Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatalok! Mit gondoltak az...

Fiatalok! Mit gondoltak az elköltözésről?

Figyelt kérdés
Én 21 éves vagyok és már szívesen elköltöznék itthonról, de még suliba járok és nem dolgozom. A jövőt is elég reménytelennek látom, mivel, hogy még diplomával is alig lehet elhelyezkedni és egy kezdő fizetéssel valószínűleg hónapokig, vagy talán évekig kellene gyűjteni egy saját lakás hitelének önerejéhez... és még azután is fizethetem a törlesztést életem végéig... Más is ilyen reménytelennek látja ?
2011. márc. 7. 12:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Ráérsz akkor költözni, mikor már dolgozol.
2011. márc. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha még suliba jársz, és nincs önálló kereseted, nagyon nehézkes lenne fenntartanod egy albérletet. Szerintem maradj otthon, amíg lehet. Ha már lesz fizetésed, valamennyivel beszállsz a rezsibe, és a kajába, és tudsz majd félretenni is, a Fundamentába.
2011. márc. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A suli mellett is lehet munkát keresni és dolgozni. Ha meglesz a diplomád, akkor hatalmas előnnyel indulsz, hogy van már szakmai tapasztalatod is. Cseppet sem reménytelen a dolog, pozitívan kell felfogni :)


25/N

2011. márc. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 évesen kezdtem el a főiskola mellett a leendő szakmámban gyakornokoskodni, és a párom is, így ki tudtunk venni egy egyszobás albit és életünk legboldogabb időszakát éltük át abban a pár évben.
2011. márc. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
mármint az elköltözés
2011. márc. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
51%
Én már 2 éve külön vagyok,de ha tehettem volna már előbb eljöttem volna:) 22/L
2011. márc. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

igen,sajnos ilyen reménytelennek látom:S

még 2 év van hátra az alapképzésből,és utána ki tudja mikorra lesz munkám,és annyi fizetésem,h költözzek,pedig nagyon szeretnék már önállósodni,de nem lehet:/ az összes barátomnak a nagy függetlenségét a szülei fizetik,de nekem ez nem adatott meg,nappali mellett meg nem tudok dolgozni,csak néha szórólapozni,mert mindennap reggel 8tól 5ig suliban vagyok,olyan rossz az órarendem:S

de majdcsak lesz valahogy!:) inkább ne keseregjünk mos ezen,örüljünk,h eltart a családunk,van hol laknunk,rosszabb helyzetben is lehetnénk!

:)

20/L

2011. márc. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nem reménytelen, csak rá kell készülni. Nem mindegy, milyen diplomával szeretnél elhelyezkedni, mert van, ami egyáltalán nem ér semmit, de olyan is, amivel elég jól lehet keresni. Ne ess abba a hibába, ami sajnos nagyon gyakori manapság, hogy büfé-ruhatár szak elvégzése után kezdünk sírdogálni, hogy semmire nem jó a diploma!


Lakást sem muszáj sajátot venni, főleg nem akkor, ha még az önerő sincs meg. Elég csak a közelmúlt tömeges bedőléseire gondolni, hová vezethez ez. Bár sok rosszat mondanak az albérletben élésről, de némi odafigyeléssel ezeket ki lehet küszöbölni, és rengeteg előnye is van. Például hogy ha pénzzavarba kerülsz, nem jár azzal, hogy miután évekig becsengetted a fizetésed nagyobb részét, még milliós adósságod is van, mint a lakáshiteleseknek.


Jómagam 18 éves korom óta dolgozom, kb. 20 évesen költöztem el otthonról. Mivel kezdetben nem kerestem olyan sokat, hogy lakásfenntartás mellett még tanulni is tudjak, tanulmányi szerződéssel szereztem levelezőn egy főiskolai diplomát, így mindjárt a szakmába vágó munkahely is megoldott volt. Most már keresek annyit, hogy egyedül is fenn tudok tartani egy bérelt lakást (korábban volt, hogy lakótárssal laktam együtt, így megosztva a költségeket). Mellette elkezdtem egy 5 éves egyetemi képzést, szintén tanulmányi szerződéssel. Ha azt is elvégzem, nem kell azon aggódnom, hogy képtelen leszek munkát találni, mivel a szakmámban komoly képzettséggel és sok éves tapasztalattal fogok rendelkezni (ami nem sok embernek van, semmilyen szakmában).


Most 32 éves vagyok, saját lakásom nincs, de el tudom magam tartani, és a családalapítás sem jelentene gondot (csak egy alkalmas társ kéne...)


Kitartást, és sok sikert! :)

2011. márc. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%
19 vagyok, gimi mellett dolgoztam, igy van 1 milliom. Azt berakom lakas elotakarekossagiba, 4 evre, havi 40 ezret rafizetek, igy lesz meg kulon megtakaritassal egyetem vegere kb. 4 milliom. Felveszek melle 4 millio hitelt es veszek egy kis lakast 23-24 evesen. Az egyetemet persze levelezon vegzem, a masik 40 ezret pedig anyamnak adom, mert eltartani nem tud egymaga. Hat, ez a terv, rengeteget kell nelkuloznom, nem szorakozok, fozok, hogy ne koltsek draga kajara, de mindennek ara van es nekem a sajat otthon a legfontosabb.
2011. márc. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%
Abszolút nem látom reménytelennek. 18 évesen költöztem külön otthonról, és életem egyik legjobb döntése volt. Tény, hogy nehéz elhelyezkedni még diplomával is. Én otthagytam a gimit, és mentem dolgozni, azóta is így teszek. Tehát nincs végzettségem egyenlőre, és boldogulok. Szerencse kell hozzá, és jó fellépés. Nekem sikerült.
2011. márc. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!