Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatalok! Mit gondoltak az...

Fiatalok! Mit gondoltak az elköltözésről?

Figyelt kérdés
Én 21 éves vagyok és már szívesen elköltöznék itthonról, de még suliba járok és nem dolgozom. A jövőt is elég reménytelennek látom, mivel, hogy még diplomával is alig lehet elhelyezkedni és egy kezdő fizetéssel valószínűleg hónapokig, vagy talán évekig kellene gyűjteni egy saját lakás hitelének önerejéhez... és még azután is fizethetem a törlesztést életem végéig... Más is ilyen reménytelennek látja ?
2011. márc. 7. 12:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
44%

Most leírnék pár évet,hogy miért is nem költöznék még el itthonról!

1.: Túl drága egyedül fent tartani egy lakást/házat, még akkor is, ha az netán nem bérelt hanem ki van fizetve vagy örökölt stb.

2.: Szerintem nagyon rossz érzés úgy hazamenni, hogy senki sem vár otthon.

3.: Ha odavinném a páromat vagy barátomat, akárkimet nem lennék kint a vízből, mert ő neki semmi köze sincs az egészhez így nem is várhatom el tőle, hogy besegítsen a költségekbe.

4.: Sokkal jobban tudok spórolni illetve sokkal több pénzt tudok költeni magamra vagy akárkire úgy ,hogy még otthon élek és csak minimálisan kell hozzájárulnom a költségekhez.

5.: Nagyon rossz egyedül végezni a házimunkákat. Pláne úgy, hogy kötelező jelleggel kell, mert tényleg nincs ki megcsinálja helyetted. Ugye ez az egyetlen eddig ami mérsékelődik úgy, ha nem egyedül költözöl/laksz...

6.: Ha külön élsz önellátó módon, úgy, hogy nincs senkid rohadtul nem is lesz, mert a munka és az egyéb feladatok mind időigényesek és fárasztóak, tehát jó darabig nem lesz időd arra, hogy partner után nézz, nem, hogy találj is.

7.: Az állás keveseknek annyira stabil, hogy alapozni lehessen rá. Ha elveszted attól még enni ugyan úgy kell, a számlák ugyan úgy jönnek, sőt még talán több is, mert többet vagy otthon az szabadidő megnövekedése miatt.

8.: Nem jó dolog úgy hazamenni, hogy nem vár senki otthon.


Engem ráadásul nem is szeretne anya túl messzire elengedni, mert én aztán soha sem keresném. És ezt nagyon jól tudja. Én simán el tudok tűnni mindenki elől több hétre aztán ismét megjelenek, mint ha misem történt volna. Ilyen vagyok mindenkivel így fogadtak el...


Nekem van saját lakásom, szóval jócskán kevesebbet kellene költenem , mint sokaknak, viszont mivel még jó néhány évig nem kezdhetek bele a karrierem építésébe így eszembe sincs oda költözni és fizetgetni a luxust. (Mert szerintem az... Külön költözni egyedül..)


Szóval én amondó vagyok, hogy sokkal jobb így élni itthon, mint külön még akkor is, ha netán lenne valaki akivel együtt élhetnék.. Én inkább sokkal többet költök magamra, a páromra, szeretteimre, kocsival járok, utazgatok, mint sem otthon spórolgassak, gondolkozzak, hogy fizethetném ki a számláimat stb.

2011. márc. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom a legtöbb fiatalnak és többek között magamnak is,hogy nyelvet tanulni,angol,német.Ha nem is mind kettő,de legalább az egyik minimum középszinten elsajátittani.Itthon szerezni egy kis munka tapasztalatot 1-2 évet,aztán mielöbb elmenni innen külföldre.Mondjuk ausztria,svájc,anglia,németország.Csak példának mondtam ezeket az országokat.Itthon én nem sok jövőt letok magam elött,25 éves vagyok 6 éve gürizek mint egy vadbarom és semmit nem tudok felmutatni,vagyis van megspórolt pénzem,ami arra van ha besokalok és végleg itt hagyaom ezt a lebúj országot! még itthon lakom és nem költekezem nagyon,bulizni sem járok!Én nem látom itt a jövőmet és nem is tudok pozitívan hozzá állni a dolgokhoz,mert úgy is tudom hogy itthon maximum 20 ezerrel keresnék többet,amivel kitörölhetem a kis popsimat.Tudom hogy ott kint sincs kolbászból a kerittés,de tudom azt hogy megbecsülnek sokkal jobban és ráadásul megfízetnek!Ha van benned mehetnék,akkor menjél mielöbb!Én is azt fogom tenni,mert ez egy vicc ami itt van!Nem becsülnek meg a munkahelyemen és 6 éve ugyanennyit kerestem mint most,a válasz erre hogy miért nem adnak fízetés emelést csak annyi,ha nem tetszik el lehet mennem és örüljek hogy van egyeltalán munkám!Úgy hogy bekaphatja az összes magyar sza.revő magyar nagy válalkozó,mert én nem sokára tiplizek.
2011. márc. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 15:48 vagyok


Bocsi a kérdésre nem válaszoltam!Szerintem amig teheted maradjál otthon,dolgozzál itthon egy két évet,a nagy részét tedd félre,tanulj nyelvet és ha eljön a pillanat hogy van annyi pénzed,akkor lépjél le innen minnél meszebb,mert itt nem lesz jobb a helyzet,csak roszabb!

2011. márc. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nos elég vegyesek a válaszok.

Természetesen én is úgy látom, hogy vannak előnyei is az itthon lakásnak, elvégre mosnak, főznek rám és eltartanak. De szerintem az is természetes dolog, hogy az ember fiatal felnőttként önállósodásra vágyik, főleg egy partnerrel az oldalán.

Hát egyelőre maradok itthon...

Én is gondolkoztam egyébként külföldi munkán, még ha nem is véglegesen, de 1-2 évig és talán kint könnyebb lenne gyűjteni...

2011. márc. 7. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!