Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem is sütnöm-főznöm kellene...

Nekem is sütnöm-főznöm kellene születésnapkor?

Figyelt kérdés
Páromék családjában az a szokás, h ilyenkor mindenki napokkal előtte sütni-főzni kezd, dőzsölnek a kajában. Nálunk a szülinapot simán egy tortával ünnepeltük mindig is, nekem semi gényem ez a nagy felhajtás, de itt ez van.
2011. márc. 19. 16:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell :) alakítsatok ki a pároddal egy saját szokást, a szülők meg el kell fogadják, hogy nálatok így van és kész :)
2011. márc. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%
Alkalmazkodnod kell. Egyszer egy évben megteheted, hogy anyósodék ne szóljanak meg.
2011. márc. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nálunk a párommal máshogy lesz, de eddig nem igazán ünnepeltünk kettesben, csak kb. ajándékozás volt, mert nem volt még gyerek.

NEm egyszer egy évben, hanem kb. 12x, minden családtagnak ugye.

2011. márc. 19. 16:27
 4/15 anonim ***** válasza:
66%

Nem kell sütnöd-főznöd, ha ez a Ti családotokban nem szokás, de azt tartsd tiszteletben, ha a párodéban az. Nálunk mindig egy nagy közös családi vasárnapi ebéddel ünnepeljük az egymáshoz közel eső születésnapokat szülőkkel, nagyszülőkkel. Ilyenkor a szokásos több fogásos vasárnapi ebéd kerül az asztalra: húsleves, sült húsok, pörkölt, házi készítésű sütemény és torta. Ez nálunk hagyománnyá vált és én is tovább viszem, mert imádok sütni-főzni.

Ha Te nem szereted az ilyesmit, mond meg, hogy Te nem tartasz ilyen lakmározást, csak tortával készülsz, de ha ők tartanak szívesen mész.

Ahány ház annyi szokás. Ki ezer félét készít, ki étterembe megy, ki szolidan ünnepel. Mindegyiknek megvan a maga varázsa, és szépsége.

2011. márc. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%

jaj ne már előző....

Éljétek úgy az életeteket ahogy az nektek megfelel és ne félelemből és meg akarni feleléstől vezérelve...


Én tuti nem fogok soha az életben a születésnapomon főzni. Én akkor szoktam sütni mikor másnak van, de nehogy már ne lehessen 1500Ft-os tortára költeni az év egy napján, nemde? Vagy rendelni és vagy beülni egy étterembe egy évben egyszer?!

2011. márc. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
bocsi 16,14-esnek szántam...
2011. márc. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%
hiába van az én szülinapom,a célom az hogy a vendégek is jól érezzék magukat.nem halok bele 1 tepsi süteménybe,és ha netán valamit főznöm is kell.szerintem illik kaját készíteni.karácsony előtt is süttök,főztök,a szülinap meg semmi ahhoz képest.
2011. márc. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Minden egyes családtag, kb 12 ember születésnapján összcsaládi banzáj van, mindenki süt-főz, mi meg csak megyünk, mert meg vagyunk hívva. Párom szülinapján főzök természetesen, de az nekik nem elég, mindig hoznak mindenfélét, mert leves, főétel, köret nem elég. Szal mindig mindenki főz, csak én nem.

Köszi a válaszokat!

2011. márc. 19. 16:34
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

Esetleg valamilyen köztes megoldás?

Fornettis pogácsa, és vagy közös kajarendelés?


Bár én is furcsálltam mikor a munkahelyemen a születésnapos vitt be egy doboz bon-bont vagy sütit és kínálgatta végig a munkatársakat "a születésnapom van ma" címén... szerintem meg pont fordítva kellene lennie... bár ízlések és pofonok... illetve ahány ház annyi szokás...

2011. márc. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem a sajátomon, mindenki másén kellene főznöm. vagy nem kellene.
2011. márc. 19. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!