Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi van velem? Megbolondultam?

Mi van velem? Megbolondultam?

Figyelt kérdés
Kicsit hosszú lesz a történetem, de kezdeném az elején. Pár hónapja a munkahelyemen egy férfival egyre többet kezdtünk beszélgetni. Keressük egymás társaságát. Ezzel nem is lenne semmi baj csakhogy mind a ketten párkapcsolatban élünk. Nem mondjuk ki az érzéseinket egymás iránt, de kimondatlanul is tudjuk. Mind a ketten tartjuk magunkat és nem történt semmi közöttünk, de nem tudom meddig bírjuk még ki. Próbáltuk kerülni egymást, de az még rosszabb volt. Soha az életemben nem éreztem még ilyet. Mindezek mellett a páromat szeretem és nem hagynám el (ezzel ő is így van), de kezdek teljesen kétségbe esni. Más volt már ilyen vagy hasonló helyzetben? Mit tehetnék? Teljesen megbolondultam?
2011. márc. 3. 18:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Hàt igen...ha màr van gyerek,ès jó a kapcsolatod, (amit nem ìrtàl), akkor kitartàs. Ha hiànyèrzeted van a kapcsolatodban,akkor viszont nagyon nehèz lesz ellenàllni.
2011. márc. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
A kapcsolatommal semmi baj. Nem tudnék egyetlen okot sem mondani ami rossz lenne. Ezért is nem értem ezeket az érzéseket. Miért alakultak ki és miért nem tudok tenni ellenük?
2011. márc. 6. 08:55
 13/16 anonim ***** válasza:
sajnos ez természetes, szinte mindenkivel előfordul, csak valaki ellen tud állni, valaki nem. Én megmondanám a férjemnek, ha kísértésbe esnék, de csak azért, mert nem az a féltékeny típus, és tudom, hogy megbízik bennem, és talán együtt könnyebben túl tudnánk egy ilyenen lépni, mert nem csak veled fordul elő, vele is bármikor megtörténhet.
2011. márc. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ez az az eset, hogy az eszed a férjedet választja, a szíved meg kinyílt más felé. 15 év után ne szégyelld ezeket az érzéseket, főleg ha a férjed az első férfi az életedben. Nem voltam még ilyen helyzetben, de át tudom érezni. (én olyanban voltam, hogy a férjem elhanyagolt, nem szeretett, ezért másba szerettem) Hogy mit tehetnél? Én a helyedben vennék egy papírt és (akármilyen vicces) leírnám mindkét oldalon a pozitívumokat és a negatívumokat. Így, racionálisan. Miért jó a férjemmel, miért nem jó. Miért jó az a másik férfi, mi lenne a negatívum benne. Aztán összehasonlítanám, hogy ki kapott több pozitívumot. Mondhatod, hogy így a szív nem működik. Nem is. De ha tanácsot vártál, én ezt tenném. Ha a férjemet akarnám megtartani, akkor erőnek erejével kerülném (fájdalmas lenne először) a másik férfit. Tudom, hogy kemény meló lesz ha a férjedet választod. Minél inkább nem akarsz majd a másikra gondolni, annál inkább eszedbe fog jutni.

De gondolj arra is, hogy a tiltott gyümi mindig édesebb. Lehet, hogy ez a másik pasi nem lenne jó és szerető társ, csak azért ilyen érdekes neked, mert elérhetetlen (jelenleg). Valami kémia működik közöttetek, ahogy írod, ez tisztán látszik. Lehet, hogy ha összejönnétek igazából, akkor csalódnál, vagy nem tudnátok együtt élni, ahogy a férjeddel, a gyermeked apjával. Ha szereted a férjedet, akkor először felé kell megjavítanod (megpróbálnod megjavítani) a dolgokat magadban. Sok sikert!

2011. márc. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Igen, egy két dolgot tisztázni kellene magadban...

A szerelem elmúlik 15 év alatt, vagyis átalakul.. Száz szónak is egy a vége, a szenvedélyes lángolás már nincs meg a kapcsolatotokban.

Ezzel a fiúval pedig megvan/meglenne, és ez nagyon is vonzó tud lenni.

Őszinte leszek -10 éves párkapcsolatban élő bátyámról következtetve- főleg a megszokás tart titeket össze már"csak", és most felbukkant ez a fiú, aki régen elfelejtett szép érzéseket ébresztette fel benned. De az is valószínű, hogy a kapcsolatotok nem tartana ilyen sokáig, mint a mostanival.

Ja, és persze, hogy ki kellene élned magad, mielőtt egy életre elkötelezed magad...


Az a baj, hogy szinte egyenes az út a megcsaláshoz, ahogy írtad az egyik kommentedben, hogy nem vagy képes elkerülni.. Mondhatom, hogy a fejedben el kell döntened, hogy mi a fontosabb és ahhoz tartani magadat.. De ha úgy alakul.. Úgy tűnik nem fog a józan eszed visszatartani.


Na most hosszú sorokat írtam, tanácsot mégsem adtam.. Nincs hosszútávon biztosan jó megoldás szerintem.

2011. márc. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Teljesen igazatok van. Mint írtam nem fogom elhegyni a páromat és erőnek erejével küzdök az új érzések ellen. Tudom hogy ez az egyetlen megoldás csak rohadt nehéz ehhez tartani magamat. Nem akarok szerető lenni és az nem is lenne tisztességes a partnerekkel szemben (enyém és ővé)

A kérdést azért is írtam ki hátha van vagy volt már valaki ilyen cipőben és ő biztos tudja miről beszélek és hátha eltud látni egy két jó tanáccsal.

Köszönöm az eddigi válaszokat és még jöhetnek.

2011. márc. 8. 06:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!