Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fontos hogy a gyermeked...

Fontos hogy a gyermeked meglegyen keresztelve?

Figyelt kérdés
2011. márc. 23. 16:35
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
95%

Én meg lettem keresztelve, de sosem mondták, hogy járjak hittanra. A saját döntésem volt, mert érdekeltek a "mesék".

Akkor amikor kicsi voltam még csak annak tűnt. Később pedig már végig akartam csinálni amit elkezdtem.

A szüleim nem erőltették.


A párom nincs megkeresztelve, mert az Anyukája azt mondta, hogy majd eldönti, ha annyi idős lesz. Felnőttként viszont ciki keresztelkedni, úgyhogy nem lesz templomi esküvőnk, amit mindig szerettem volna.


Szerintem azzal, hogy megkeresztelnek valakit, nem döntik el a vallását. Pl. volt olyan gyerek aki a református órákra kezdett járni, pedig katolikus szertartás keretében lett megkeresztelve. Nem lett gondja belőle!


Szerintem nincs hátránya annak, ha megvan. Van aki nem is tud róla, hogy meg van keresztelve. De ha nincs, ahogy pl. nálunk is, van hátránya a dolognak.


Úgyhogy az én gyerekeim meg lesznek keresztelve, de ha nem szeretnék gyakorolni, akkor nem gyakorolják és olyan vallást választanak, amilyet szeretnének.

És ha eljutnak odáig, majd lehet templomi esküvőjük és nem kell majd 20 évesen hittanra járniuk ezért, amit a csecsemő a hittan órák nélkül is megkap.

2011. márc. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
9%

Minek hittanra és templomba járni?

Egy dolog csak az igaz HIT gyülekezete :)

Én pont a legcikisebb koromban keresztelkedtem meg pont két hete 18 évesen!!!! jha meg persze kiskoromban a szüleim megkereszteltek,de könyörgöm,hogyan dönthet bárki is csecsemőként?????

2011. márc. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
90%
fontos.
2011. márc. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
38%
Nem, sőt...
2011. márc. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzá füznék:

Ha Istennek neveled a gyermeked,akkor sem kereszteld meg csecsemőként,mert nem lesz igaz a hite.

Ha nem Istennek neveled akkor meg végképp nem kereszteld meg hisz ez egyszerű képmutatás lenne ami rengeteg átkot hoz magával.Hiába nem hiszel ebben akkor is létezik.

Azthiszed a keresztelés miatt a mennybe fog kerülni? Hát nem!

Jézus azt mondja térjetek meg majd keresztelkedjetek meg. Ha nem fog megtérni minek megkeresztelni? Csak azért mert ez szokássá vált?

2011. márc. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Nem értem, a neonácik miatt legyen egy gyerek megkeresztelve?


IGEN!!!


Olvasgassatok a 2. világháborúról, hogy mit műveltek a pogányokkal is.

2011. márc. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
15:21-es, néha azért olvashatnál is... Tudod, melyik egyházat utálták a legjobban a nácik a zsidó után? Bizony, a katolikust...
2011. márc. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
És a haláltáborokban sok katolikus volt? Te hü.lye
2011. márc. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

És a haláltáborokban sok katolikus volt? Te hü.lye


Miért kell lehülyézni a másikat?? Megnyilvánult az értelem! Pff..

Egyébként nekem ha lesz gyerekem, NEM FOGOM megkereszteltetni!! Mivel nem vagyok vallásos! Engem sem kereszteltek meg, mégsem vettem észre, hogy ebből hátrányom származna! Majd ha a gyerek felnő, eldönti ő, miben hisz, vagy hogy hisz-e egyáltalán! A hívőkről meg úgy alapból nem vagyok jó véleménnyel!

Volt olyan időszak is, amikor meg a keresztényeket üldözték, akkor most ezért ne legyen valaki keresztény?!

Ésszerű hozzáállás, nem mondom! ;D

Lehet, én is gyors elszaladok és megkereszteltetem magam, nehogy elhurcoljanak egy táborba, és megkínozzanak.

2011. márc. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Ma már a keresztényeket nem fogják üldözni, uralkodó vallás, hagyományokkal, múlttal stb.

Sokan pont a neonácik miatt keresztelkednek.

2011. márc. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!