Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki már elvesztett egy anyát,...

Aki már elvesztett egy anyát, apát, hogy tudja ezt elfogadni, ezzel élni?

Figyelt kérdés

3 éve halt meg apukám.35 éves nö vagyok.Legtöbbször úgy érzem mintha még élne,így könyebb elviselni.

Ki,hogy van ezzel?


2011. márc. 6. 05:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
2 es fel eves koromban ongyikos lett apam, engem nem is latott, nem volt kivancsi ram. En meg "jol" jartam, nem ismertem, tesoim viszont igen. Az emberek halandok, rolam onkent es dalolva mondott le, ezt nehez feldolgozni, a halal szornyu dolog, de gondolj arra, hogy lehetsz halas. 32 evnyi hala...
2011. márc. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Én anyukám 2007-ben halt meg, a szalagavatóm előtt egy hónappal. A hamvasztásán zokogtam, a temetésén már nem. És azóta sem. Ő volt a világon mindenem. Mindennél jobban szerettem, bármit megtettem volna érte. Az életem adtam volna, hogy megmentsem. Amúgy ő is daganatos volt. 6 évig küzdött, kezelték, majd a 3-ik agydaganatával már nem tudtak mit kezdeni az orvosok. 3 hónap alatt teljesen leépült. Pelenkáztam, fürdettem, etettem mikor itthon voltam. Talán valamit kicsit visszaadtam neki abból a gondoskodásból, amit én kaptam tőle kiskoromban.

Egyébként személy szerint én rögtön összeszedtem magam, mert tudtam, hogy nem szeretné, ha elhagynám magamat emiatt, főleg nem érettségi előtt. Hát nem is hagytam magam, színötössel érettségiztem. Lehet másoknak ridegnek tűnök, de a halálát teljesen tárgyilagosan kezelem azóta is. Nem fáj, nem hagyhatom hogy fájjon, mert akkor összeomlok. Persze mindig is a kemény emberek közé tartoztam, akik sose sírnak. Így sokkal könnyebb. Lehet hogy a pszichomókusok szerint nem egészséges, de én csak ajánlani tudom ezt a fajta viselkedést, így semmi sem állhat az ember útjába élete során.

2011. márc. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Anyu tavaly májusban halt meg. Nagyon beteg volt, tisztában voltunk vele, hogy neki ez így "jobb". De elfogadni a mai napig nem tudom. Rettenetesen hiányzik, nincs olyan nap, hogy ne jutna eszembe. 24-én született a kislányom, sajnos Ő már nem láthatja. Folyton eszembe jut, mennyire szeretné az unokáját.

Sokszor eszembe jut, amikor látok vagy hallok valami olyat, hogy na, ezt el kell mesélnem Anyunak. Aztán rájövök, hogy ez sajna már nem lehetséges. Nagyon nehéz, nem tudom, mikor fogom tudni elengedni Őt!

2011. márc. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm!
2011. márc. 6. 17:18
 15/16 anonim ***** válasza:
Szia,2007-ben halt meg édesapám és szintén 35 éves vagyok.Nagyon nehéz volt,már a betegsége ideje alatt is (rákos volt).Halála után egy évvel szó szerint begolyóztam,a pszichiátrián kötöttem ki.Mondhatjátok,hogy milyen gyenge vagyok,de ha tudnátok milyen gondos és szeretetteljes ember volt ő!Édesapa és férj volt ő a szó legszebb és legnemesebb értelmében.Én a halála után hitet kaptam és próbálok csak fele annyira is jó ember lenni.A példaképem ő és szünni nem fogó szeretettel gondolok rá mindig!Neked kitartást kívánok!
2011. márc. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nagyon meghatottak a válaszok.Köszi mégegyszer!
2011. márc. 7. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!