Szülők mi a ti feladatotok kötelességeitek? Vagy ilyenek is csak a kamaszoknak vannak? Mert ezen az oldalon ha valaki feltesz egy hasonló kérdést mindig oda lyukadunk ki. Egy 16 éves vállaljon felelősséget és egy felnőtt, az ne?
Nekem semmi bajom a szüleimmel most nem rólam van szó. Én már nem vagyok gyerek nem tiniként tettem fel a kérdést.
Nem azt írtam hogy nem vállalnak de sajnos nem mindenki.
Hanem azt hogy mi a kötelessége egy szülőnek? Csak érdekel hogy kapok e normális nem támadó jellegű válaszokat.
Érdekes,én inkább sokszor azt olvasom,hogy a fiatalok szerint a szülőknek KÖTELESSÉGE eltartani akár 30 évesen is ha tanul..Köteles állandóan pénzelni ha a gyerek nem dolgozik..
Ritkábban olvasok olyat,hogy mi a gyerek kötelessége,mert ezt nem is nagyon hangoztatják..A legtöbb fiatal csak követelőzni tud,és hisztizni,hogy mit nem kap meg..(tisztelet a kivételeknek,mert vannak fiatalok akik igenis becsületes,jó emberek)
Válaszolok a kérdésedre.A szülő kötelessége:
- A pici babát megfelelő bánásmódban részesíteni.Vagyis etetni,itatni,megfelelő körülményeket biztosítani
- A kötelező orvosi vizsgálatokra elvinni a kicsiket,részt venni a mindennapi életükben
- megtanítani járni,beszélni,szobatisztaságra nevelni,megtanítani idővel,hogy hogyan kell rendesen enni egy asztalnál(nem 2 éves korban,de 4-5 évesen már tudnia kell,hogy nem nyitott szájjal eszünk,nem turkálunk a szánkban,nem büfögünk,és nem beszélünk evés közben..)
-biztosítani a gyereknek az óvodát,az iskolát.
-Megnevelni az alapvető "szabályokra" Pl: Nem turkáljuk az orrunkat.10 évesen nem szopjuk az ujjunkat,sem a cumit,nem kotnyeleskedünk bele a felnőttek beszélgetéseibe,nem lopunk,nem hazudunk,és tudásának megfelelően tanuljon.
-12-14 évesnek megmutatni az élet egyéb kellemes vagy kellemetlen velejáróit(lányok esetében a menstruáció felvilágosítása,fiúknál a magömlésről beszélni,majd mindkettővel a nemi élet felvilágosítás.Figyelni,hogy a tinédzser gyermek ne kerüljön rossz társaságban,továbbra is megfelelően tanuljon,és ennek körülményeit biztosítani.Legyen mit ennie,legyen hol aludnia,és legyen rendesen biztosítva a ruházata/megjelenése(ez nem azt jelenti,hogy 50 ezres cipőket kell venni)
- kötelessége 18 éves koráig biztosítani a továbbtanulást..Vagyis megadni azt a hátteret,hogy 18 éves korig tudjon megfelelő körülmények között tanulni.
18 évesen a törvény szerint a gyerek FELNŐTT ember lesz.Onnantól kezdve azt csinál amit akar.Ha cigizik,megteheti,ha éjszaka csavarog megteheti,ha úgy dönt nem tanul tovább megteheti..Akár el is költözhet a szülői háztól engedély nélkül
Innentől kezdve a szülők kötelességének vége.Ha akarja támogatja tovább a gyermekét aki egyetemre megy.Ha nem akarja akkor a gyerek perelheti a szülőjét,hogy már pedig kötelessége van még mindig..De ha nincs miből akkor ne fogja ,és a viszonyuknak is annyi lesz...
De nem csak a szülőknek van kötelességük,hanem a gyereknek is.
Pl: A gyereknek amíg a szülő gondoskodik róla,amíg a szülő a kötelességeit betartja addig a gyereknek is tudni kell viselkedni..Kicsiként megtanulni azt amire a szülők nevelik..Tanuljon meg járni,rendesen enni,és nem turkálni az orrában..
A gyerek is köteles iskolába járni,és nem lógni,hazudni,lopni..A gyerek kötelessége,hogy rendesen tanuljon,és a szüleit ne hozza kellemetlen helyzetben.
Egy családban ahol a szülő és a gyerek jó viszonyban van ott fel sem merül,hogy kinek mi a kötelessége vagy kinek milyen jogai vannak.Ott önzetlenül segítik,támogatják a másikat...
:)
Igazad van. Nekünk, szülőknek többet kellene törődnünk a gyerekeinkkel. Még annál is többet. Még.
De a szülő is ember, a nagy átlag azért megadja amit kell.
A kamasz pedig a lázadás korszakában van. Úgy van rendjén, hogy lázadjon.
De később se fásuljon, valósítsa meg (jogos) elképzeléseit.
:)
Ezt én máshonnan tudom csak megközelíteni, mivel én sem lettem olyannak, amilyennek a szüleim neveltek, meg szülőként is másképp látom már a dolgokat.
A gyereknek is van saját jelleme, és saját akarata.
Befolyásolni lehet, hatni rá, és terelgetni, de akkor is azt fog csinálni, amit akar.
Szülőként (szerintem) elsődleges kötelességünk elérni, hogy a gyerek sikeresen megállja a helyét az életben.
A többi, hogy megadjunk mindent, együtt menjünk szórakozni, élményekben gazdag gyerekkora legyen, stb, már annyira a kötelességből, mint inkább a szeretetből és a törődésből fakad.
Annyit tehetünk, hogy megmutatjuk a gyereknek az utat, igyekszünk elérni, hogy azt akarja tenni, ami helyes.
De helyette nem tudunk cselekedni.
Kis korban hiába magyarázzuk, hogy ne másszon fel a fára, mégis felmászik, mert ki akarja próbálni, a másik meg felfogja, nem akar leesni, és nem mászik fel. Kamaszként elmagyarázzuk, miért ne cigizzen, de az egyik felfogja, és rá se gyújt, a másik meg feszt kipróbálja, hogy imponáljon a haveroknak.
Ez a kettősség, hogy mikor gyerek, mikor felnőtt, a kamaszokban is megvan ám:
Már elmúltam 18, ne szóljanak bele, hogy hová megyek, kivel járok, mit veszek fel, stb.
Még csak 18 vagyok, az a dolgom, hogy tanuljak, nekik meg kötelességük finanszírozni, még szórakozni kell nekem, nem dolgozni, stb.
Ezen az oldalon is de sokszor leírták már! :)
A kamaszkor pont erről szól: már nem teljesen gyerek, de még nem teljesen felnőtt, és senkinek sem egyszerű megtalálni a határvonalat, főleg ha a gyerek és a szülő nem ugyanazt akarja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!