gondolom, hogy pl. fater ennek a 3 szorosát elissza 1 héten:S
2011. márc. 30. 21:07
 8/20 A kérdező kommentje:
Nagyszülők-től fater ki van bukva.Volt egy idő amikor már már becsmérlő módon "lélekbe" bántotta őket, mert amíg ő szász származású anyám ága "jász" és ezért ki is utálták 1mást...Minden utam el van vágva...Jó diákmelót meg nehéz találni...Plána olyat ami 5 után van és még tanulni is kéne:S
2011. márc. 30. 21:09
 9/20 anonim ***** válasza:
46%

Igaz én nem tudom, hogy milyen gy részeges apával, mert az enyém nem is volt rám kíváncsi soha. Anyám 6 éve nem talál munkát, alkalmi munkákat vállal, de az kb. arra elég hogy a napi kajája meglegyen.

Én szociális alapon kapok ingyen kaját, a kolit meg nagyim fizeti. Ha hazamegyek már hozzá megyek, mert tőlünk a villanyt, a gázt és még a vizet is kikötötték.

Nem kaptam új ruhát már nagyon rég óta, a vöröskereszt segít ruházkodni.

Mindezek ellenére gondolkodom azon, hogy diákhitellel és diákmunkával valami diplomát szerzek, mert nem szeretnék ilyen életet a gyerekemnek.

Nem hibáztatom anyut, hiszen késői gyerek vagyok, ő már 53 évesen nem sok helyre kell. De azt tudom, hogy mit nem szeretnék az én gyerekemnek.


Ha van mit enned, fűtenek rád, és egy kis lehetőséged is van tanulni, tedd azt, ne nyávogj!

2011. márc. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia 1. vagyok.

Azon agyalok, hogy az ember mihez tud kezdeni egy egyházi gimnáziumi érettségivel. Semmit, ha csak nem tanulsz tovább, vagy nem szerzel szakmát OKJ-s képzésen.


Nincs az iskolátokban egy tanár, akivel tudnál bizalmasan beszélni? Ő össze tudna téged hozni egy ifjúságsegítővel (nem tudom mi a pontos megnevezése), és vele együtt ki tudnátok valamit találni. Ő sokkal jobban tudja, hogy milyen lehetőségeid lehetnének!

2011. márc. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!