Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátnőm közölte velem hogy...

Barátnőm közölte velem hogy ez igy már nem jó neki. Mit tegyek? 22L 28F

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy barátnőm suliba jár, én meg dolgozgatok. Attól féltem mindig, hogy egyszer eljön az a pillanat, amikor azt mondja, hogy ő még nem élte ki magát. Nos nem ezt mondta, de úgy érzem hogy lehet erről van szó. Az elmúlt 1.5évben ugyanis nem nagyon jártunk sehova, 1-2 voltunk egy szép helyen fürdeni, nyáron pedig 1 hetet nyaralni. Nekem ez elég is, nem a szórakozás most az első számomra. Szóval mondta hogy ez így neki nem jó, én meg mondtam neki hogy nem tudok vele mit csinálni, értse meg. Mit tegyek? Várjak pár napot, hagy gondolkozzon el azon hogy mit akar?
2011. márc. 27. 11:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Aha. Nos, ha nincs pénzed ezekre, azt még meg lehet érteni. A barátnődnek sincs? Ő miből él? Talán belőled? Viszont ha nincs időd a barátnődre, az már nehezebben tolerálható. Az nekem sem tetszene. Mi sem vagyunk eleresztve a párommal, minimálbérből élünk, de attól még el tudunk menni néha egy kávézóba, vagy cukrászdába sütizni, vagy moziba, vagy sétálni a környéken, vagy túrázni. Ezek nem olyan drága programok.
2011. márc. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

nem mindenkinek világos azthiszem , de vannak nyolc órás munkahelyek. ahol nem tart tovább a munka nyolc óránál. max +fél óra ebédidő.


de van ahol mennek napi négyszáz kilómétert , elvégzik az előreláthatatlan + feladatokkal járó munkát, ami akár utazás nélkül tíz óra is akár.


és vannak azok ahol a péntek már csak délig tart és az ember csak ül a kicsi seggén. (most nemazt mondom hogy semmitevős munka lenne ez)


én valamikor dolgoztam nyolcórásba , de 12 -16 órákat voltam távol ottjonról hónapokig. nem volt gond ittthon.

2011. márc. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

azért a bulizást meg a közös programokat nem kell összekeverni. Ha te már nem vágy szórakozóhelyekre, attól még közös programokat (vacsora, mozi, kirándulás, séta), kéne csinálni! Én megértem a barátnődet. Szerintem se arról lehet szó, hogy nem élte ki magát, nem feltétlen bulizni akar, csak szeretne kimozdulni kicsit. Nagyon el tud laposodni egy kapcsolat, ha a felek nem csinálnak semmit. Próbálj egy kicsit időtszakítani a barátnődre, különben el fog laposodni a kapcsolat, aztán tönkre is megy, akkor meg már nem lesz mit menteni.

Én megértem milyen fontos a munkád (én suli mellett dolgozom, szóval képzelheted, és nappalin), de legalább a hétvégéket próbáld úgy megoldani, hogy akkor nem dolgozol, hanem csak neki élsz! És csináljatok programokat, hogy tartalmas legyen. Írtad, hogy nincsen pénzetek, de ha elmentek kínaizni, vagy csak sétáltok egyet a városban, vagy fagyizok-sütiztek egyet az igazán nem kerül sokba, és legalább csináltatok valamit.

2011. márc. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Hát figyelj nem tudom hogy te hogyan dolgozol milyen beosztásban de szerintem csak van 1 szabad hétvégéd vagy vasárnapod amikor tudnátok valami közös programot csinálni. Én minden hétvégén elmegyek barátnőmmel valahova séta,buli,egyéb rendezvények, volt hogy simán elmentünk kocogni ki a tópartra kicsit szerintem a tiédnek is ez hiányzik. Én is sokat melózok hogy a házunkat rendbe tegyem, mégis feláldozok egy vasárnap délutánt hogy együtt lehessek vele. Barátnődnek is megkéne értenie hogy manapság kevés munkahely van meg élni is kell valamiböl.
2011. márc. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

mégis mit dolgozol,ami napi 16 órát lefoglal kb?


nem halnál bele egy-egy sétába,egy moziba,vagy piknikbe,ezek nagyon minimális összegek...


ha nem te gondolkodsz el,azt fogod észre venni,h egyedül maradtál...

2011. márc. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

16 óra jó ez nagyon ritka volt.

kaposvár-szolnok napi ingázás. (illetve kaposvártól még ötven kilómétere lakom. akkor a nyolc órát meghaladó munka a munkaterületen. az itthon töltött maradék időben alvás kaja fürdés. és az asszonyal már csak az alvást töltöttem.

2011. márc. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
amugy a mi - re válaszolva egy villámvédelmi rendszer kiépitése volt az a szolnoki téma. de0,4 és 20kv-os ekektromos hálózatépítés amit dolgoztam akkor . és az csak az adott helyszinen lehet elvégezni.
2011. márc. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Mi az, ami leginkább hiányzik? Az idő vagy a pénz? Ha időd nincs arra, hogy kettesben legyetek, majd csak 1-2 év múlva, akkor szakítsatok, és legyen barátnőd 1-2 év múlva. Ha pénzed nincs arra, hogy vegyél neki valamit, ajánlj neki olyat, amit pár száz forintból meg lehet oldani. Két napra akar elmenni valahová? Beszéld meg vele, hogy neked ez anyagilag nem megy, meg esetleg időben hosszú egyszerre, de menjetek el minden hétvégén fél-fél napokra valamerre. Pl. a vacsorára szánt szendvicset pakoljátok össze egy kis innivalóval, pléddel, és ha jobb az idő, lehet piknikezni. Vagy amit mások is ajánlottak: egy süti és ital egy cukrászdában, egy teázás valamerre, látogassatok el barátokhoz, vagy hívjatok meg magatokhoz barátokat. Elég olcsón ki lehet ezeket hozni, mégis program és társaság.
2011. márc. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Több időt szeretne vled tölteni,közös éléményeket,programokat.Szerintem ez teljesen normális,mi is csórók vagyunk én dolgozok+ melózok a párom nonstop melózik mégis ha van egy szabad napunk a hétvégén,akkor csinálnuk 2esben programot,vagy a barátainkkal. Szalonnasütés,kirándulás,séta ,egy káv vagy egy süti,biciklis túra,mozi..ezek mind max egy ezresben vannak,vagy még annyiban sem. Ennyit meg bőven megér,hogy ne laposodjon el a kapcsolat. Bulizni én ritkán vágyok,a párom egyáltalán nem de én ezt elfogadom és elmegyek a barátaimmal. Nyárra össze szoktunk spórolni annyit,hogy 4-5 napra elmenjünk valahova, és az az igazság,hogy sokkal olcsóbban is meg tudnánk oldani,sátorral például,és akkor akár többször is elmehetnénk.

Nem a szórakjozás az első számodra az rendben van és érthető,viszont egy kapcsolatért tenni kell mert nagyon el fog laposodni (vagy már megtörtént),a barátnőd meg ráun erre és lapát. Igazából különbözőek az igényeitek ez is rendben van,amig mindketten tudtok alkalmazkodni a másikhoz,jelen esetben például neked kéne egy minimálisan.

2011. márc. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon ismerős..

Én is folyton nyaggatom a párom, hogy menjünk valahova, csináljunk közös programokat. És volt amikor tényleg 12-16 órát dolgozott. Nehezen bírtuk.

Egy idő után Ő is belátta, hogy ez így nem működik. Én is megmondtam neki akkor, hogy 22 éves vagyok és csak a barátnője...nem pedig a felesége, 25 év házasság után, hogy otthon üljek és csak támogassam.


Vele szeretnék lenni, sétálni szeretnék, beszélgetni.. nem drága dolgokat. Bár elég spórolós is.


Igyekszik azóta változtatni a dolgon és nagyon jó a kapcsolatunk. Nagyon szeretem is, csak néha emlékeztetnem kell rá, hogy a pénz és a munka engem nem tesz boldoggá. És szerintem senkit sem.


Amúgy nála ez a családminta miatt van. Náluk a szüleinek is alig van kapcsolata egymással, most úgy néz ki az anyja megunta ezt a helyzetet, mert megcsalja az apóst.


Lehet egymás mellett élni, mint két barát, de minek? Én 22 évesen még szeretni akarok..szerelmes akarok lenni, akarok szép élményeket.


De tudod mit? Később is akarni fogom, hogy legyenek szép élményeim a párommal, mert ezek az élmények tartják össze az embereket...a megszokás csak ellaposítja egy idő után szerintem.

2011. márc. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!