Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél a helyemben?

Mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy a családom elég összetartó volt eddig. A férjem viszont nem engedte a utolsó családi rendezvényre meghívni a a családom egyik részét. Nem azért, mert nem szereti őket, hanem azért, mert sokba kerül, kicsi a lakás, nem férünk el, stb. Az ő családja eléggé szét van hullva. Most pedig a rokonaimnál van rendezvény, ahová minket nem hívtak meg. A férjemet nem érdekli, fel se veszi, de én szenvedek ez miatt. Már az is bántott, hogy nem hívhattam meg őket, és ez is bánt. Te hogy oldanád meg a problémát?
2011. márc. 19. 09:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen sűrűn van ilyen családi buli! Mert, ha elég rendszeres, akkor esetleg meg lehet érteni, hogy anyagilag megterhelő a sok ember. Ha viszont ritkán, akkor meg ki kellene bírnia. Nyilván neki nem volt ilyen családja, ezért nehezen tud a te érzéseiddel azonosulni!

Szóval a lényeg, ha nem sűrűn vannak ilyen találkozások, akkor igenis ki "kell" bírni, ha sűrűn vannak, akkor viszont neked kell elfogadni, hogy nem megy mindig!

2011. márc. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ilyen családi buli évi évi 3-4 alkalommal van.
2011. márc. 19. 10:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha így áll a dolog, akkor más megoldást kell keresni!

1, Nem nálatok tartani a bulit, mert nincs hely.

2, Csökkenteni a költségeket, ahogy lehet.


Emlékszem, hogy fiatalabb koromban voltak olyan bulik (persze ezek házibulik voltak, nem családi rendezvények), hogy "ha jöttök lesztek, ha hoztok, esztek!". Tudom, sokszor nagy a kísértés az ilyen alkalmakkor, hogy ne azt mutassuk, hogyan élünk, hanem azt, hogyan szeretnénk élni. Ez viszont nem kötelező. Ha ennyink van erre a célra, akkor ennyiből oldjuk meg. Legfeljebb nagyon kevés jut majd egy főre, ám senki nem marad ki! Ez is egy lehetőség.

2011. márc. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én beszélnék a férjemmel, hogy azt az egy két alkalmat nálatok kibírjátok igazán, neked ez nagyon fontos. Sok jó ember kis helyen is elfér. Ha titeket meghívnak oda nem muszály eljönnie mindig.

Kérd meg szépen, mert ez neked fontos, és nem akarod, hogy a kapcsolatotok rovására menjen esetleg.

2011. márc. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!