Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan számít családnak a család?

Honnan számít családnak a család?

Figyelt kérdés

Ez inkább nyelvtani kérdés talán. Szerintem két szülő és legalább egy gyerektől indul a "család" megnevezés.

A férjem szóhasználatára kaptam fel a fejem, ő már családnak nevez kettőnket, pedig gyerek még gondolatban sincs és 1-2 évig nem is lesz.

Én definiálom rosszul ezt a fogalmat?


Nem, ez nem probléma, csak kíváncsi vagyok :)


2011. febr. 28. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:
63%
A férj+feleség felállás is családnak számít. Persze a köznyelv leginkább akkor tekinti a házaspárt családnak, ha már gyerekük is van, de hivatalosan egy házaspár már gyerek nélkül is család.
2011. febr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nálunk kb 2. évtől

bár nem én hoztam fel a témát,hanem párom,hogy mi ketten egy család...

tény hogy már akkor is több volt szimpla járásnál,gyakorltilag már nálam lakott,és átmentünk olyan dolgokon,amik eléggé próbára tettek minket...

ennek sok éve,lassan hivatalosan is azok leszünk

2011. febr. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Onnantól a család, hogy életközösség.


Tehát, ha ti ketten alkottok meg egy életközösséget, akkor már ti ketten is egy család vagytok. Ha viszont mondjuk nem vagytok önállók, együtt laktok a szülőkkel, akkor nem ti alkottok ketten egy életközösséget, talán nem is vagytok önálló család, hanem annak a családnak vagytok a részei, amivel együtt laktok. Remélem érthetően írtam le.


A család a legkisebb (atomi) társadalmi forma, alkothatja azt két ember is. Egy ember viszont még nem lehet család, mert egy ember az egyén, és nem közösség. (Ha skizoid alkat, akkor sem.) ;)

2011. febr. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!