Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől lesz érett egy ember?

Mitől lesz érett egy ember?

Figyelt kérdés
Beszélgettem a párommal, aki a tudtomra hozta, hogy gyerekes vagyok és néha olyan, mintha egy gyerekkel lenne kapcsolatban. Hogyan viselkedhetnék érettebben? Tudom, hogy néha irtózatosan gyerekes vagyok, de nem tudtam, hogy ennyire. Segítenétek?18L
2011. márc. 19. 22:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%
én senkiért nem változnék meg. ha szeret azért és úgy szeret amilyen vagyok. ha hülyülök vagy gyerekesen viselkedek akkor inkább ő is együtt szórakozik velem vagy nem?..
2011. márc. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
17%
nem az hogy de ciki lécci hagyd már abba
2011. márc. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

az ha nagyon gyerekesen viselkedsz egy idő után már tényleg gáz ://

én is gyerek vagyok de tudok komoly lenni :)

amúgy felfogás dolga minden szerintem.. erőltetni nem lehet

2011. márc. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ő valóban érettebb az átlagnál és most elgondolkoztam, néha tényleg túlléptem a határon. Hiszen nem a gyerek vagyok, hanem a párja, azaz egyenrangúnak kéne lennünk, de amíg örök gyerek vagyok, addig ez nem lehetséges. Lehet, hogy most úgy hangzik, hogy miatta akarok változni, de nem így van. Magam miatt is akarom ezt, hiszen az élet nehéz és amíg ilyen gyerekes felfogással rendelkezem, addig nem vesznek komolyan - soha.
2011. márc. 19. 22:52
 5/18 anonim ***** válasza:
80%

Ez közhely lesz, de az élet maga tesz éretté. Amikor szembesülsz azzal, hogy már nem minden olyan egyszerű, mint gyerekként, amikor megkapod az első pofonokat. Van, aki szépen lassan apránként adagolva kapja a maga pici kis pofonjait, amiktől lassanként kijózanodik és érett lesz. És van, aki kap egy maflást amitől összeomlik, de utána eltelik egy kis idő, mondjuk 1-2 hónap, amíg szépen felgyógyulgat a pofonból és közben a másik módszerhez képest villámgyorsan megérti a dolgokat és úgymond felnő.

Nem tudom, melyik a jobb, nekem sajnos az utóbbihoz volt "szerencsém". Talán annyiból jobb, hogy én egyből megvilágosodtam és megértettem, mire számíthatok ezek után az életben, míg mások (velem egykorú haverok, barátok) naivan és világmegváltó álmokkal telve nézik a világot, és majd szép lassan kapnak apró pofonokat, amiktől lassan rájönnek a dolgokra. Nem mondom, hogy én már érett lettem teljesen attól, ami velem történt, de visszanézve egy évvel ezelőtti önmagamon csak csodálkozok, hogy mégis hogy nézhettem én alig egy évvel ezelőtt még úgy a világra.

19/L

2011. márc. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a gyümölcs, idővel megérik. Egyébként azt megteheted, hogy amikor észleled, hogy gyerekesen viselkedsz, akkor változtatsz. De leginkább türelem :)

Van egy barátnőm, 23 éves, és iszonyú gyerek. Egyszerűen úgy alakult az élete, hogy nem kellett igazán felnőnie még. És tulajdonképpen ez nem is baj, mert sokkal jobb gyermeki szemmel nézni a világot. Ne siettesd a felnövést, ha a párod szól, hogy túl gyerekes vagy, akkor mondd, hogy igen, de már nősz felfelé :D

2011. márc. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Két különböző dologról beszélünk. Nekem nagyon kis koromban fel kellett nőni, de valamilyen formában gyerek maradtam. Ha komoly dolgokról van szó akkor felnőtt vagyok és értelmes, de ha fel kell vidítani valakit akkor nem vagyok egy búval bélelt valaki aki cikinek tartja még a nevetést is. Érett akkor vagy, ha reálisan tudsz gondolkodni, dönteni, más helyébe tudod magad képzelni, önnáló vagy, rád lehet bízni bármit és bárkit. Emelett még lehetsz életvidám, bolondos, és "gyerek".
2011. márc. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Mitől lesz valaki érett? Tisztában van a döntései és tettei következményeivel és vállalja értük a felelősséget.


Egyébként elsőnél a pont. Nem veled van a baj, hanem a kedves pároddal. Hiába hiszi, hogy ő Mr. Tökély, nem az. A legfontosabbat pl. nem tudja, azt, hogy szeretni = elfogadni.

2011. márc. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
érettnek lenni annyit jelent, hogy ezt a kérdést nem teszed föl... :)
2011. márc. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Hogy mitől? Úgy gondolom, hogy ezt még a világ legnagyobb bölcsei sem képesek megmondani... (:
2011. márc. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!