Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben mit lehet...

Ilyen esetben mit lehet tenni? (többi lent)

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy elváltunk, és a kiskorú kisfiunkat egyedül nevelem jelenleg már jó ideje munkanélküliként. Mondtam az exemnek, hogy nézek külföldön is munkát, nemcsak itthon, hogy minél előbb, ha lehetőség adódik, akkor ki tudjunk menni a gyermekünkkel együtt, hogy könnyebben boldoguljunk és egyenesbe jöjjünk. Erre azt mondta, hogy ahhoz ő nem járul hozzá, merthogy nem tudnám hozni láthatásra 2 hetente hétvégén hozzá gyerkőcöt. Felajánlottam, hogy akkor nyáron 1,5 hónapra lenne nála, amíg nincs óvoda vagy suli, ha csak évek múlva jönne össze az állás kint, és nem kéthetente, de azt mondta ebbe nem egyezik bele, ragaszkodik a 2 hetente hétvégéhez, ami a válási papírunkban van olyan feltételekkel, hogy neki kellene jönnie, és nem nekem hozni hozzá. Ha Uniós országban (Angliában vagy Írországban a nyelvtudásom miatt) szeretnék munkát vállalni, ez esetben ő megakadályozhatja azt, hogy kimenjünk? Vagy Uniós országon belül bele kell egyeznie a láthatás módosításába? Válaszokat előre is köszönöm.
2011. márc. 24. 14:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt a válópereteket kimondó biróságon kellene meg érdeklődni.De nem ártana egy ügyvédi tanács adás sem.Végül is párezer forintot megérne,hogy tudd milyen jogaid vannak.

Gyermekek tartást fizet?Mert ez nem lényegtelen.

2011. márc. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A gyakorlatban nem tudja megakadályozni, mivel nem fogtok átlépni olyan államhatáron, ahol lenne állandó ellenőrzés. Elvileg valóban kell a hozzájárulása, és itthon jogilag te megszeged a válóperes bíróság végzését. Megint más kérdés, hogy amíg kint vagytok, ennek nem sok következménye van, mert nehezen lehet érvényt szerezni az itthoni jognak Angliában. Megint a gyakorlatot tekintve.


Ez egy igen nehéz helyzet így. Gondolom, itthon már mindent megpróbáltál, és nem lett eredmény, ezért nincs értelme erre biztatni téged. Viszont az jó lenne, ha sikerülne megbeszélni ezt a volt pároddal, és megegyezni valami megoldásban. (Bár amit leírtál, az alapján nehéz lesz ez is.)

2011. márc. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!