Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki már elvesztett egy anyát,...

Aki már elvesztett egy anyát, apát, hogy tudja ezt elfogadni, ezzel élni?

Figyelt kérdés

3 éve halt meg apukám.35 éves nö vagyok.Legtöbbször úgy érzem mintha még élne,így könyebb elviselni.

Ki,hogy van ezzel?


2011. márc. 6. 05:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

2004-ben halt meg Apu. Akkor 23 éves voltam. Kimaradt mindenből, ami az életemben fontos: diplomaosztó, házasság, gyerekszületés.

Nem élek úgy, mintha élne. Viszont többször azon kapom magam, hogy 60-as, Rá hasonlító férfiakat megnézek, hátha Ő az. Hülyeség, tudom.

2011. márc. 6. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen,ezt én is csinálom.Pl:Keresem az arcokban,hogy mi hasonlít apura.Vagy,hogy mennyit idösödött volna és ma,hogy nézne ki.
2011. márc. 6. 06:06
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

6 éve halt meg anyám. Én azt a taktikát választottam, hogy megpróbáltam sok mindent elfelejteni, ami vele kapcsolatos. (holtan találtam, szóval ez könnyebb út volt)

Nem fáj már és nem is hiányzik.

Tudom, szörnyű vagyok.

21/L

2011. márc. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem szülő, de 1hónapja halt meg a feleségem a kezeim között. 31ÉVESEN! hosszú sajnálatos betegség elözte meg. Soha nem fogom elfogadni ezt, inkább én is arra hajlok hogy egyszerüen csak nincs itthon, dolgozik, vásárol, stb.
2011. márc. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem apukám 3 éve,anyukám tavaly márciusban hagyott itt most 35 éves vagyok!rettenetesen hiányoznak!Nem tudom feldolgozni az utolsó mondatai itt visszhangoznak a fülembe minden nap!sokszor van úgy ha találkozok valakivel,vagy történik velem valami akkor az első gondolatom,hogy haza megyek és elmondom anyunak,vagy majd megkérdezem aputól!Aztán leesik,hogy sajnos nem tehetem meg és akkor borzalmas űrt érzek magamban!igén és még van az az érzés,hogy ha látok hozzájuk hasonló embereket akkor a mi napig sírás jön rám!Tudom nem sokat segítettem,de jó volt kiírni magamból!
2011. márc. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem mindenkinek, de leginkább az utolsónak, aki a 31 éves feleségét vesztette el.


Én 25 éves voltam 1997-ben, amikor édesanyám elment 4 év betegeskedés után. 93-ban diagnosztizáltak nála mellrákot. Megműtötték és jól lett. Levezényelte a család költözését és építkezését. A legkritikusabb időszak az utolsó pár hónap volt, amikor ágynak esett. 53 évesen ment el.

Én csak néztem ki a fejemből, a halála nem volt váratlan, de nem tudtam mit kezdeni az érzéssel. Az a klasszikus értelemben vett érzelmekkel túlfűtött gyász sosem tört ki rajtam, inkább egy néma befelé fordulás volt egy ideig. Tudom, hogy ez nem jó pszichológiailag, de én így éltem át. Aztán igyekeztem minél hamarabb "életet élni", mert tudtam, hogy anyu sem várná el, hogy hónapokra gyászba burkolózzak. Viszont annak az állandó "rossz érzésnek" a "felszívódásához" közel 10 év kellett. Ennyi ideig ugyanis minden éjjel azt álmodtam, hogy él és ez csak "próbahalál" volt. Fölszaladtam a szobájába álmomban és az urnája üres volt ő meg lent ült a nappaliban. És még egy érdekesség. Az volt a végakarata, hogy ne temetőben nyugodjon. Ezt megadtuk neki és a szobájában van az urna. És sokakkal ellentétben bennünk egyáltalán nem okoz viszolygást. (Most más lapra tartozik, hogy kis ideje újra a szülői házban lakom 38 évesen, de most sem zavar és amikor máshol laktam, akkor is sokszor hoztam kis virágot)

2011. márc. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az apukám 2002-ben halt meg, Én akkor 11 éves voltam. Nagyon rossz volt úgy haza menni iskolából, hogy úgy várnak otthon, hogy mindenki az egész rokonság feketében van, és közlik veled hogy édesapád összeesett és meghalt, munka közben :( Azóta szoktam dadogni.
2011. márc. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 13 éve halt meg anyukám. Szörnyű, hogy már semmimen nem lesz ott :( (esküvő, unoka születése és stb) De sajnos a ballagásaimon sem volt ott. A hiányát elég nehezen viselem el nagyon hiányzik. Sokszor lett volna jó ha itt lenne mellettem mert megbeszélhettem volna vele a dolgokat. Én nem keresem őt senkiben mert csak úgy emlékszem rá ha megnézem a fényképeit. 19/L
2011. márc. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én apum akkor halt meg, mikor 15 éves voltam. Hihetetlenül hiányzik, mert nemcsakhogy gyorsan halt meg, a temetésen és a gyászidőszakban nem gyászoltam, meghát pont azon a szakmán (Villanyszerelő) vagyok, és tanulok ami az apum is volt. Rengeteg kérdésem lenne hozzá, de nemtehetem, mert már nincsen. Énis rengetegszer vagyok úgy, hogyha meglátok egy olyan embert aki hasonlított rá, akkor azonkapom magam hogy úgynézek rá, mintha ő lenne. Nagyonhiányzik:/ De ezzel együtt kell élni, ha nemfogadod el a halálát attól nem fog feltámadni... 18/F
2011. márc. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi is hamvasztottuk a 31éves feleségemet és itthon tartom. Kicsit mintha itthon lenne. Oriási ürt hagyott maga után, meg egy 5,5éves csodálatos kisfiut.
2011. márc. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!