Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a "barátnőmmel",...

Mit tegyek a "barátnőmmel", aki csak kihasznál?

Figyelt kérdés
Egy ideje már szeretnék beszélni az egyik legjobb barátnőmmel (vagyis egy lánnyal,akit annak hittem). Már egy jó ideje sejtem, hogy csak kihasznál, de nem akartam ennek jelentőséget tanúsítani. Tegnap betelt a pohár... több,mint 2 éve ismerem, már az elején figyelmeztettek, hogy ő egy boszorkány. Ezt egy jó barátom mondta a hugomnak, viszont én is tudomást szereztem róla. Nem szó szerint boszorkány, hanem ezt a szót használta rá. én hülye meg azt hittem, hogy a barátságommal valamit tudok majd változtatni rajta, megértéssel próbálkoztam, mindig emghallgattam ha kellett...stb. De mostmár elegem van,a hátam mögött nevet rajtam... Ti mit tennétek? Várjak még,hátha "megjavul"? Tényleg nagyon birom a lányt,de...
2011. márc. 3. 11:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ilyen barátnőre nem lenne szükségem...
2011. márc. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Miért akarsz bárkit is megváltoztatni? Ki vagy te? Miss Tökéletes?

Egy dolgot tehetsz: ha nem tetszik, amit csinál (meg hogy kihasznál), nem barátkozol vele.

De bírálni, megváltoztatni nem hiszem, hogy bármi jogod lenne.


Ha nekem lenne olyan barátnőm, mint TE, én biztosan nem barátkoznék vele. Senki kedvéért nem fogok megváltozni.

2011. márc. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az ilyen barátnő nem barátnő.. Küld el melegebb éghajlatra!
2011. márc. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az emberi kapcsolatokban az egyensúly fontos.

Ha úgy érzed, ez a kapcsolat nincs egyensúlyban, szakítsd meg! Nem kell magyarázkodni.

2011. márc. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Kedves Második Válaszoló, az alapvető megközelítéseddel maximálisan egyetértek, egyrészt naivitás azt gondolni, hogy bárki megváltozik bárki kedvéért, másrészt sok személyiségjegy megváltoztatásához senkinek sincs joga. Ellenben mint mindennek, ennek is megvannak a határai. Ha valaki szélsőségesen rossz jellemvonásokkal bír, akkor azon igenis változtatni kell. Nyilván felmerül, hogy rendben, de mégis ki és milyen jogon dönti el, hogy mi számít szélsőségesen rossznak. Erre a válasz, hogy vannak olyan szélsőségek, ahol a legalapvetőbb racionalitás már elég ahhoz, hogy ez mindenféle önjelölt és jogtalan ítélőbíróskodás nélkül is egyértelműen eldönthető legyen. Bár eléggé sarokpontot képező példa, de a lényeget jól reprezentálja, hogy például szerintem egy újszülöttet meggyilkolni nagyon, de nagyon rossz dolog, és aki erre azt a kérdést szegezné nekem, hogy mégis ki vagyok én, hogy ezt eldöntsem, az szimplán őrült. Tudom, hogy jelen esetben sokkal kevésbé szélsőséges esetről van szó, csak illusztrálni akartam a lényeget.


Kedves Kérdező, anélkül, hogy hosszan magyaráznám, szerintem egyszerűen szakíts meg vele minden kapcsolatot, de ne olyan módon, hogy bizonyos kapukat naiv módon nyitva hagysz, hogy hátha majd mégis megváltozik, és újra lehettek barátok, mert ez esélytelen! Minden kapcsolatot szakíts meg vele, és ha véletlenül összefuttok valahol, ha köszön, köszönj neki vissza, és ennyi legyen az összes kommunikációtok!

2011. márc. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Szerintem ne barátkozz vele többet! Az oké hogy mindenkinek van egy alaptermészete amit senki ne akarjon megváltoztatni, de itt jellemhibáról van szó! A barátnőd túl sokat képzel magáról! Nem fog megváltozni addig amíg jól pofára nem esik az életben!

2011. márc. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

1. a barátaidat te választod meg, nincsenek rád kényszerítve

2. a másik ember nem alapanyag, úgy kell elfogadni vagy visszautasítani, ahogy van

2011. márc. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Építsd levele a barátságot,keress más barátnőt,akivel a természetetek jobban összeillik.
2011. márc. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én nem vagyok olyan nagyon önfeláldozó és mindig mindenki felé nyitottan forduló ember, de ettől elvonatkoztatva úgy gondolom, a kérdező a megváltoztatást olyan értelemben értette, hogy ugyan tudta, hogy a csaj nem örvend köztiszteletnek a viselkedése miatt, de azt gondolta, hogy ha ő kedvesen, segítőkészen áll hozzá, akkor idővel a csaj is másmilyen lesz a többiekkel szemben. szóval szerintem ebből nem azt kell kihozni, hogy egy olyan köcsöggel mint a kérdező, én se barátkoznék, hanem hogy te megtetted, amit jónak gondoltál, de se szeretettel, se türelemmel, se erőszakkal nem lehet senkit arra kényszeríteni, hogy ne legyen genya, ha egyszer ő ebben leli örömét, úgyhogy inkább szakítsd meg vele a kapcsolatot, és barátkozz olyanokkal, akikkel egymáshoz valók vagytok.
2011. márc. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Így már értem, hogy hogyan értetted a hozzászólásod, viszont így sem tudok egyetérteni Veled. Köszönöm, hogy kifejtetted!
2011. márc. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!