Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "ha mind egy kupacba szórhatná...

"ha mind egy kupacba szórhatnánk a problémáinkat és látnánk másokét is, visszanyúlnánk a sajátunkért" mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
2011. márc. 27. 10:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Az, hogy igaz.
2011. márc. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Ha neki az lenne a legnagyobb problémája, hogy nem tud az idén elmenni Hawaira nyaralni, nekem meg az, hogy nem tudok mit enni, nem tudok hol lakni, persze, hogy kicserélném, és nem nyúlnék vissza az enyémhez.
2011. márc. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%

Sajnos jelen pillanatban a legnagyobb kupacosok közt lennék :(

De egyébként tapasztalat, hogy igaz :)

2011. márc. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen igaz.


De tény, hogy nincs olyan helyzet, amelyiknél ne lenne még rosszabb.

Csak attól az egyén problémái nem lesznek megoldva, nem lesznek elviselhetőbbek, ha másnak nagyobb baja van.

Tegyük fel, hogy egy gyerek éhes és fázik, ő nem fog kevésbé éhezni és fázni, ha megtudja, hogy van, akit még mellé el is vernek.


Nem akarna cserélni vele, de jobb sem lesz.


Meg attól még látja, hogy hány olyan gyerek van, aki nem éhes, nem fázik, és ez tényleg nehezebbé teszi, hogy elfogadja a helyzetét.


Mindezt azért, mert emberek vagyunk.

Ha soha nem akarnánk jobbat annál, amink van, soha nem jövünk le a fáról.

2011. márc. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
én nem cserélnék senkivel életet.
2011. márc. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom erről, hogy gyűlölöm az összes "örülj, hogy lyuk van a s.eggeden" típusú mondást. Nem fogom jobban érezni magam attól, hogy másnak hatványozottan rosszabb és eszem ágában sincs szégyellni magam, amiért néha rosszul merészelem érezni magam a bőrömben és azt merem állítani, hogy elégedetlen vagyok. Aki ezeket a mondásokat kitalálja annak meg röviden a k***a a****t. :)
2011. márc. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem igaz, még pedig a megszokásaink miatt. Az életünkben van rossz is, jó is. A rossz bármennyire az, már megtanultunk együtt élni vele, a mellette lévő jó erejéből. De ha azt mondaná valaki, hogy a rosszat elcserélhetjük, akkor csak olyanra cserélhetnénk nyilván, amivel még nem tanultunk meg együtt élni, és ami könnyen pont azt a jót érintené, amiből eddig erőt merítettünk. Ezért inkább nem kockáztatunk.

Persze, nem olyan dolgokra gondolok itt (szerintem a kérdező sem), hogy hawaii nyaralás meghiúsulása vs. éhinség, hanem mondjuk gazdag vagy, de megcsal a párod vs. szegény vagy, de nem csal meg.

2011. márc. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A mondás szerintem nem arra vonatkozik, hogy minden állapotnál van rosszabb, hanem hogy mindenkinek más a rossz, a megpróbáltatásokat nem lehet teljesen elkerülni.
2011. márc. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Értem, amit 10:56 mondani akar! Az a helyzet, hogy valóban nem fogja kevésbé szúrni a lábunkat a kavics a cipőben, mert meglátunk egy olyat, akinek lába sincs.

Persze, némiképpen <hamis> vigaszt ad, ha látjuk, hogy a nyűgünkkel nem vagyunk egyedül, netán másnak még rosszabb, de ez nem oldja meg az ember problémáit. A probléma a "-hoz, -hez, -höz"-hözképestiségtől függetlenül probléma és megoldást csak a probléma megszűnése jelent.

2011. márc. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Valahol igaz, mert sok ember van, akinek nagyobb problémája van, mint nekünk, de attól még mindig a saját keresztünk a legnehezebb, hiába nem cserélnénk mással.
2011. márc. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!