Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől lesz érett egy ember?

Mitől lesz érett egy ember?

Figyelt kérdés
Beszélgettem a párommal, aki a tudtomra hozta, hogy gyerekes vagyok és néha olyan, mintha egy gyerekkel lenne kapcsolatban. Hogyan viselkedhetnék érettebben? Tudom, hogy néha irtózatosan gyerekes vagyok, de nem tudtam, hogy ennyire. Segítenétek?18L
2011. márc. 19. 22:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Magabiztos, átgondolt, felelősséget vállal tetteiért..

!!! Megtanul élni és élni hagyni.

Barátod éretlen.. az más dolog, hogy komolynak akarja magát mutatni.. ez hasonló, mint amikor ezen az oldalon is feltesznek 13 évesek idióta kérdéseket, de azért mögé írják, hogy ők érettebbek a korosztályuknál..aha..

2011. márc. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Szerintem meg hiába próbálkozol, hosszú távon nem fogsz tudni megváltozni. Az érettség magától jön, az élet hozza, nem tudod magadra erőltetni.

Ha a párod ezt nem tolerálja, keressen magának egy komolyabb lányt, te pedig egy hozzád illő fiút.


Én amúgy 23 éves vagyok és nagyon gyerekes vagyok bizonyos dolgokban, de szerencsére ha kell, tudok nagyon komolyan is viselkedni.

Addig jó, amíg bizonyos értelemben gyerek tudsz maradni.

2011. márc. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Mitől lesz érett egy ember?"


Az érettségnek az a bevett pszichológiai vagy szociológiai definíciója, hogy az az érett, aki képes lenne fenntartani magát (tehát önállóan élni, dolgozni).


"Beszélgettem a párommal, aki a tudtomra hozta, hogy gyerekes vagyok és néha olyan, mintha egy gyerekkel lenne kapcsolatban. Hogyan viselkedhetnék érettebben?"


Honnan tudjuk, mit ért a "párod" (párja egyébként a zokniknak van) gyerekességen meg érettségen? Ez teljesen szubjektív. Ha annyira a kedvében akarsz járni, kérdezd meg őt. Bár gyanítom, hogy ez a részéről csak amolyan "miheztartás végett" okoskodás.

2011. márc. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Kérhetnék pl-t a gyerekességedre ?

Köszi

2011. márc. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Mondok egy "viccet":

Mindenki a környezetemben, engem tükröz vissza, pontosabban azt ahogyan magammal viselkedek/bánok. Másrészt ha valami nem tetszik valakiben, az pont az, amit utálok/nem fogadok el magamban.

Úgyhogy neked ezzel nincs semmi dolgod. Max hogy ne legyél és ne is akarjál megfelelési kényszerben lenni senkivel sem. Az függőségi viszony. Jó nem sül ki belőle.

2011. márc. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Érett az aki képes felelősséget vállalni a tetteiért, felelősen ki tudja számítani a tetteinek a következményét,aszerint mérlegel, dönt, cselekszik. Bölcs, akinek van rálátása a világra, ok-okozati összefüggéseire és ezt beépti a döntéseibe.

Az aki viháncol néha, az még attól nem gyerekes vagy éretlen.

2011. márc. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Érett az aki képes felelősséget vállalni a tetteiért"


Arra nagyon sok felnőtt nem képes, nagyon sok gyerek viszont igen.

2011. márc. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Véleményem szerint a gyerekességem az izgatottságra vezethető vissza. Akkor viselkedem elsősorban gyerekesen, amikor izgatott vagy ehhez hasonló, és általában, amikor a párommal vagyok, mindig izgatott vagyok. Tegnap este rengeteget gondolkodtam azon és rájöttem, hogy nem akarok erőltetetten változtatni magamon. Ezentúl ha hasonló megjegyzést tesz, akkor nem húzom be fülem-farkam és gondolkozom el a tetteimen. Részint felnőtt ember vagyok és szeretem azt, ha néha gyermeki ártatlansággal tudok örülni valaminek. :)
2011. márc. 20. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!