Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Esett már vki teherbe nappalis...

Esett már vki teherbe nappalis egyetem alatt?

Figyelt kérdés
Hogy folytatta? Tartok tőle,hogy terhes vagyok,és levelezőre se lehet átmenni. Diplomázni viszont kellene. Segítségem nincs. Max két évet lehet halasztani. Nem tudom,mi lesz,ha tényleg...
2011. márc. 2. 22:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
keresztanyám szült orvosi egyetem mellett. megoldható sok családi segítséggel és biztos anyagi háttérrel:)
2011. márc. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
20%
ha tényleg, akkor meg kell fontolnod, hogy mi a fontosabb. az egyetem, vagy a gyerek. ha az egyetem, akkor abortusz, ha a gyerek, akkor megszülöd és az egyetemnek annyi.
2011. márc. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Egyik szaktársamnak csúszott be... nyáron szült, az azt követő félévet kihagyta, utána járt tovább rendesen. Az apa "természetesen" lelépett, de a szülei sokat segítettek, meg az új barátja is, de kevésbé húzós napokon volt, hogy hozta a gyereket is egyetemre.
2011. márc. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom, hogy milyen egyetemre jársz, mennyire nézik, hogy bejársz-e órákra. De amikor nálam is fenn állt a lehetősége a terhességnek, akkor végigvettem a lehetőségeimet. Én mindenképp megtartottam volna a babámat, de nem jártam volna be előadásokra, csak azokra az órákra, ahol van névsor, és nem lehet sokat hiányozni. Ilyen órám egy héten nekem nincs sok, így megoldható lett volna a gyereknevelés, mert úgy éreztem, hogy a tananyagot el tudtam volna sajátítani magamtól is. A jegyzeteket meg elkérhettem volna barátnőktől. Így ha babát vársz, akkor vedd számításba ezt is. Én így meg tudtam volna oldani a két dolgot párhuzamosan, de mondom, ez eléggé egyetem és egyénfüggő, mert hála az istennek, én könnyen tanulok, így nem jelentett volna gondot, ha nem járok be előadásokra.
2011. márc. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
33%
Azon érdemes lenne elgondolkodni, hogy egy abortusz után nagy százalékkal csökken az esélye annak, hogy ismét teherbe ess... Az egyetemet bármikor újra kezdheted.
2011. márc. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%

23:08


Ez ugye tudod hogy marhaság? Még abból az időkből maradt fent ez a tévhit amikor "kaparást" végeztek, és megsérülhetett a méhfal, ma már vákummal csinálják, íg ennek az esélye gyakorlatilag nulla.

2011. márc. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Abortuszban nem gondolkodom,csak reménykedni tudok,hogy nem. De ha igen,nem ölöm meg.
2011. márc. 2. 23:14
 8/18 anonim ***** válasza:
84%
Több ismerősömmel előfordult ez, és befejezték az egyetemet, max. halasztottak.
2011. márc. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
45%
Én tavaly lettem terhes, elvetettük. Felmértem a helyzetemet, nem voltam abban a helyzetben, hogy halasztgassak x féléveket, mert már így is volt 3 passzív szemeszterem. Osztatlan, 5 éves képzésből átkerültem volna bolognaiba és a tanítási gyakorlatomat se tudtam volna megcsinálni, ez nem valami piszlicsáré egyetem büfészakja, hogy következmények nélkül megtehettem volna. De a fő szempont az volt, hogy egyszerűen nem tudtuk volna eltartani, gyed nekem nem járt volna, anyám nyakára meg nem akartam szülni. Tehát én úgy döntöttem, hogy nem tartjuk meg. Én senkit nem ismerek, aki nappalin végig tudta volna csinálni az egyetemet terhesen/csecsemő kisgyerek mellett: ezek vagy átmentek levelezőre vagy évezredekig elhúzták a képzésüket vagy otthagyták az egészet. Nem irigyellek, szar helyzet, tudom.
2011. márc. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

én most kezdtem az egyetemet,18 hetes vagyok

ha meglesz a baba elmegyek passzívra,majd vagy át levelezőre,vagy estire,vagy pedig egyéni tanrendre!szerintem ha vki megakarja,megtudja oldani!nekem sem lesz amúgy a páromon kívül senki,aki segít

2011. márc. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!