Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jóban tudnál lenni egy olyan...

Jóban tudnál lenni egy olyan emberrel, aki nem adja meg a tartozását?

Figyelt kérdés
Sógornőm tartozik négy éve 100000 forinttal. Nekem ez több, mint a havi fizetésem, és már több olyan alkalom volt, mikor nagyon szükségünk lett volna a pénzre, lakásvásárlás, gyerekvállalás. Mindig azt mondja, hogy nincs pénze, persze a szándék még kevesebb, mint a pénz, meg új márkás ruhákra mindig telik. Meg részletekben is visszafizethetné, de nem akarja. Azt mondta, hogy nem szeretne haragba lenni velem ez miatt, de én nem tudok vele jóban lenni. Milyen választ várt? Nem baj, felejtsük el?
2011. febr. 28. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Hát nem, én már régen akkora patáliát csaptam volna, hogy csak na. Az összes ismerősének elmondanám, hogy 4 éve tartozik,minden találkozásnál megemlíteném, panaszkodnék naphosszat a rokonságnak addig, ameddig mindenki el nem kezdi b*szogatni.

Szemét dolog, de nem visszaadni valamit, ami nem az övé, még szemetebb.

2011. febr. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Eddig mindig tekintettel voltam arra, hogy a férjem húga, de már kezd elfogyni a türelmem.
2011. febr. 28. 19:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyjatok kihasznalni magatokat! A szuleimet anyukam batyjaek hasznaltak ki ugyanigy. Rengetegszer adtak kolcson nekik es sokszor volt, hogy vissza sem adtak, meg is a szuleim voltak a rosszak, nem is szoltak soha, hogy adjak vissza a penzuket pedig. Addig szabadulj ettol az embertol, amig lehet. Nem kell vele kapcsolatot fenntartani!


Arra jottunk ra, hogy ilyen emberrel NEM SZABAD kapcsolatot sem tartani. Amugy 100 ezer Ft ma nem annyit er, mint 4 eve...de ez mar csak hab a tortan. Tessek szepen visszakerni. Ha szepen nem megy, durvabban. Ha sehogy nem megy, akkor nem kell vele beszelni. Igy is, ugy is ti lesztek rossznak beallitva.

2011. febr. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Fogyjon csak el nyugodtan. Akárhogy is, nem te vagy a bunkó. Csak jóindulatú vagy és ezt kihasználják.
2011. febr. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne hagyd magad!!!

Na, én ezért nem adok kölcsön senkinek.

Egyszer megjártam, többször nem fogok. (Nehezen, de visszaszereztem, ilyen áron többször nem kérek a kölcsönszívességből)

2011. febr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha ilyen összegről van szó, és meg sem fordult a fejében, hogy illene visszaadni (és ha már kölcsönkért, akkor az az első, hogy visszafizeti, ha pénzhez jut), akkor nem... sőt, én még fel is képeltem volna, ha van olyan bunkó paraszt, hogy benyög egy ilyet, hogy "de azért jóban maradunk, ugye?" (pedig alapból nem vagyok egy agresszív emberke). Én megmondanám neki, hogy addig ne is számítson rá, hogy kedves leszek vele, amíg vissza nem fizeti az utolsó centig kamattal a pénzt...
2011. márc. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!