Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezen lehet segíteni? Mit...

Ezen lehet segíteni? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy az anyukám kissé régiesebben él vagyis régiesebb a felfogása. Apu modernebb. És hát én 14 éves vagyok, még soha nem jártam senkivel épp ezen okok miatt. Aput talán nem is zavarná ha lenne barátom de anyu.. hát. Erre írok egy példát. Tegnap pár fiú haverommal kint voltunk az egyik parkba. Bátyám meg barátnője arra sétáltak. És elmondták hogy én fiúkkal voltam. Mikor hazaértem anyu egyből azzal állt nekem hogy : " milyen fiúkkal voltál te?" Olyan furcsa hangnemmel kérdezte. Szóval kész katasztrófa. Mivel a mai fiatalok elég korán kezdenek mindent ezért úgy van anyu a dologgal hogy ha én fiúkkal vagyok biztos valami rosszat csinálok. Pedig ismer már és tudja hogy nem vagyok olyan.. mégis így van a dologgal. Nem tudom mit csináljak. Nálunk alapból nincs az a nagy nyíltság. És ezen nem tudom hogy változtasak. Jó tanuló vagyok 4es 5ös. Szóval arra egyikőjük se panaszkodhat. De már kezdem magam rosszul érezni a dolog miatt. Csak a szüleim. Mert amúgy elvagyunk.. Bár anyu szokott hisztizni, de azt mindenki szokott.

Segítsetek! Vagy valami tanácsot adjatok hogy hogy legyünk a szüleimmel sokkal nyiltabbak és hogy ha fiúkkal vagyok ne akadjanak ki.. ! :( :)))


2011. márc. 27. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Add finoman a tudtára, hogy ez a mai, modern világ és hogy neked fiú haverjaid is vannak. Nem biztos, hogy elsőre megérti, de hát próbálkozzál. :D

Sok sikert! :)

2011. márc. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem furcsa egy kicsit, hogy a tesódnak meg lehet barátnője? szerintem beszélned kellene erről anyukáddal, h mit gondol erről (a barátaidról), miért gondolja, (és h mit akar, azt h virágcsokorral kérje meg a kezed a szüleidtől, mielőtt hozzád szólna:D)?
2011. márc. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tesóm 24 éves. :) Már nem is velünk lakik.

Azért köszönöm.

Már csak azt kell kitalálnom hogy, hogy adjam tudtára hogy 2011 van.

2011. márc. 27. 20:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem olyan könnyű anyukának lenni. Ha engedékeny, akkor esetleg rossz, vagy szomorú vége lesz, és ő saját magát fogja okolni érte. Ha meg szigorúbban akar fogni, akkor a lánya lázong. Valószínüleg ő sem tudott nyíltan beszélni a szüleivel, és most nem tudja, hogyan lehetne másképpen.

Az a javaslatom, hogy tartsd fontosnak az anukáddal való szeretet-viszonyt. És 14 évesen még nem baj, ha türelmes vagy és lecsendesíted magad, szerintem jól jársz, ha kicsit visszafogottabban barátkozol a fiúkkal.

2011. márc. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én is hasonló cipőben jártam annak idején, megértelek. Bár túl makacs voltam, nem engedtem, hogy uralkodjon rajtam anyám akarata. De nem ez a helyes megoldás. Bizonyítsd be neki, hogy bízhat benned, mindig menj haza időben, ha kér valamit, próbáld teljesíteni, de ugyanakkor mondd el neki, hogy már kezdesz felnőni, fogadja el, hogy fiúkkal is barátkozol.
2011. márc. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!