Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon jó döntést hoznék?

Vajon jó döntést hoznék?

Figyelt kérdés

Szeptember óta Budapesten tanulok. Egy elég messzi faluban lakom eredetileg, kész megváltás számomra a Pesti élet, egyszerűen imádom. Albérletben vagyok jelenleg, amit szüleim finanszíroznak. Kb. 3 hetente járok haza. Szüleimmel nagyon jó a kapcsolatom, tudom, hogy hiányzom nekik, viszont örülnek annak, hogy ilyen jól érzem magam a fővárosban, hiszen lakóhelyünkön a fiataloknak nincs jövőjük. Júniusban van a vizsgaidőszak és ugye júliustól elvileg otthon lehetnék. Azonban jelenleg az a tervem, hogy nyáron is maradnék Pesten és megpróbálnék munkát vállalni. Természetesen mindenképp saját magamnak finanszíroznám a költségeket, hiszen így is sok pénzt viszek el otthonról és nyáron megspórolhatnánk az albérlet-rezsi költségét. Csak hát amikor otthon vagyok szüleim próbálnak sok időt velem tölteni, ők úgymond csak értem és a bátyámért élnek. Vajon lehetek ilyen önző, hogy nem akarok 2 hónapot eltölteni azon a helyen, ahol felnőttem, mert egyszerűen nincs ott semmi?! A szó szoros értelemben semmi sincs, csak házak, egy templom meg 1-2 kis bolt. Ti hogy döntenétek? Nyári munka a fővárosban ahol eltartod magad 2 hónapig vagy pedig vissza a családi házba ahol imádnak és semmire sincs gondod?

19/L


2011. márc. 21. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
És ahhoz mit szólnál, ha 2 hónapot Pesten töltenél de azért abból 1-1,5 hetet otthon? (hazautazol pihizni) Szerintem azt az 1 vagy 2 hetet ki lehetne bírni. Én amondó vagyok, hogy ne vágd el magadat a szüleidtől, főleg úgy hogy támogatnak és szeretnek...
2011. márc. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez szerintem munkafüggő is.

A szüleid pedig talán még értékelnék is, hogy szeretnél önállósodni, kicsit a saját lábadra állni. Ha szerencséd van találsz olyan munkát, ahol 1-2 napra el tudsz szabadulni és akkor hazamehetnél a szüleidhez, vagy esetleg meglátogathatnának ők téged Pesten.

Szerintem ez nem annyira önzőség, hiszen ezzel tapasztalatot szerzel a munkáról, pénzed is lesz.

15/L

2011. márc. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én biztosan hazajönnék a szüleimhez,mert úgy sem bírnám nélkülük.De viszont ha dolgozol,és valóban meg tudod spórolni a költségeidet,akkor ezzel csak nekik teszel jót.Kérdezd meg tőlük is hogy nekik mi erről a véleményük,és ha látod rajtuk,hogy nem zavarja őket akkor vágj bele.Tudom milyen érzés,mert én is ilyen helyen lakok.Megkérdezhetem hogy melyik megyében laksz?
2011. márc. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nézd reálisan a kérdést.


Végig güriztél (tanultál) egy évet a suliban... most jön a nyár és dolgozni akarsz, amikor hazamehetnél pihenni a szüleidhez? Lesz még időd bőven dolgozni az életben... ha nem muszáj ne tedd.


A másik meg, hogy miért vagy olyan biztos benne, hogy találsz olyan diákmunkát, amivel tudod finanszírozni az albérletet, a megélhetésed és még arra is jut hogy szórakozz, bulizz, mozizz, eljárj ide oda... mert hát ehhez is pénz kell hiába a több lehetőség.


Szerintem a kérdésedet döntse el a valóság. Kezdj el munkát keresni és ha találsz és élveznéd is amivel jár... akkor maradj... de ha csak olyan munkát találsz, amivel mondjuk a mekiben gürizhetsz... az eléggé lélekromboló lesz egy családi nyugodt nyárhoz képest.


És attól még, hogy hazamész a nyárra, miért ne járhatnál fel néha Pestre?

2011. márc. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem vizsgaidőszak után tölts egy kis időt a szüleiddel, úgy is fáradt leszel, meg gondolom vannak ott régi barátok, ismerősök, 1 hetet kibírsz.Aztán vissza a fővárosba és szerezz vmi munkát.De tényleg csak akkor éri meg, ha olyan munka, amit nem kínszenvedéssel csinálsz.
2011. márc. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én még annyit tennék hozzá, hogy a "diák munkákat" ne vedd 100%-os megélhetési forrásnak. Zsebpénznek jó, de azt hogy arra alapozol majd hogy abból állod az albérletet az necces, el is mondom miért:

Diákmelón az embert az egyik napról a másikra kitehetik. Én is így jártam, mert kedves főnökömnek még kedvesebb lányának eszébe jutott hogy kellene zsebpénz. Apja azt mondta, hogy oké, de akkor dolgozz meg érte. Én repültem pedig már két hónapja ott dolgoztam, és a helyembe a lányát tette be ( a munkatársak nagyon nem voltak boldogok mert a gyerek semmit sem segített, csupán beült a körmeit reszelgetni - én meg jót röhögtem hogy hogy kib@szott magával a volt főnököm) no mindegy, a lényeg az hogy elkezdődött a nyár és már nem találtam munkát (ez Pesten volt) egyik szövetkezetben sem, pedig 3ban tag is voltam. A témavezetőmtől kérdeztem hogy ez most mi volt, meg minden, erre azt felelte, nem tud mit csinálni...f@sza... mondtam...

2011. márc. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Bács-Kiskun megyében lakom.

Fogalmam sincs mit kellene tennem. Teljesen megszoktam, hogy egyedül bevásárolok, mosok, főzök, takarítok magamra. Általában havi 5-6 napot töltök otthon ami elég kevésnek tűnhet, de én mindig olyan örömmel megyek vissza Pestre. Szüleim pedig minden egyes alkalommal úgy várnak, hogy azt el sem lehet képzelni...nagyon szerencsés vagyok, hogy őket kaphattam.

Egyébként azt nem említettem meg, hogy van egy fiú aki nekem nagyon tetszik. Elvileg kölcsönös a szimpátia, de elég lassan haladnak az események és félek, hogy akkor fog valami komolyabb kialakulni amikor el kell mennem.

2011. márc. 21. 21:45
 8/9 anonim ***** válasza:
Naigen, már kezdtem hiányolni a sztoriból egy srácot:D
2011. márc. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ember vagyok, tele érzelmekkel és csak nemrég óta tudom bontogatni szárnyaimat...... :)
2011. márc. 21. 21:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!