Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire vagy jótékony?

Mennyire vagy jótékony?

Figyelt kérdés
Szerintem egyértelmű a kérdés:)
2011. márc. 20. 12:39
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
91%

a csövesnek mindig adok cigit :D vagy kaját, ha van nálam. pénzt szinte soha.


a legjobb barátnőméknek minden ünnep előtt bevásárolunk kb 10e ft-ért kaját, vegyiárut. szeretem őket, és tudom, h szükségük van rá, valamint nagyon hálásak érte.

2011. márc. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Én a városi menhelynek szoktam.Hetente veszek 1 konzervet és szárazat tápot is.Ha van nem használt pléd, vagy ilyenek azokat is odaadom.Szombatonként kutyust sétáltatok, és segédkezem náluk.
2011. márc. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
95%

Rendszeresen végignézem, milyen ruhákat, játékokat tudunk nélkülözni, azokat elajándékozom. Utcán kéregetőnek viszont soha nem adok pénzt, de ha mondjuk kaját kérne, azt vennék neki.

Ismerősöknek is szívesen adok oda olyat, ami már nem kell, vagy csak kölcsönbe, mert most nincs rá szükségünk.

Nemrég egy kedvezményre jogosító kupont adtam oda egy párnak egy játékboltban, teljesen meglepődtek, de örültek neki, és ez nagyon jó érzés volt. Pár hónappal később pedig egy hasonlót kaptam vissza ugyanígy idegentől.

Pár hete egy barátnőmnek segítettem, aki elszökött a férjétől, mert nem tudta vele megbeszélni a problémáikat, amik jócskán voltak. Egy zsákkal érkezett, vettem neki egy új sim-kártyát, segítettem neki albérletet keresni, intéztem az ügyeit, tanácsoltam, mit tegyen. Láttam rajta, hogy nagyon hálás, meg mondta is.

Tudom, hogy ha önzetlenül segítek, az élet majd sodor elém valakit akkor is, ha nekem lesz nagy szükségem rá. De inkább ne legyen, és én adni tudjak, ha kell.

2011. márc. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
85%
Én is az állatokkal vagyok jótékony, de nem igen fordult elő, hogy kéregetőnek nem adtam pár forintot, csak amikor nagyon felmérgelnek, akkor zavarom el őket, viszont egy éhező állatot egyszerűen nem tudnék otthagyni, megszakad a szívem.
2011. márc. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Anyagilag csak a Greenpeace-t támogatom, minimális összeggel, mivel még tanulok. Valamint ha megesik a szívem egy kéregetőn, akkor adok neki pénzt. Sajnos nem mindenkinek adhatok, naponta legalább 10-12 alkalommal találkozom kéregetőkkel, ha mindenkinek csak egy százast adnék, elmenne az egész havi jövedelmem erre.

Az ismeretségi körömben mindenkinek segítek, akinek tudok. Például két ismerősöm is van, akiket befogadtunk pár hónapra, amikor nem volt hol lakniuk - pedig akkor még csak egy szobát béreltünk a párommal. De segítek munkát keresni, adóbevallást írni, költözködni, bármit szívesen. Ezeket egyébként vissza is kapom, ha nekem kell segítség, mindig van, aki segít, ezért furcsa is számomra, hogy itt sokan írják, hogy nincs senki, aki segítene rajtuk. Bár feltehetőleg ők sem segítettek másoknak korábban.

Ezen kívül még egy állatmenhelyre megyek nemsokára önkénteskedni, valamint ha midnen igaz, akkor a Bátor Táborba is nyáron. Oda már két éve is jelentkeztem, akkor nem vettek fel, de azt mondták, hogy ha legközelebb megyek, akkor azonnal felvesznek, mert a feltételeknek megfeleltem, csak túl sok jelentkező volt, és ha legközelebb jelentkezem, akkor első körben bekerülök.

Szerintem nem viszem túlzásba a jótékonykodást, más kérdés, hogy amennyire látom, a magyar átlaghoz képest még ez a pár apróság is elég soknak számít :(

2011. márc. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire tudok, de sajnos nem sok lehetőségem van. De ahol tudok, ott segítek.
2011. márc. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
0%
egyáltalán nem. az én érdekeim és jólétem mindig előrébb veszem. és szerintem jól is van ez így, mindenki dolgozzon meg azért, amije van.
2011. márc. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
20%
utolsó vagyok. még annyi, hogy ha tehetném kizárólag gyerekeknek és állatoknak adnék bármit is.
2011. márc. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Anyagi helyzetemhez mérten eléggé. Úgy segítek ahogy tudok. Pl. ha tudom, hogy a barátaink épp vacakul állnak anyagilag, akkor meghívjuk őket vacsira hozzánk. Ruhákat szoktam adományozni felnőtteknek és gyerekeknek is. Nem az ócskákat, ami hordhatatlanok, hanem még jó állapotban lévő, de kinőtt vagy megunt, stb. Ilyen szintem sztem nem bonyolult dolog jótékonynak leni. Amíg nem volt sajátunk jelképesen örökbe fogadtunk egy kambodzsai gyereket is, és havonta utaltuk a pénzt neki. Most már inkább étellel és ruhával, munkával segítünk azoknak, akiknek tudunk.
2011. márc. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
88%
Aki megmondja, hogy borra kéri, annak adok. Aki azt mondja, kenyérre, annak nem adok, mert az hazudik.
2011. márc. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!