Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam le az italról?

Hogyan szoktassam le az italról?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Apukám alkoholista, de nem úgy mint a többi. Gondoskodik rólunk nem fontosabb az alkohol mint a család. Viszont estére eléggé agresszív lesz soha nem bántott minket fizikailag! Egyszerűen csak nagyon hamar mérges lesz és ordibál. 3 gyerekes család vagyunk, de velem más a kapcsolata mint a másik két testvéremmel (nem szeret jobban csak én nagyon hasonlítok rá, jobban megérti magát velem) ezért érzem úgy hogy az én feladatom lenne őt leszoktatni. Nagyon erősen dohányzik de szülinapomra azt kértem tőle és anyukámtól is hogy szokjanak le. Ez úgy érzem sínen van. Régen nem volt ilyen. Akkor kezdődött el mikor kiköltöztünk Pestről (11 éve). Régen csak sörözött de most már vodkázik. Nagyon aggódom érte, és úgy érzem semmilyen lelki oka nem lehet a dolognak. Egyszer nagyon megbántottam mikor hozzávágtam a fejéhez hogy csak kocsmába tud járni és anyukám is ezzel bántja. Úgy érzem ez nem a jó módszer. Mit tegyek? Hogy kezdjem? Mert azzal nincs baj ha esténként a barátaihoz lemegy egy pohár sört meginni.. de ő már reggel kilenc után nem ül kocsiba! Ráadásul nagyon igénytelen lett magával szemben és hát a barátaim előtt szégyenlem néha.. :( Segítsetek! Akik tapasztaltak a dologban mindenképp osszák meg velem! Előre is köszönöm.
2009. febr. 22. 11:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Na meg azt is hozzátenném h 3 gyerekes családként nem állunk úgy anyagilag h ennyi pénzt kiadjunk :S nem élünk nyomorban.. sőt a többi ilyen családhoz képest még luxusban is élünk, de jobb lenne ha már ilyen dolgokra nem kéne több pénzt kiadni!
2009. febr. 22. 11:55
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Az a baj, hogy ha ő nem akarja, akkor semmi módja a leszoktatásnak...és ahogy látom, esze ágában sincs.


Ha valaki alkoholista, akkor csak külső segítséggel szokhat le az italról, pszichológus, elvonókúra stb.

2009. febr. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
93%

Szia! Nagyon nehéz helyzetben vagy! Az én apukám is alkoholista volt, de mi nem tudtuk leszoktatni. Minket sem bántott soha, de szörnyű volt látni, amikor ittas volt. Egy alkalommal rosszúl lett és korházba került. Aztán hazaengedték egy gyomormosás után, de pár nap múlva epilepsziás rohamot kapott, azonnal bevitték és hetekig bennt is volt. Eleinte halucinációi voltak, de az ápolók mindig azt mondták, ez normális, és jól viseli, aztán korábban haza is engedték. Azóta (kb 7 éve) egy kortyot sem iszik, szilveszterkor sem. Az orvosa azt mondta, 1000 emberből 1 , aki le tud szokni. Apu azt mondta őt az ütötte szíven, amikor az orvos megmondta neki, ha nem hagyja abba, nem lát majd engem felnőni, nem lehet jelen az életemben. Azt mondta addig nem is fogta fel ennek a veszélyét.

Nagyon fontos a családi támogatás. Ha mi elfordultunk volna apukámtól, már nem élne, ami nagyon rossz lenne. Most nagyon boldog család vagyunk és imádom a szüleimet, de sokmindenen kerseztül mentünk, és rátok is sok nehéz helyzet vár majd. Nem tudok arra választ adni, hogy Ti, a család hogyan tudnátok leszoktatni, szerintem nem fog sikerülni. Apukádnak valami gondja van, amit alkohollal gondol megolodhatónak( az én apukám pl nem bírta elviselni, hogy elküldték amunkahelyéről, igaz utána talált másikat, mindig dolgozott, de neki ez nagy csalódás volt). Valahogy kéne beszélnetek egy orvossal, vagy valakivel, akit nagyon tisztel, talán az benyomást tenne rá. Sajnos az a helyzet, az emberek többsége nem tud leszokni, amig valami nagy baj nem történik. Sajnálom, hogy nem tudtam valami bíztatót mondani, de nekem ez a tapasztalatom. Remélem nektek előbb sikerül, ha lehet orvosi segítség nélkül, de tartsatok ki! Minden jót, és sok szerencsét kívánok!

2009. febr. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Hortobagyi ***** válasza:
13%
Az alkoholizmus gyógyíthatatlan betegség. Tüneti kezelése lehetséges, ám leginkább a visszaesés a jellemző. Engem nem sokat érdekelnek a sablonok, központosított igazságok, sem a válaszadónak adható helyes válaszok, százalékos mértéke. Ezért mindazoknak, akik szenvednek, az alkoholista agressziótól, azt javasolnám, vegyenek pálinkát sokat. Ha inni akar az alkoholista, igyon. Előbb-utóbb szétrobban a mája. Tapasztalatim szerint az alkoholista mérgezi a közvetlen hozzátartozók és a távolabbi rokonok, ismerősök életét. Leírhatatlan a szenvedése a közvetlen áldozatoknak. Tehát ne sajnáljátok. Adjatok inni neki, ha szomjas.
2009. febr. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos nehéz dolgod van amit valószínű nem fogsz tudni megoldani, esetleg segíthetsz, hogy ne fajuljon el.

Az ismerősöméknél nem volt mód megszűntetni a problémát és csak egyre roszabb lett, főleg, hogy a család mentsörért amikor követelte.

Az a véleményem, hogy amíg valaki nem ismeri el, hogy alkoholbeteg, addig nem is tud, nem is akar meggyógyulni.

Az alkoholizmusnak sok fajtája van, már a napi 1 sör is annak számít, ha valaki nem tudja megállni.

Nem múlik el a betegség, csak állapotok vannak,mert a szervezetben kialakult alkoholigény nem hamar múlik el.

Esetleg fel kéne térképezni a háttérproblémát, hogy mit próbál így elfelejteni.

Lehet hogy csak unatkozik, de ha belegondolunk régen amikor a családok együtt mentek ide-oda nem is volt ennyi gond.

Menjetek együtt és nyílván anyukád is szereti annyira, hogy ne a fejéhez vágja a kocsmázást, hanem megkérdezze, mindennap mi történt, mert ha a szüleid barátok lesznek megint, akkor apukád boldogan fog otthonmaradni és anyukád sem lesz egyedül.

A közös programok sokmindent megoldanak.

Erre törekedj, anyukáddal is beszéld meg, hogy egy kapcsolatban kapcsolatba kell lennie a két embernek, de ha az egyik otthon gubbaszt, főz, takarít, a másik kocsmázik, mert ott jobb és nincs köztük kommunikáció, hát szomorú, de az már nem boldog kapcsolat.

Ehhez pedig mindkettőjüknek tenni kell, te pedig mint a gyerekük, nem oldhatod meg a problémát, derávezetheted őket, pl nézegesd a régi fényképeiket és faggasd ki őket mi ez, ki ez , hol készült, ???? Most miért nem mentek ketten??..Talán a nosztalgikus hangulat rávezeti őket, esetleg a tesóiddal menj hétvégézni a nagyihoz, hadd legyenek együtt, kicsit, hátha valami eszükbe jut ivás helyett.

2009. febr. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon is átérzem a gondodat, mert nálunk is akad a családban alkoholista. Az alkoholistákkal az a legnagyobb baj, hogy sohasem ismerik el, hogy betegek! Nem! szerintük ők egészségesek, legfeljebb egy kicsit jobban szeretnek inni, mint mások. Ha szeret téged édesapád (mint mondod veled bensőségesebb a kapcsolata), akkor kézen kell fognod, félre kell vonulnod vele egy józan pillanatában egy olyan helyre, ahol nyugodtan beszélgethettek kettesben. Mondd el neki, hogy mennyire szereted és mennyire rossz látni számodra, hogy így tönkreteszi magát a szemed láttára. Vedd rá, hogy elmenjetek együtt orvoshoz, aki segíthet neki lemondani erről a káros szokásáról és akkor újra boldog család lehetnétek. Ha azt monddja, hogy ez nem igaz, mert ő nem beteg, nyugodtan említsd meg neki, hogy te jól látod, hogy pár évvel ezelőtt még beérte a sörrel is, most pedig már tömény is szükséges a kívánt bódulat eléréséhez és ez olyan mint a kábszereseknél az egyre erősebb szerek használata. Létezik bőr alá beültethető kapszula, amely segít leszokni az ivásról. Ha mégis fogyaszt alkoholt a beültetett kapszula mellett, akkor rosszul lesz tőle és kihányja. Egyszerűen nem fog tudni inni! Ha rá tudnád venni egy ilyen kapszula beültetésére, akkor félig már nyert ügyed van. Ezek után, nagy-nagy szeretet és türelem kell a családtagok részéről, mert az alkohol megvonás tünetein túl kell tennie magát és az nagyon nehéz dolog. Ebben minden családtagnak részt kell vállalnia. Ha szükséges, akkor ezt először velük beszéld meg, hogy tudják miről van szó. Sok sikert!
2009. febr. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%
Az én faterom is alkoholista. Gyerek koromban én is megpróbáltam leszoktatni, meg persze az egész család. Sokszor egy egész napon át is beszéltem hozzá, hogy miért kell abbahagynia, ő bólogatott és megígérte, hogy többé nem iszik. Persze egy szava sem volt igaz. Ezt megcsináltuk többször is. Mostanra eljutottam odáig, hogy mostmár szarok az egészre. Igyon, ha akar, tegye tönkre magát, nem érdekel. Nálam az alkoholfüggősége utálatot, de ha nem is utálatot váltott ki, de azt igen, hogy mostanra már nem szeretem. Már nem iszik 2-3 éve, de már ez sem sokat változtatott az érzelmeimen iránta, mert nagyon ronda dolgokat művelt velünk. Senkit nem lehet leszoktatni az italról, ha ő nem akarja. A faterom sem szeretett minket, mert nem tette meg értünk, hogy nyugodt gyerekkort biztosítson nekünk. Értünk nem tette meg, csak magáért, mert beteg lett. Minden alkoholista ember önző, mert tudja, hogy mit tesz, mégsem tesz ellene semmit. Most, hogy félti a szánalmas kis életét, már képes volt letenni az italt, az viszont nem érdekelte, amikor mi sírva könyörögtünk neki, mert részegen bántott és meg akart minket ölni többször is. Nem túlzok. Leszarja, hogy érzelmi nyomorékot csinált belőlünk, olyan dolgokat kellett mellette átélnünk, amit sokan nem bírnának idegileg. Ő míg idegileg kikészített minket otthon, máshol meg tette mindenkinek a szépet és minket feketített, hogy mi milyen szemetek vagyunk vele. Azt persze nem mondta el senkinek, hogy miért. Az esett még szarul, hogy ezek az ismerősök hiába látták, hogy alkoholista, mégis neki hittek. Döbbenet mi? Utálok minden alkoholistát. Semmilyen szánalmat nem érzek irántuk. Ha meglátok egyet, csak undorodva elfordulok tőle. Az egyik testvérem is alkoholista lett. Mindig nagyon szerettem, de mióta ő is ezt csinálja, tőle is eltávolodtam és már iránta is csak haragot érzek, mert a gyerekeivel ő is azt teszi, mint a mi faterunk velünk tett.
2009. febr. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Csak egy megoldás van, be kell látnia, hogy alkoholista. Ha ez megtörténik, akkor valószínűleg segítséget fog kérni. Amíg ez nem történik meg, addig nem tehetsz semmit. És szerintem nem a te feladatod lenne, sokkal inkább anyukádé. Te annyit tehetsz, hogy mikor józan, akkor elbeszélgetsz vele, hogy milyen jó volt régen, mikor nem ivott. Próbáld olyan dolgokra emlékeztetni, amiket együtt csináltatok családként, és amiket mindannyian élveztetek, de mióta iszik, azóta nincsenek. Biztos, hogy sok ilyesmi van, mert egy alkoholistának általában beszűkül az élete, elmaradnak a családi programok, a barátok, stb. Ha belátja, hogy ez neki nem jó, akkor változtatni akar majd, amiben szintén tudsz neki segíteni. Kényszeríteni nem tudod, és a könyörgés is felesleges. De ha olyan erős akaratereje van, hogy a cigarettát le tudta tenni, akkor biztosan sikerülne. Sok sikert és kitartást nektek!
2009. febr. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Menjen el ide az édesapád és kérjen segítséget a kilábaláshoz:


[link]

[link]

2009. febr. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Uristen :( ezek a történetek most nagyon elszomorítottak. Az igazság az h ő tudja és be is vallja h alkoholista, és nem szokott seggrészeg lenni, de ha most elkezd vodkázni nem tudom mi lehet ennek a vége .. és azt nem akarom, ez a kapszulás cucc tetszik! Mindenképp elbeszélgetek anyummal, arra is gondoltam h kettőjüket hívom össze és úgy beszélek erről a dologról. Ez is jó ötlet szerintetek? Én látok rá esélyt h kigyógyuljon, mert van ilyen ! Köszönöm az együttérzést és a tanácsokat.
2009. febr. 23. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!