Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fontos hogy a gyermeked...

Fontos hogy a gyermeked meglegyen keresztelve?

Figyelt kérdés
2011. márc. 23. 16:35
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem vagyunk vallásosak, így ha megkeresztelném azt kifejezetten hazugságnak érezném a gyerekemmel szemben és Istennel szemben is.


Tudom, hülyén hangzik, hisz mit érdekel egy olyan isten, akiben nem hiszek, de tiszteletben tartom, hogy több millió ember hisz benne, úgyhogy magamutogatásnak tartanám csak úgy szokásból/flancolásból/akármiből megkeresztelni a gyerekemet. (Mellesleg a templomi esküvővel ugyanígy vagyok, szép dolog nagyon, de nem akarok hazudni egy templomban :) )


De a legfőbb indok: Nem akarom eldönteni a gyerekem helyett, hogy miben higgyen. Ha nem lesz vallásos, akkor persze semmit nem számít, de ha más vallású akar lenni?

2011. márc. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
76%

Figyelj, ha majd ő akarja amikor gondolja megkeresztelkedik,semmiképp se csecsemő korában kereszteljétek meg,hisz miröl tudna dönteni? semmiröl :)

legyen meg a szabad akarata.

2011. márc. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 Horkýže Slíže ***** válasza:

ha szulo lennek..habar ez nem fog megtortenni,nem keresztelnem meg.....majd ha annyi idos lesz hogy el tudja donteni h hogy szeretnee vallasos leni vagy nem.egy kisgyerekre aki meg semmirol se tud miert eroltetnem ra a vallas dolgot??majd o dont az se fog zavarni ha vallasos lesz,az se ha nem,,,az mar azer kicsit zavarna ha annyira a vallas fele fordulna hogy pap lesz vagy egy remete csak a vallas vegett....

z

2011. márc. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
29%

Hitler a pogányokat is üldözte, a neonácik is.

Szóval nem tudom, hogy miért jó, hogy ne legyen megkeresztelve.

Magyarországon mindig is bizonytalan volt a politikai helyzet, de ti tudjátok.

Szerintem fontos, hogy meg legyen keresztelve.

2011. márc. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
58%
Nincs gyerekem, de ha lenne, megkereszteltetném. Engem is megkereszteltek, és jól jött. :) Ha nem érdekelné, akkor ne törődjön vele, a döntés ettől még az ő kezében van, hogy vallásos lesz, vagy nem.
2011. márc. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Nekem nem fontos, hinni amúgy sem a templomban kell ugyebár.
2011. márc. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, a neonácik miatt legyen egy gyerek megkeresztelve?
2011. márc. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
76%
Nem. Felnőttként, ha úgy gondolja, hogy vallásos akar lenni, majd választ magának egy vallást. Ha nem, nem.
2011. márc. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem épp annyira esélyes, hogy valaki a jövőben a hívőket üldözze, mint fordítva. A legtöbb háború a vallás miatt tör ki (vagy a pénz..), és elég jó érv a gyilkolásra az, hogyha valaki más Istenben hisz, mint akinél a fegyver van..


Számomra is az a fontos, hogy ne legyen megkeresztelve a gyerekem.

2011. márc. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
60%

Azt hittem, csak én tartom feleslegesnek meg nemkívánatosnak a keresztelkedést! Hogy én mennyit kapok ezért a családban.

De jó, hogy nem vagyok egyedül...

2011. márc. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!