Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Élhetek valaha nyugodtan, úgy...

Élhetek valaha nyugodtan, úgy hogy megvan a biztonságérzetem?

Figyelt kérdés
Két éve vagyunk házasok,és vannak időszakok amikor nagyon féltékeny vagyok,annyira rossz érzés!Ilyenkor szinte fizikai rosszullétet érzek,ez már igy lesz mindig?Sajnos nem alaptalanok bennem ezek az érzések,és ahogy az előző kapcsolatairől is beszélt,kiderült számomra hogy ha probléma van azt szereti máshol megoldani...Nagyon rossz igy,annyira szeretnék nyugodtan,bizalommal élni,fog ez valaha változni?Aki érzett már ilyet az hogy "állitotta át"magát h. ne legyen féltékeny??
2011. márc. 4. 10:24
 1/7 A kérdező kommentje:
Ilyenkor ha csak megszólal a telefonja rosszul leszek.:-(
2011. márc. 4. 10:26
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha a gyerekeim jövőjére gondolok csak szorongást érzek,nem azt hogy biztonságban fel fognak nőlni egy család részeként...
2011. márc. 4. 10:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem bízol benne, előbb-utóbb úgyis bekövetkezik a sejtésed. Szerintem ilyen alapokkal még csak gondolni sem szabad a gyerekvállalásra. Itt nem arról van szó, hogy tenned kellene -e valamit a féltékenység ellen, mert nem tudsz. Arról van szó, hogy ha rosszak a megérzéseid a kapcsolattal, a pároddal kapcsolatban, akkor van értelme tovább húzni?
2011. márc. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nagyon rossz a féltékenység. De valahogy le kell győzni. Adott okot arra, hogy féltékenykedj, vagy hogy ne bízz meg benne?

Ha veled van annak biztos van oka, mert szeret téged. Valahogy próbálj meg benne bízni, még akkor is ha nehéz.

Ha ez nem fog változni, akkor esetleg menj el pszichológushoz aki segít neked legyőzni. Sajnos a féltékenység, és a bizalmatlanság egy idő után megöli a kapcsolatokat. :S

Neked van normális önbizalmad? Mert ha kevés van, vagy egyáltalán nincs önbizalmad akkor lehet, hogy ezért van féltékeny.

2011. márc. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Régebben volt önbizalmam.Már nincs.Gyerek az már van,2. Okot adott a félrűtékenységre,bár nem volt állitása szerint komoly a dolog,de nekem pár szerelmes sms már roadtul komolynak számit.Szeretnék nyugodtan élni.
2011. márc. 4. 11:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Amikor azon dolgozol nagy erőfeszítésekkel, hogy nyugodt légy, türelmes, bizalmas, bármi, amit erőlködve szeretnél elérni, csak még távolabb tolod magadtól. A párod ezt megérzi, tehernek, kényelmetlennek és kellemetlennek érzi melletted magát, így nehezen nyílik meg, hogy veled beszélje meg a kettőtök problémáját. Természetesen ő is fél, ős is össze van zavarodva, így a konfliktus lehetőség mindig ott van.

Javaslom lazíts, hagyd, hogy megtörténjen bármi. Ne menekülj el attól sem, amitől a legjobban tartasz. Éld az életed, és ne félj annak lenni, ami éppen vagy. Ha féltékeny, akkor az, ha dühös az és így tovább.

2011. ápr. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Esetleg keress meg privátban, mert tudok ajánlani pár dolgot.
2011. ápr. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!