Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit mondjak még neki, hogy...

Mit mondjak még neki, hogy elhigyje, hogy nem akarok mást, csak őt, akkor sem ha beteg lesz?!

Figyelt kérdés
Párommal 8 hónapja vagyunk együtt. Ő SM beteg 5 éve, de én erről az elejétől kezdve tudok, és ennek tudatában döntöttem úgy, hogy kapcsolatot szeretnék vele. Egyébként egész jól viseli a betegséget, szinte senki nem mondaná meg róla, hogy ilyen betegsége van, mondhatjuk, hogy tünetmentes és eddig semmi károsodása nincs szerencsére. Ma azoban érdekes kijelentést tett. Azt mondta, hogy biztos másik pasi után nézek, ha neki esetleg rosszabodna az állapota. Hirtelen azt sem tudtam mit mondjak. Tudja jól, hogy szeretem és komoly dolgok is szóba kerültek már köztünk, annak ellenére, hogy 8 hónapja vagyunk együtt. Mondtam neki, hogy én akkor is itt leszek, ha bármi is történik, erre csak annyi volt a válasza, hogy most így gondolom, de ha majd benne leszek, akkor nem ez lesz a véleményem és még fiatal leszek és keresek majd olyat, aki nem beteg. Nem tudtam mit mondani neki, csak azt hogy ne beszéljen butaságokat. Mit mondjak neki, hogy elhigyje, hogy akkor sem fogom elhagyni, ha beteg lesz?! Van valaki hasonló helyzetbe?! Bocsi, hogy hosszú lett. Kösszi a válaszokat! 25/N
2011. márc. 26. 15:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elmondhatnád neki amit ide leírtál. Hogy tisztába vagy a helyzettel, és még a kapcsolatotok előtt felvállaltad az ezzel járó összes nehézséget. Meg mond neki, hogy szereted, és, hogy ez nem csak addig tart amig a másik le nem betegszik.
2011. márc. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy SM beteg ?

Igen csak mondogatni tudod, hogy elhiggye, de mivel te nem vagy ő, így nem tudod elhitetni, az az ő dolga, hogy elhiggye. Ő talán nem tudja így elképzelni. Próbáld megkérdezni úgy, hogy Ő ha imádna valakit aki ilyen vagy hasonló beteg, elhagyná e azért mert beteg. Ha nemet, mondd, onnantól kezdve lehet, hogy megadja magát, és hinni fog neked, ha pedig igen eltudná hagyni, akkor mondd meg neki, hogy te nem vagy olyan, és ez meg a te dolgod. Hozzáteszem 25 évesen biztos megérted mivel jár ez a betegség ? (én nem tudom mi is ez)

Én hozzámentem a férjemhez, neki is van betegsége ami csak szinten tartható, és jól elvan vele, kap rá gyógyszert. Emlékszek mikor az oltárnál mondtuk, hogy egészségben betegségben. Tényleg ott akkor belegondoltam, hogy IGEN. És így is van, sosem hagynám el a baja miatt, de mondom nálunk lehet ezzel elég könnyen élni.

2011. márc. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sm= szklerózis multiplex. Ez egy gyógyíthatatlan betegség, akár tolószékbe is kényszerülthet az ember, ha nagyon rosszabbodik az állapota. Nálunk erről még szó sincs, és remélem, hogy egy darabig még nem is lesz. Tegnap ismét beszélgettünk és azt mondta, hogy ha rövid időn belül bekövetkezne egy nagyobb romlás az állapotába, akkor ő maga kérne meg rá, hogy hagyjam el, mert hogy még fiatal leszek és nehogy már egy nyomorék ember mellett éljek. Mondtam neki, hogy sürgősen felejtse el a hülyeségeket. Azt hiszem lesz még egy-két beszélgetésünk erről, de nekem akkor sem fog változni a véleményem, vele akarok lenni és kész.
2011. márc. 27. 10:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!