Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne megváltoztatni?...

Hogy lehetne megváltoztatni? (lent)

Figyelt kérdés

Sajnos nővérem 15/L azt hiszi, hha olyan lesz mint a barátai, akkor fogják csak szeretni. Nagyon bunkó barátai vannak. Sajnos ő is az lett. Anyuékkal is "leszarom" stílusban beszél. Legtöbbször maitta vannak családi veszekedések. Ma reggel is nagyon összevesztünk. Elkezdett rugdosni (állítása szerint poénból) de amikor már fáj akkor én azt nem poénnak tartom. Mindig reklamál ha nem kapjameg amit akar és ezért mindent megkap. Persze én nem, mert neki mindene megvan és ottvagyunk az áruházban és a végére már nem marad pénzünk és bezzeg nekünk nem jut semmi. Modell alkata van, ezért minden jól áll neki. Sokszor már anyu is az ő pártját fogja. Rengeteget veszekedünk és nem az a fajta lelkizős család vagyunk h utána "jaj neharagudj"-al lerendezzük, hanem keményen visszaszólunk ha valaki piszkál. Ezt a szüleinkkel nem merem megtenni, mert nem leszek olyan mint tesóm. -___-". Szabályosan a barátaival normálisan mindent megbeszél a szerelmi ügyektől kezdve mindent. Jó persze megértem h nekem nem mondja el.. DE MIÉRT NEM LEHET NORMÁLISAN VISELKEDNI, MIÉRT CSAK A BARÁTOK A JÓL NEKI? Annyira rosszul esik h csak Ők.. =((


Kérlek segítsetek. Már a sok stressztől kialakult nálam egy trichotillománia nevű szenvedélybetegség.


Köszönöm szépen! 13/L


2011. márc. 20. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak, de szerintem ezt a szüleiddel tudnád megbeszélni. Ők kellene a helyzetet lerendezzék, nem is értem, hogy miért nem lépnek semmit, ha látják, hogy nővéred ilyen (rugdos téged stb.)

Nincs senki a környezetedben akivel meg tudnád beszélni a problémáidat, akiben megbízol? Szüleid, másik tesó, nagymama, valaki?

2011. márc. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Átérzem a problémád, mert az én nővérem teljesen ugyanez.. Azt hiszi a barátok többet érnek nálunk és ezt érezteti is velünk, igaz hogy ő már felnőttnek számít (21 éves) de ő is állandóan karmol meg üvöltözik velem, mert szerinte joga van hozzá, bár engem néha megvédenek a szüleim, de nagyon idegesítő amikor néha neki ad igazat és engem szid le amikor ő kezdi az egészet.

Meg kell beszélni a szülőkkel és együtt elmondani neki h. mi a bajotok vele, hátha úgy elhiszi és magába száll.

Sok szerencsét!

14/L

2011. márc. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Sajnos anyuéknak már mondtam de leszidták és ment ugyanúgy tovább..nagyszüleim már 8 éve sajnos nincsenek.:(

2011. márc. 20. 18:19
 4/4 A kérdező kommentje:
Van még 2 bátyám. Ők már felnőttek, saját családon törik a fejüket. Nemhiszem h ezek nagyon meghatnák őket. Sőt az egyik Hollandiában lakik. ://
2011. márc. 20. 18:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!