Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem kíváncsi a barátom...

Miért nem kíváncsi a barátom a szüleimre?

Figyelt kérdés
Igaz még csak 3 hónapja vagyunk együtt, érthető, hogy nem ismeri még a szüleimet (mert én már nem velük élek). De Ők viszont már nagyon kíváncsiak Rá. A barátomtól megkérdeztem, hogy mikor jön le velem vidékre haza, és azt mondta, h leghamarabb az 1 éves évfordulónkon. Nevetve mondta, de látom rajta, h nem szeretné a dolgot mostanában megejteni, viszont esküvőre vagyunk hivatalosak májusban és oda meg "elvárja" a családom, és az ifjú pár is, hogy jöjjön a barátom is. (Nálunk így szokás.) Pedig sokat kérdez a szüleimről, hallomásból már a fél családot ismeri. Próbáljam meg forszírozni, hogy lassan itt az ideje a meghitt találkának, mert nem azt szeretném, h egyből az egész nagy famíliát megismerje, hanem csak szépen fokozatosan a családtagokat? Vagy ezzel csak elijeszteném? Az viszont tény, hogy én sem ismerem a szüleit, 1x hívott magukhoz, de sajnos nem tudtam menni, azóta sem hív... Mit tanácsoltok? L20 F21
2011. márc. 26. 21:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
9%
Bocs de én se lennék kíváncsi, meg a csajaim se voltak az enyémekre. Örülök, hogy már nem a családi házba kell felhurcolni őket.
2011. márc. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem értem mit kell ezen tökölni. Ha komolyan gondoljátok a dolgot, akkor ismerjétek meg egymás szüleit. Nem olyan borzasztó dolog az.
2011. márc. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Talán rosszul esett neki,hogy te nem mentél el a szüleihez,amikor hívott? Beszéljétek meg a dolgot.
2011. márc. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
46%

nem vesz komolyan, ennyi. nem fog elmenni veled az esküvőre sem, és a szülinapod előtt fog otthagyni vagy épp kiprovokálni egy veszekedést...

sajnos tapasztalatból írom. akinek könnyen adtam magam, szexre gondolok, azt nem érdekelte a családom, s mint később kiderült, én sem. a férjem már azelőtt volt anyáméknál, hogy lefeküdtünk volna, sőt, már azelőtt szerelmet vallott. hozzámentem, mert ebből tudtam, hogy egy rendes ember.

2011. márc. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%

Nekem ez szúrta a szemem:


"esküvőre vagyunk hivatalosak májusban és oda meg "elvárja" a családom, és az ifjú pár is, hogy jöjjön a barátom is. (Nálunk így szokás.)"


Lehet, hogy nem tetszik neki, hogy még nem is ismerik, máris elvárásokat támasztanak felé, és még figyelembe sem veszik az ő véleményét, mert nálatok "így szokás". Legalábbis nálam ez zavaró lenne, pedig lány vagyok.

2011. márc. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Lehet, van egy kis "szülőfóbiája". Én sem szeretek szülőkkel találkozni, mert általában nem kedvelnek, pedig kedves vagyok meg illedelmes, de valahogy nem tudok elég közvetlen lenni, nehezen engedek fel, és mindig azt tapasztaltam, hogy ez miatt nem vagyok túl szimpatikus a szülőknek. És mivel régen gyakran ezt tapasztaltam, egy idő után már eleve erre számítottam, ezért inkább próbáltam elodázni ezeket a találkozásokat.

Talán a barátodnál is erről lehet szó. Mert az nem igaz, hogy nem kíváncsi a családodra, hiszen kérdez róluk. Inkább arról lehet szó, hogy találkozni nem akar velük valamiért.

2011. márc. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok oda a szülős találkozásokért. Főleg nem 3 hónap után.

29/L

2011. márc. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Bocs kérdező de 3 hónap után nekem eszembe se jutna hogy a család megismerje.
2011. márc. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
10%
Ez a fickó úgyis dobni fog. Legközelebb ne áruld el a családodnak, hogy barátod van, csak amikor már komoly. És úgy nem támasztanak elvárásokat.
2011. márc. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Bocs kérdező de 3 hónap után nekem eszembe se jutna hogy a család megismerje.
2011. márc. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!