Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem kíváncsi a barátom...

Miért nem kíváncsi a barátom a szüleimre?

Figyelt kérdés
Igaz még csak 3 hónapja vagyunk együtt, érthető, hogy nem ismeri még a szüleimet (mert én már nem velük élek). De Ők viszont már nagyon kíváncsiak Rá. A barátomtól megkérdeztem, hogy mikor jön le velem vidékre haza, és azt mondta, h leghamarabb az 1 éves évfordulónkon. Nevetve mondta, de látom rajta, h nem szeretné a dolgot mostanában megejteni, viszont esküvőre vagyunk hivatalosak májusban és oda meg "elvárja" a családom, és az ifjú pár is, hogy jöjjön a barátom is. (Nálunk így szokás.) Pedig sokat kérdez a szüleimről, hallomásból már a fél családot ismeri. Próbáljam meg forszírozni, hogy lassan itt az ideje a meghitt találkának, mert nem azt szeretném, h egyből az egész nagy famíliát megismerje, hanem csak szépen fokozatosan a családtagokat? Vagy ezzel csak elijeszteném? Az viszont tény, hogy én sem ismerem a szüleit, 1x hívott magukhoz, de sajnos nem tudtam menni, azóta sem hív... Mit tanácsoltok? L20 F21
2011. márc. 26. 21:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

22.03-nak nagyon igaza van. nem kell a magánéletedet kitálalni a családnak, mert kíváncsiskodnak.

biztos hogy ők várják el? nem lehet, hogy te ne, szeretnél egyedül menni az esküvőre?

2011. márc. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Mármint tőlem várja el a családom, hogy vigyem, Neki még nem is mondtam. Viszont a volt barátnőjének a családját pár nap után megismerte (mert a csajszi a szüleivel lakott). Nem értem... Nem akarom, hogy kényszernek érezze a találkozást. Csak a közeljövőben még esedékes 2 családi összejövetel (ballagás, eljegyzés), oda is illene vinnem, úgymond..
2011. márc. 26. 22:07
 13/18 anonim ***** válasza:
Hát nekem sem lenne kedvem 3 hónap után egy esküvőn feszengeni olyan társaságban, ahol a páromon kívül senkit nem ismerek. Igaz, én nem is akarnám kitenni ennek a kedvesemet.
2011. márc. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
És akkor mi van, ha az esküvőn ismeri meg a családodat? Apu, anyu, bemutatom a barátomat. A mulatság keretében beszélgetnek/beszélgettek egy jót, aztán szépen mentek utatokra. És akkor mindenki megismeri a másikat, nincs senki megerőszakolva....stb. Ne erőltesd szerintem a dolgot. Mondd meg a szüleidnek, hogy majd az esküvőn találkozhatnak vele. Lesz elég szék, kaja, asztal, pia, hangulat a beszélgetéshez. Lehet, hogy neki 3 hónap járás után még korai.
2011. márc. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Egyébként mutat hajlandóságot, hogy elkísérjen az esküvőre....stb.?
2011. márc. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ha még nem mondtad neki az esküvőt, és majd megemlíted, végképp frászt fog kapni. Szerintem.
2011. márc. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
62%

sztem 3 hónap után már be lehet mutatni.. nincs ebben semmi.. nem törvényszerű x idő múlva bemutatni vkit.. szerintem ebben nincs semmi. lehet h a párod nem kedveli a "vidéki életet" ( mások a városi és vidéki ember.. ) ((mert általában az egyik lenézi a másikat..))

úgy gondolom hogy az ilyen dolgon jobb előbb átesni..és ha szeretek vkit akkor megteszem érte.. én sem szeretek szülőkkel megismerkedni.. de jobb előbb túlesni rajta..


20/l

2011. márc. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én a második randin elhívtam hozzám a barátnőmet, mivel távkapcs, így "muszáj" volt valahol találkozni, hát eljött, és megismerkedett szüleimmel. Azt nem értem mi ebben a NAGY dolog!?! Nagyon jól kijöttek egymással, öröm volt figyelni.

7végén én megyek, de már találkoztam szüleivel. Amugy szerintem valamitől fél a srác, valószínűleg attól, hogy majd mit szólnak hozzá. Nem előtte, hanem a "háta mögött". majd úgy is elmondják neked a véleményüket. Na de miért kell az ilyent egy évig húzni, ezt nem vágom. Nem erőltetett a tali, de 3 hónap után már sztem illene.

2011. márc. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!