Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedülállóként kivihetem...

Egyedülállóként kivihetem külföldre a gyermekemet?

Figyelt kérdés
Kizárólagos gyámnak kell lennem? Az apuka nincs beleírva az anyakönyvi kivonatba. Valamilyen bírosági határozat kell az útlevélhez, hogy egyedül is kiköltözhessünk, Svédországba. Milyen akadályok lehetnek? A gyámügy milyen lépeseket tesz elötte? Mennyi ideig tarthat?
2011. márc. 23. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Fizet az apuka gyerektartást? Látogatja a gyermekét? Ha igen ,akkor kell az apa beleegyezése.Útlevelet amúgy is neki is alá kell írnia..Szóval csak úgy nem viheted ki az országból..
2011. márc. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

ÉN csak egy saját tapasztalatot tudok leírni .... a nővérem Angliában él a kisfiával már 5 éve, nem volt a gyereknek útlevele addig , neki sincs apa megnevezve az anyakönyvi kivonatban és zökkenőmentesen tudott neki útlevelet csináltatni. Nem kellett a gyámügyet bele vonni, egyszerűen elment az okmányirodába, vitte a gyereket, az anyakönyvi kivonatot és ennyi volt neki !

Szerintem Neked sem kell semmi más , legalábbis remélem és sok sikert a kiköltözéshez .

2011. márc. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
18:06 vagyok, a nővéreméknek nem kellett az apa aláírása, mivel az apa helyére ilyen esetben ismeretlen apa van írva , legalábbis náluk így van .
2011. márc. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igaz 13 éve volt,de elváltunk. Megcsináltattam a kislányomnak az utlevelet,és eljöttünk. Azóta is külföldön élünk, többször utaztunk,de soha semmit nem kértek tölem.
2011. márc. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Az apuka, ha lehet így hívni, nem fizet és látni sem akarja! Nem válalta! Akkor csak be megyek az okmányirodába intézni az útlevelet és ennyi? Nem kérnek semmit, az anyakönyvikivonton, a lakcímkártyáján és az illetéken kívül?
2011. márc. 23. 18:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Mivel hivatalosan is te vagy az egyetlen szülő, így nem kell semmi. Hiszen az apja jogi szempontból nem az apja, így miért is kéne tőle bármi? De mástól sem kell szerintem, hiszen egy szülő miért ne dönthetne úgy, hogy a gyerekével együtt külföldre költözik? Más családok is megteszik. Más kérdés, hogy nálatok egy szülő van, de ez hivatalosan is így van a ti esetetekben, szóval szerintem nem lesz akadálya.
2011. márc. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

első vagyok.Ha semmi nem köt az apához,ha nem gyakorolja az apaságot,nem támogat gyerektartással,és nem ismerte el a gyermekét akkor nem kell az ő belegyezése.

Mivel én férjnél voltam,és bár elváltunk jó barátok maradtunk.Mivel fizet gyerektartást,és látogatta a fiát,nekem amikor útlevelet csináltattam a fiamnak külföldre költözés miatt,csak úgy csinálták meg,ha az édesapa is eljön és személyesen aláírja az útlevél kérvényt..Nálunk az apa megtette,ott volt,aláírta..

2011. márc. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!