Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Iszonyatos irigy vagyok....

Iszonyatos irigy vagyok. Hogyan tudnék magamon változtatni?

Figyelt kérdés
Ezt senki se tudja mert nagyon jól titkolom és ha valamit kérnek tőlem mindig adok meg szivesen megkinálok mindenkit mindennel, de sokszor ha kérnek tőlem valamit olyan irigy tudok lenni...persze odaadom mert ők is adnak nekem és ha kiderülne nagyon gáz lenne kinek kell egy irigy barát:(Belül érzem h mikor adja már vissza meg h miért nem jó a sajátja. Tudom h egy marha rosz tulajdonásg ezért is titkolom, de mégis h változhatnék?
2009. febr. 21. 16:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem inkább arról van szó, hogy félted a cuccaidat, mert nincs annyi pénzed, hogy gond nélkül tudd pótolni, ha bármi baja esik? Ez nem irigység. Érdemes tisztázni a barátaiddal (természetesen kölcsönös alapon), hogy ha bárki véletlenül tönkretesz egy kölcsönvett dolgot, akkor evidens, hogy kifizeti a javítását, vagy vesz helyette másikat. Akkor nem kell reszketned, ha másoknál van valamid.
2009. febr. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem nincs ilyenről sajna szó. A szekrénymben azért viszonylag sok ruha van és mindenem megvan.sajna
2009. febr. 21. 17:15
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Akkor túlságosan ragaszkodsz a tárgyakhoz. Gondolj arra, hogy az emberek, a barátok ezerszer többet érnek, mint bármelyik ruhád. Utóbbiak könnyedén pótolhatók. Egyszer-egyszer csináld meg azt, hogy nem kölcsön adod valamidet, hanem egyszerűen nekiadod valamelyik barátodnak. Idővel rá fogsz érezni, hogy nem tragédia, ha a tárgyak jönnek-mennek az életedben.
2009. febr. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkozzunk csak..:)

Adni jó- annak, akit szeretünk. Adni még magunk hátrányára is jó, ha szeretjük azt, aki kapja, mert akkor Neki is a lehető legjobbat akarjuk.


Nem szeretheted a másikat, ha nem akarsz neki adni-adni-adni. Más kérdés, hogy nem kell mindenkit szeretni... Ha egy általam nem kedvelt vagy közömbös ember -ovis példával élve- megeszi a felét annak a sütinek, ami a kedvencem és ritkán jutok hozzá, akkor én is irígy lennék, mint mindenki.


Ha viszont ezt a számomra kedves emberekkel is így érzel, akkor próbáld meg végig gondolni, mi a szeretetre méltó bennük. Ilyen mindenkiben van.


Személyes vélemény: ha az ember önzetlenül jót tesz egy ismeretlen vagy általa nem kedvelt másikkal, akkor két lehetősége van:

1) "De mekkora hülye vagyok, hogy ennek az undorító lénynek segítettem!" ---de mert senki nem szereti lehülyézni magát, ezért marad a második verzió:

2) "Biztosan megérdemeltem hogy segítsek neki, nyilván nem rossz ember.."



Ezt úgy hívják: kognitív disszonancia. Közelebb visz magadhoz, ha végig gondolod a folyamatot.:)

2009. febr. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez az első (jó) lépés, hogy igyekszel és felülbírálod a vágyad. De hosszú távon ez visszaüthet...

szerintem menj, és kérj segítséget orvostól. Interneten is lehet.

2009. febr. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az már nagyon nagy dolog, hogy felismerted ezt magadban és próbálod nem kimutatni. Az irigység sajnos mindenkiben ott van egy szinten - akárhogyan is tagadjuk. Sajnos nem nagyon tudsz ezen változtatni főleg azért nem, mert leírásod alapján te nem igazán vagy irigy ember, csak nem szívesen adsz kölcsön olyan dolgokat másoknak, amiket máshonnan is beszerezhetnének. Ez nem irigység és nem is gáz véleményem szerint.
2009. febr. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
ááááá én is teljesen ilyen vagyok..a külvilág helyes rendes, aranyos csajszinak tart,aki szívesen segít mindenkinek...de néha én is fortyogok magamban..de azzal nyugtatom magam hogyha a szándék megvan bennem h.elrejtsem ez az énemet,és inkább elnyomom magamban és segítek, akkor csak nem lehetek olyan rossz ember...:-/
2009. febr. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem nem irígység, félted a dolgaidat, és kész.

Van,aki ilyen, van, aki nem. Aki irígy az azt irígyli mástól, ami a másiké. Pl. az első helyezést. A sajátodat nem irigyelheted. Van aki nem szívesen ad kölcsön, ezt nyugodtan megmondhatod, ha te is ilyen vagy. Lehet, hogy Te jobban vigyázol a dolgaidra, mint ők az övékre, ezért félted?

Nekem az unokatesóm szívesn adott több hónapig szállást-kaját, de a könyvei közül egyet se adott kölcsön egy napra sem. Megmondta, hogy nem szokta kölcsönadni. Csodálkoztam, de tudomásul vettem. Ettől nem tartom őt irígynek.

Nyugodtan nemet mondhatsz, akkor is szeretni fognak.

max. megmondják, hogy "utálom, hogy nem adod oda" Érted?Nem Téged, hanem csak ezt a tettedet.

Aki meg úgy nem barátkozik veled, azt sajnáljuk.

Azt jobb is mielőbb lekoptatni, mielőtt tönkretenne valamit.

2009. febr. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nemsokára kinövöd. Lehet, más is igy érzi, csak titkolja a barátaid közül. Sokan féltik a holmijaikat, ez noremális. Nem szűz jegyében születtél?
2009. febr. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok. Bár én leginkább azokat a cuccaimat sajnálom, amit kaptam valakitől. Mindig arra gondolok olyankor, hogy az, akitől kaptam az azért adta, mert szeret. Anyukámtól, apukámtól, páromtól. És ezeket nem szívesen adom oda, mert ezek számomra pótolhatatlanok, hiába, hogy van még 1000 olyan a boltban.

Szerintem ez is irigységnek számít, viszont én nem titkolom, hogy rosszul esik, ha azt tönkre teszik. A szeretetemen múlik, hogy kinek mennyire mutatom.

2009. febr. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!