Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi történik velem? Tudom hogy...

Mi történik velem? Tudom hogy ez így nem működik már sokáig. Hosszú lett nagyon, és szánalmas is.

Figyelt kérdés

Nem akarom regénynek ereszteni ezt az egészet,így összefoglalom:


18. évemet fogom júniusban betölteni,fiú vagyok.

Teljesen kifordultam önmagamból,bár az is lehet,hogy én ilyen voltam,csak eddig valahogy nem jött át senkinek sem teljesen.


Hónapok óta minden egyes napom ugyanaz.Felkelek 5 órakor,hogy elkészüljek az iskolába.(Sajnos hosszú hajam van,vagyis ez a "homlok-fülre növesztő stílus").Szóval elkészülök,elmegyek az iskolában elvagyok.Hazajövök.2től egészen vacsoráig a szobámban vagyok,és ki sem mozdulok.Vagy az ágyon nézem a plafont,vagy pedig a számítógépen kattingatok.Képes vagyok előtte ülni folyamatosan 7-8 órát,hogy közben semmit nem csináltam rajta,csak bambulok szó szerint.

A barátnőmmel másfél éve vagyok együtt.Valami eszméletlenül szép lány,nem is tudom hogy van még velem.Ő az egyetlen akivel napi szinten tartom a kapcsolatot,és ezzel nem túlzok.Apám messze elköltözött még 3 éves koromban.Anyukámmal napi 20 mondat kb amit beszélek,a 2 öcsémmel ennyit sem.A nappaliban szerintem egy nap nem vagyok 10 percnél többet mindent beleszámítva.

A sok sok barát,nem azt mondom hogy nincs meg,hanem úgymond már csak ismerős.

Amikor a barátnőm már könyörög szinte,akkor veszem fel péntek este magam,és megyünk fel a városba ismerősökkel "bulizni".

Rosszul mondtam az előbb,a barátnőm mellett van még egy ember akivel sokat beszélek,ő egy ismerősöm,csak kolis,így neten beszéltünk több órát naponta,attól függően mennyit tud lenni.A múlt időt azért használtam,mivel tegnap megmondtam neki,hogy az ő érdekében jobb ha nem beszélünk több hónapig,mivel szeret engem,de én a barátnőmet nem hagyom el,akármennyire jobb lenne vele.Az osztálytársaimhoz vagy épp nem szólok,vagy úgy beszélek velük mint a kutyával.Sajnos rengeteg olyan beszólást ismerek,amik rosszul eshetnek nekik,a szavaikból pedig úgy kiforgatom őket,de legtöbbször nem szólok hozzájuk.


Lassan egy élőhalotthoz hasonlítok.Nincs életcélom.Vagyis egyszerűen nincs erőm semmihez.Napi 3-4-5 órát alszok csak.Nem is tudom mikor nevettem tényleg őszintén szívből utoljára.

Amikor 2 éve átjöttem ebbe a suliba a lányok bámultak,rengeteg megakart ismerni.


Én egyszerűen nem tudok új embereket megismerni.Azt sem tudom,ebbe az osztályba hogy sikerült beilleszkednem.Az előzőből is azért jöttem el,első osztályban,mivel előtte is 8 évig ott voltam,de a 9. osztály teljesen új lett és nem tudtam beilleszkedni,mert alig szóltam valakihez,így kiközösítettek,kicsináltak magyarul.


Lenne pedig lehetőségem,8 éves koromban..Vinni akartak mindenféle versenyre,és hasonlókra,mivel a nálam kétszer annyi idős fiúk nem tudtak a focipályán velem mit kezdeni.Ez ma is így van.Egyedül már csak ott van ahol tényleg kitudom magam tombolni,ahol,mintha nem is ugyanazon a földön lennék.

Ez is már csak tesiórán van.


A városi csapatba sem tudtam beillszkedni az előzők miatt.Nem szóltam senkihez,3-4 hétig,amikor az öltőzőben az egyik fiú megkérdezte,hogy akkor ki is vagyok én,és bemutatkozott,annyira megijedtem,hogy többet el sem mentem edzésre.Ez volt 4 éve.


Új embereket sem tudok az iskolában sem megismerni.Tudom,ha ez így folytatódik idő kérdése és a barátnőm is elhagy.okkal.Hogy ő ne vegye ezt a nem tudom mit észre amit csinálok,már olyan szintre süllyedtem,hogy kitalált személyeket hozok fel,hogyha kérdezi mi újság,azt mondom,pl danival mászkáltam ma a városba.Vagy timivel beültem a fagyizóba.Erre kérdezi hogy ő ki:és vagy egy hatalmasat hazudok,vagy pedig elintézem,ó csak az ismerősöm.


Nem tudom mit kellene tennem.

http://www.youtube.com/watch?v=sQS6XQOhNh0


Ilyen zenét hallgatok nap mint nap,mivel máshoz kedvem sincs.Az utolsó 2 hétben mostanság már azon gondolkozom,hogy felülök a vonatra,és 6-8 megállóval errébb,messze innen,a következő vonat alá vetem magam.


Gyerekkoromban is sok rossz történt ami talán most jön elő,bár ez sem nagyon igaz,mivel 4-5 éve ilyen vagyok,talán több.


Nincs kivel megbeszélhetném a problémáim,aki erőt adhatna abban hogy pl egy szórakozóhelyen ne úgy érezzem,hogy egy szánalmas vesztes vagyok,és mindenki engem néz,-és hogy ehhez,hogy ezt kicsit csökkentsem 4-5 pohárral meg kell hogy igyak.Talán egy vesztes is vagyok.


Aki idáig elolvasta annak nagyon köszönöm.Legalább egy részét amit érzek kiírhattam magamból.A válaszokat is előre köszönöm.


Szép estét.

( a helyesírási hibákért bocsánat)


2011. márc. 2. 20:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%

addig olvastam, hogy van egy szép barátnőd! ha ez sem tesz boldoggá akkor lehet, hogy csak az orvos fog neked segíteni. próbáld értékelni, hogy van aki szeret mert sokaknak ez nem adatik meg. persze mondani könnyű...

amit linkeltél nekem is tetszik, ment is a kedvencek közé :)

2011. márc. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem az jó dolog, hogy magadtól felismerted a hibàkat :) ha tudod mi a rossz benned, akkor tudod majd jobbà formàlni.



példàul, menj vissza focizni.


képzeld el milyen ember szeretnél lenni, és úgy viselkedni, hogy mikor bemutatkozik valaki, elképzeled, hogy az az éned simàn lazàn visszavàlaszol neki.

Mi égö lehetne abban ha valaki bemutatkozik? :) semmi


Ha az az ember szeretne sétàlni menni a baràtnöjével akkor menj Te is.

Lehet arra gondolsz majd, hogy nem akarsz kimenni, nincs kedved felöltözni és bàjcsevegni, de eröltesd meg magad azért is! Mint minden màs dologban is


ha szeretnéd én szívesen beszélgetek veled :)


17/L

2011. márc. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

én elolvastam!

nem mintha tudnék valami okosat mondani... de mosta zér tkár lenne a vonat alá esni, akkor soha nem tudod meg hogy mi történik veled vagy hogy milyen felnőtt leszel vagy hogy boldog leszel-e a későbbiekben


arra nem gondoltál hogy ha ilyen sok a szabadidőd eltölthetnéd hasznosan, pl betegeknél, vagy kóbor állatoknál stb önkénteskedni... látni hogy milyen ha valakinek IGAZÁN rossz, ez vagy segítene átértékelni a dolgokat vagy ha nem éreznél semmit akkor sürgősen pszichológushoz kellene menned.

2011. márc. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

(Sajnos hosszú hajam van,vagyis ez a "homlok-fülre növesztő stílus")


Én csak eddig birtam olvasni nekem ugyan nem volt soha hosszú hajam de teljesen más lett minden amint 0sal levágtam próbáld ki te is kezdetnek nem rossz.

2011. márc. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

[link]


az orbáncfű antidepresszáns, lehet érdemes lenne kipróbálni.

2011. márc. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Nagyon szép zenéket hallgatsz, Lisa Gerrard örök kedvenc!

Depressziós vagy, nem gyengén. Teljes céltalanság, fásultság, közöny.. A leggyorsabb megoldás, ha pszichológushoz fordulsz. Talán ha ad neked valami antidepresszánst, visszajön annyira az életkedved, hogy elkezdj ÉLNI! Ez nem normális, ahogyan te érzed magad.. meg kell gyógyítani a lelkedet!

2011. márc. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Keress fel egy pszichiátert, mondd el neki ezeket, és válaszolj őszintén a kérdéseire.

Talán ajánl csoportterápiát is, kérdezd meg esetleg, de ő tudja eldönteni.

Lehet, hogy kapsz gyógyszert, de ne érd be csak azzal, járj el rendszeresen terápiára!

2011. márc. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Én is elolvastam.

Eléggé összeszedetten fogalmazol ami egy 18 évestől ritka manapság.

Szerintem kamaszkori depressziód van. Nem szabad hagyni magad befordulni! Direkt el kell menned emberek közé, erőszakkal kell magadat rávenni, hogy ismerkedj, és ÖRÜLJ!

Tanácsolnám, hogy nyugodtan fordulj édesanyádhoz első lépésben. Ő az aki elmondhatja neked, hogy miért is nem vagy nulla ember, mik az értékeid, mikre kell odafigyelned, és miért örül ő,hogy Te vagy a fia:-)

Nyilván ha ennyire zárkózott vagy akkor ez egy hosszabb folyamat is lehet a részedről, de én tennék egy próbát. Édesanyád pedig egészen biztos, hogy nyitott lesz rád!:-)

Én sok sikert kívánok, és megkérlek, hogy ne add fel, ne add át magad a nihilnek.

2011. márc. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Ő inkább a barátom.

Mármint anyukám.

Emellett rengeteget dolgozik.7napból 3t van itthol teljesen,a 4-t reggel 5ttől este 11ig végig dolgozza.


Mivel ilyen vagyok,és a rossz kedvem rányomja a bélyeget sokszor a hangulatomra,ezért otthon néha,szólok egy két erősebbet az egyik öcsémnek.

Ezért anyukám szavajárása:

Egy s*ggfej vagy..


Ami jogos is.


A probléma ott kezdődik,hogy nem tudok megnyílni,kikapcsolódni.Csak a fantáziámban élek.Feltudok építeni a fejemben egy egész várost,hogy szinte,amiket elképzeltem utcákat ugyanúgy visszaemlékszem rá,3 óra múlva szinte mindegyikre.

Így csak álmodozok,bambulok.



Egy teljesen új környezet nem segítene?

Pszichológushoz nem akarok menni,mivel nem kattantam be.

Több éve ilyen vagyok már lassan.Állapotom nem labilis,kivétel hogy ez a vonat dolog megfordult a fejemben.

A pszichológuson kívül nincs valaki,vagy valami akivel (akár pénzért) lelehet ülni beszélgetni,és ő közben nem jegyzetel,és nem is ismer?

2011. márc. 2. 22:17
 10/21 A kérdező kommentje:

Még egy dolog:

Eddig jó 4-5ször végig néztem a doktor house összes részét.


Lehet ez hülyeség,de nem lehet hogy ez is valamilyen szinten közrejátszott?Mivel ez a probléma amiket leírtam,kb fél éve mélyül.

2011. márc. 2. 22:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!