Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gond ez anyának?

Miért gond ez anyának?

Figyelt kérdés

A gond az,hogy a babámnak nem veszek használt dolgokat.Amikor megvettük a babakocsit,akkor anya vagy 2 hétig mondta,hogy miért kell nekem csillagászati összegű babakocsi,miért nem lehetne valami olcsóbb,miért kell minden kiegészítőt megvenni hozzá,stb...Próbáltam vele közölni,hogy nem kérem a segítségét ez ügyben,de nem nagyon sikerült.Folyton azt mondogatta,hogy majd a babakocsiból kiesik a gyerek,nem biztonságos.Miért kell ilyeneket mondania?Én sem szólok bele az Ő dolgaiba.

Tegnap elmentünk egy kicsit vásárolgatni és bementünk a Brendonba meg még pár bababoltba.A brendonban nagyon megtetszett pár babaruha meg egy cipő és meg is vettem.Haza felé egész úton hallgathattam,hogy miért kellett ennyi pénzt otthagyni,ezeket használtan is meglehet venni...Nem értem,hogy miért szól bele abba,hogy mire költsük a pénzt,hiszen nem nyomorban élünk,van pénzünk.

De egyébként mindennel így volt,kisággyal,etetőszékkel,játékokkal,ruhákkal,mindennel!

Attól félek,hogyha próbálok vele egy kicsit komolyabban beszélni,akkor megsértődik és hónapokig hozzám se szól,és én leszek majd a családba a gonosz,aki nem fogadja meg a tanácsokat.

Most mit tegyek?


2011. márc. 5. 10:39
 1/10 anonim ***** válasza:
engedd el a füled mellett a megjegyzéseit, és örülj, hogy van pénzed, hogy ezeket a dolgokat újonnan megengedheted magadnak :)
2011. márc. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Lehet az zavarja, hogy régen téged használt dolgokba öltöztetett, és nem tudott neked új holmikat venni. Szerintem egy picit irigy rád, hogy ezt te meg tudod adni a gyerekednek.


Nálunk a mai napig az van, hogy a családban körbemennek a babaholmik, attól függetlenül, hogy milyen nemű. :) Tök jó békebeli dolgok vannak benne.... XD még mindig van olyan babaruhánk, ami 23 évvel ezelőttről van XD

2011. márc. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hidd el, csak jót akar. Lehet ti nem éltetek fényűzően, azért akarja, hogy spórolj?

Most nem azért, hogy anyud mellé álljak, de nagyon spórolós tudok lenni, és nekem is fura, hogy valamit meg lehet venni dög olcsón, de valaki mégis a sokkalta drágábbat választja, ösztönösen jön belőlem a spórolás, mikor szinte ugyanazt kapom a pénzemért, csak olcsóbban és többet is tudok venni egyszerre.

Plusz a ruhánál nem is árt, ha esetleg veszel használtat vagy olcsót, a gyerekek könnyen elhasználják őket, plusz nem értékelik, hogy márka és drága volt.

Csináld úgy, ahogy szeretnéd persze, anyuddal annyit tudsz tenni, hogy megmondod neki, ha kell többször is, talán akkor leszáll a témáról.

2011. márc. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egy régi mondás: nem annak van sok pénze,aki sokat keres! Hanem annak,aki nem költi feleslegesen.

A márkás dolgoknál sem a minőséget fizeted meg,hanem a márka nevet. Nemrégen Németországban tiltottak be Fischer Price játékot,mert káros volt a gyerekek részére. Pedig ez menő márka.

Kisgyereknek pedig pazarlás drága dolgokat venni,mert csak 1-2 hónapig viseli,használja. Ez valóban csak pénzkidobás,ebben igaza van az anyukádnak.

Azt természetesen te döntöd el,hogy mire költöd a pénzeteket.

2011. márc. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én megértem anyukádat és téged is. Anyukád lehet úgy nőtt fel, majd úgy nevelt fel téged, hogy nem engedhette mindezt meg magának. Általában, ha valaki szerény életkörülmények között nő fel megtanulja beosztani a pénzt és ha van, akkor ragaszkodik hozzá, mert fél, hogy esetleg újra beköszönt az az időszak, mikor nem lesz. Szerintem anyukád egyszerűen csak attól félt, hogy bár most megengedheted magadnak, lehet később nem. És akkor jól jöhetne az a pénz is amit azon spórolsz meg, hogy nem költesz sok pénzt olyan dologra, amit néhány hét múlva már "dobhatsz" is ki. Szép dolog, hogy mindent meg akarsz adni a kicsinek, de hidd el anyukádnak is igaza van. Neki sem ártana azért megérteni, hogy hagynia kell téged önálló döntéseket hozni, hiszen már te is anyuka vagy. Viszont óvatosan, nehogy megbántsd mert eljöhet még az az idő, mikor nagy szükséged lesz rá.
2011. márc. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Miért anyukáddal jársz vásárolgatni?

Honnan tudja, hogy miket vettél?

Nem kell minden 40-50 ezer Ft-ról beszámolni neki.

2011. márc. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is anyudnak van igaza,felesleges pénzkidobás amit csinálsz viszont szíved joga ezt tenni!Anyudnak meg elkellene fogadnia hogy ilyen vagy!
2011. márc. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem hívtam,hogy jöjjön velünk,hanem pont akkor jött hozzánk,amikor indultunk el és mondta,hogy akkor Ő is jön.Én meg csak nem mondhattam neki,hogy ne jöjjön.

Egyébként én azért nem veszek a babámnak használt ruhákat,mert félek,hogy elkap valamit meg egyébként is,szerintem nem túl higénikus.

2011. márc. 5. 14:44
 9/10 anonim ***** válasza:
ha az egyetlen akadálya a használt ruha vásárlásnak, akkor hidd el, hogy a nátrium-perkarbonát és a forró vasaló csodákra képesek.
2011. márc. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Anyukádnak igaza van! Jézusom attól félsz,h más baba ruháktól elkap valamit??? ne légy már nevetséges!! Testvéremnek iker lányunk van és már 3évesek,nem lettek betegek ruha miatt...pici baba korunk óta használt ruhákat vett,60 fokon kell kimosni baba mosóporral és kivasalni..
2011. márc. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!