Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam le az italról?

Hogyan szoktassam le az italról?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Apukám alkoholista, de nem úgy mint a többi. Gondoskodik rólunk nem fontosabb az alkohol mint a család. Viszont estére eléggé agresszív lesz soha nem bántott minket fizikailag! Egyszerűen csak nagyon hamar mérges lesz és ordibál. 3 gyerekes család vagyunk, de velem más a kapcsolata mint a másik két testvéremmel (nem szeret jobban csak én nagyon hasonlítok rá, jobban megérti magát velem) ezért érzem úgy hogy az én feladatom lenne őt leszoktatni. Nagyon erősen dohányzik de szülinapomra azt kértem tőle és anyukámtól is hogy szokjanak le. Ez úgy érzem sínen van. Régen nem volt ilyen. Akkor kezdődött el mikor kiköltöztünk Pestről (11 éve). Régen csak sörözött de most már vodkázik. Nagyon aggódom érte, és úgy érzem semmilyen lelki oka nem lehet a dolognak. Egyszer nagyon megbántottam mikor hozzávágtam a fejéhez hogy csak kocsmába tud járni és anyukám is ezzel bántja. Úgy érzem ez nem a jó módszer. Mit tegyek? Hogy kezdjem? Mert azzal nincs baj ha esténként a barátaihoz lemegy egy pohár sört meginni.. de ő már reggel kilenc után nem ül kocsiba! Ráadásul nagyon igénytelen lett magával szemben és hát a barátaim előtt szégyenlem néha.. :( Segítsetek! Akik tapasztaltak a dologban mindenképp osszák meg velem! Előre is köszönöm.
2009. febr. 22. 11:15
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó módszer: mobiltelefonnal vagy kamerával (az előbbi kevésbé észrevehető) vedd föl, amikor úgy viselkedik, amit józanul szégyellne, és mutasd meg neki, amikor józan.


Sok esetben ettől észbe kapnak, ismerek olyat, akivel ezt tették és utána egyszer sem nyúlt az italhoz, talán nálatok is beválik.

2009. febr. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!