Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Naív lenne? Mit lehet erre...

Naív lenne? Mit lehet erre válaszolni?

Figyelt kérdés

A férjem lassan 40 éves. Nemrég azt fejtegette, hogy nem érti néhány ember miért önsorsrontó (belefutott egy-két ilyen helyzetbe az utóbbi időben).

Ahogy elmesélte a szitukat, ő racionális érveléssel akart embereket meggyőzni olyan helyzetben, ahol érzelmi alapú döntéseket hoztak.

Másrészt egyikük se közeli barát - én ilyen helyzetben nem töröm magam, felajánlom a segítségem, ha az illető nem kér belőle, nem erőlködök tovább.

Időről időre rácsodálkozik ilyen dolgokra. Mondtam neki, hogy a világ nem az ő klónjaiból áll, attól, hogy ő racionális alapon hoz döntéseket, az emberek többsége nem lesz ilyen.

Sőt, ő is ugyanolyan "esendő" ember, mint a kérdéses személyek. Egy-egy ilyen filozófálgatás (és annak bizonygatása után, hogy ő racionális alapon dönt), számos alkalommal hoztam olyan helyzetbe, ahol érzelmi alapon tudtam manipulálni, majd visszavezettem a szituációt, hogy "látod, ez sem volt racionális döntés".

Ezek apró-cseprő dolgok voltak, tehát a manipulációt nem kell rossz értelemben venni. (Pl pár perces értelmetlen tevékenységekre vettem rá, és utána mutattam rá, hogy nem volt racionális alapja annak, amit csinált).


Az egészben nekem az furcsa, hogy kamaszkor táján szoktak a világra rácsodálkozni az emberek, nem ennyi idősen.

Minden más szempontból érett, felnőttes gondolkodású, egyedül ezen a területen olyan, mintha kamaszkorban ragadt volna.


A fenti okfejtésre mit lehetne válaszolni, hogy megértse?


2011. márc. 10. 23:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ööööö mi a kérdés?

Hogy hogyan kellene reagálnod?


Az ember nem racionális lény, az biztos.

Ezt szeretnéd bizonyítani neki? Racionális érvekkel?

:)

2011. márc. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Későn érő típus, na. Ha ez a legnagyobb bajod vele, áldd érte az eget. Amíg nem húzzák csőbe a gondolkodásmódja miatt... Vannak emberek, akik később fedeznek fel dolgokat.
2011. márc. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem racionális dolog figyelmen kívül hagyni, hogy sok ember érzelmi alapon hoz döntéseket.:D
2011. márc. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A kérdés az, hogy heti rendszerességgel rácsodálkozik erre, majd választ kér tőlem, hogy "miért ilyenek az emberek?". Már nincs ötletem, hogy mit is kellene válaszolnom...
2011. márc. 10. 23:59
 5/11 A kérdező kommentje:
23:59 - ez jó :)
2011. márc. 10. 23:59
 6/11 A kérdező kommentje:
Plusz - már elnézést - néha hülyén érvel. Amikor mondtam, hogy nem kell akaratuk ellenére segíteni az embereknek és súlyozni kell az odafigyelést/odafordulást, érvként azt hozta fel, amikor az ő problémáival nyüglődtem. És nem érti, hogy igen, a férjemnek segítek akkor is, ha tízszeres energiát visz el, de a sarki zöldségesnek nem fogok, mert az nem mély emberi kapcsolat, hogy "még két kiló krumplit légyszi"....
2011. márc. 11. 00:02
 7/11 anonim ***** válasza:
Külső szemlélőként sokkal könnyebb racionálisan megközelíteni egy problémát, mindenki jobban teszi, ha ilyenkor "telefonos segítséget" is igénybe vesz. De a saját ügyeinkben az érzelmek nagyon is áthatnak mindent, ahhoz, hogy ott elég ésszerűen lássunk mindent.
2011. márc. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
én is rácsodálkozok ..de igazából már megszoktam h h*lyék XD
2011. márc. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Örüljön,h neki jobb sorsa van,és ilyen felesége,a többi,az nem számít :)
2011. márc. 11. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy amit leírtál, pont olyan, mintha én beszélgetnék az én férjemmel, aki szintén 40 éves! Csak mi már odáig mentünk, hogy órákat tudunk elfilozofálgatni ilyen dolgokról. És nekem soha nem sikerül meggyőznöm, hogy az emberek, nem belőle vannak gyúrva, mert nem vagyunk egyformák.


És ebben nem csak az a rossz, hogy annyit beszélgetünk, hogy cselekvésre már nem jut idő, vagy kifut a tej, amíg próbálom meggyőzni, hanem az, hogy teljesen fölösleges dologról beszélünk, ahelyett, hogy megélnénk az életünket.


Mindent meg lehet magyarázni, de nem mindent kell.

A férfiak egyébként nem racionális alapon döntenek, hanem racionálisan próbálják megmagyarázni, hogy miért úgy döntöttek.


Nem tudom neked megmondani, hogy mitől változhatna meg a véleménye. Én már feladtam.

2011. márc. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!