Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Mennétek baba nézőbe?

Figyelt kérdés

A hétvégén mennénk testvéremhez megnézni a babákat a szüleimmel együtt. A párom nem tud velem jönni, így órákon át a kocsiba együtt lennék apummal ill. anyummal. Félek tőle, hogy kb. egész úton az lenne a téma, hogy a páromnak nincsen munkahelye. Én tudom, hogy keres és nem a saját hibájából nincs még mindig munkája, viszont a szüleim ezt nem hajlandóak elfogadni, tudomásul venni.

A másik meg az, hogy már mi is szeretnénk babát, de nem lehet. Sokszor már olyan film is megbolondít, ahol egy kismami babátvár stb. Ezt még valahogyan bírnám is, hogy ott vannak a babák, de mivel már eleve olyan kellemes hangulatban, lelkiállapotban mennék a fent említett miatt...

Na meg mivel már pénteken mennénk még szabi is kell hozzá, nekem alapból kérdéses, hogy a főnökasszonyom elenged e.


2011. márc. 28. 07:44
1 2
 1/12 Kankalin ***** válasza:
50%
Nem mennék. Megmondanám, hogy bocsi, de most nem jönne jól ha engem is kirúgnának, majd alkalomadtán a párommal elmegyünk, de ez most nem fog összejönni...
2011. márc. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Elég egyértelmű, hogy nem akarsz menni - az más kérdés, hogy érthető okod van rá, VISZONT! - ez nem rólad szól, hanem a testvéredék boldogságáról, aminek ha nem tudsz őszintén örülni , és ennyire megvisel, inkább ne menj el!
2011. márc. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
majd elmentek ketten a pároddal!
2011. márc. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mikot megszületett a fiam a nővérem el sem jött (kb 3 éves koráig)mondjuk fel sem hívott , és ez nekem nagyon rosszul esett.

Persze valahol megértettem de akkor más az ember lelki állapota, érzékenyebb, főleg a családjára.

Azóta sem jó a viszonyunk, pedig előtte kitűnő volt.

Szóval szerintem menj el, és bírd ki valahogy.

2011. márc. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Én tökre megértelek! És valószínűleg nem mennék. Hasonló cipőben járunk, abból a szempontból, hogy mi is babáért küzdünk. Közben a környezetemben, aki gondol egyet rögtön bekapja a legyet. Lehet rám mindent mondani, irígy vagyok, önző vagyok stb. de én ezekhez az emberekhez nem nagyon tudok elmenni és még csak a meséikre sem vagyok kíváncsi. Amikor arról mesélnek, hogy nem bírnak éjszaka aludni, mert fel kell kelni a gyerekhez. Nekem meg a szívem szakad meg, hogy kezelésről kezelésre, műtétről műtétre járok... Azt gondolom, hogy ez olyan, mintha egy éhezőnek azt mesélném, hogy a szusival elrontottam a gyomrom és mennyire SZÖRNYŰ nekem...
2011. márc. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát közöld a szüleiddel, hogy állítsák le magukat ez ügyben mert éppen eléggé bánt így is de te hiszel benne, hogy sikerülni fog és hogy egyenesbe jöttök a pasiddal

és nincs szükséged rá, hogy még ők is basztassanak ezzel, és ha ezt nem tudják megérteni akkor inkább otthon maradsz.

2011. márc. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen meg tudlak érteni, hiszen én/mi is ezen megyünk át.

5 éve nem jön össze a baba.

Közben minden olyan korban lévő barátnőmnek, ismerősnek, munkatársamnak lett gyereke. Sőt van, ahol 2-3 gyerek is van már.

Első hallásra, mikor kiderült a terhességük pár napig sírógörcsöt kaptam.

DE aztán rájöttem, hogy nekem attól nem lesz jobb, ha nem is akarom tudomásul venni és elfogadni a dolgokat.

Ha belegondolok most is szomorú leszek, hogy nekünk még most sem jött össze. Viszont azzal, hogy velük a kapcsolatom ugyanolyan és örülök nekik, máris jobb egy kicsit lelkileg. Olyannyira, hogy legutóbb én voltam benn a szülőszobában végig a barátnőmmel. És nemhogy magamba zuhantam volna ettől, hanem erőt kaptam, hogy nekünk is sikerülni fog. Ha nem idén, akkor jövőre.

Persze kell az idő, hogy az ember lánya eljusson idáig és ez nem pár nap.


Jogosan nem akarsz így a szüleiddel menni. De a pároddal valamelyik hétvégén menjetek el a tesódékhoz. Nekik is jól fog esni (főleg ha tudja ti min mentek át) és te is "megkönnyebbülsz", hogy ezt is túl lehet "élni". Pár alkalom után már nem lesz gond.


Bocsi, ha hosszú lére eresztettem.

Kitartást! Leszünk még mi is anyukák!

2011. márc. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű :) Mondd, hogy nem engedtek el a munkahelyedről, majd egy másik nap menj el a pároddal. Nem vagy összekötve a szüleiddel!

Hívd fel a testvéred, és beszélj meg vele egy közeli időpontot.

2011. márc. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóval értek egyet.


Én is sírógörcsöt kaptam sógornőm ultrahangfelvételeit látva annak idején, de egy új anyukát semmivel nem lehet úgy megbántani, mint ha (bármilyen okból) nem vagy kíváncsi a gyerekére. Fogd fel úgy, hogy gyakorolsz arra az időre, amikor majd neked is lehet.


Szüleid viselkedése nagyon gáz.


Nagyon sajnállak, és drukkolok, hogy hamar összejöhessen a baba!

2011. márc. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kicsit félre értettetek. Nem még nem jött össze a baba, hanem anyagi okok miatt nem tudjuk bevállalni, felelőtlenül pedig nem szeretnénk. Nagyon nehéz, de ha lesz mi szeretnénk neki mindent megadni, amire csak szüksége van.

A menetelhez: látni akarom őket meg minden, sokszor érdeklődök ki hogy van, fel is hívtam őket többször is. Csak ugy már eleve tudva, hogy nekik van, nekünk még nincs baba, és ilyen állapotban amibe útközbe kerülök. Szóval csak ezzel van bajom, és nem tudom mit csináljak.

2011. márc. 28. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!