Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor kaphatok jogosan...

Ilyenkor kaphatok jogosan emelt családi pótlékot?

Figyelt kérdés
Elváltunk, elköltöztem a fiammal, aztán fél évvel később visszaköltöztünk a régi lakásba a férjemhez. Tehát egy lakcímen vagyunk bejelentve, de külön kasszán élünk, ő nem fizet gyerektartást, én meg nem kell, hogy albérleti díjat fizessek, a rezsit felesben fizetjük. Ameddig így élünk együtt, jogosan kaphatom az emelt családi pótlékot? Ezekről nincs semmiféle szerződésünk, hogy ki mit fizet, tehát ha ellenőriznék, akkor nem tudnánk bizonyítani, hogy nem vagyunk egy család. Tudnak egyáltalán ilyet ellenőrizni?
2011. márc. 17. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
A gyerektartás nem neked jár, hanem a gyereknek. Ha az önkormányzattól kimennek ellenőrizni az emelt családipótlék ügyében, megüthetitek a bokátokat. Írjatok papírt arról, hogy külön háztartásban éltek, és a bíróságon hitelesítsétek azt.
2011. márc. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az önkormányzatnak semmi köze a csp-hez!Azt az Államkincstár adja.És igen, ellenőrizhetik, de eleve amikor igényeled, akkor kell egy papír a különélésről, különben hogyan ítélnék meg a magasabb összeget?Amúgy egy ezressel több, nem összekeverendő az emelt összegűvel, amit beteg gyerek után folyósítanak.Én egy ezresért nem kockáztatnék.
2011. márc. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Oké, de igazából külön kasszán vagyunk, tehát egyedül nevelem a gyereket, csak egy fedél alatt vagyunk. Ezt papírozzuk le, hogy jogos legyen?
2011. márc. 17. 14:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen.
2011. márc. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!