Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki külföldön dolgozik, el...

Aki külföldön dolgozik, el huzamosabb ideje, hogyan alakul (t) az elete (legyszives irjatok melyik orszag, hany eve eltek ott)?

Figyelt kérdés
2011. febr. 27. 19:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
első vagyok.Én azért nem adom ki,mert egyszer kiadtam,és totál porig rombolták..Soha többé..
2011. febr. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Mondjuk az úgy necces. Mi mikor hazamegyünk körbe megyünk az egész rokonságon, akik amúgy is szanaszét vannak és meg kellene szállni nálunk, a saját városunkban, meg elférünk a szüleinknél arra a pár napra. Szerencsére ők rajta tartják a szemüket az albérlőkön is. Tényleg jól jön azért az a plusz pénz, kár, hogy nektek nem jön úgy össze. :)
2011. febr. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

ma 20:44

Én nem bánom,hogy nem adjuk ki,pedig mint írtam az egyetem mellett van a lakás,és tuti lett volna aki oda költözne.

(Budapesti Gazdasági Főiskola Külkereskedelmi Főiskolai Kar)

Valamiért bennem van az,hogy nem vigyáznának a lakásra...

Amúgy itt kint 3 szobás lakást bérelünk,és itt kint kiadtam az egyik szobát.. Hát nagy csalódás volt..(magyarnak adtuk ki)

Annyira meg nem éri meg a pénzt,ha mindent tönkre vágnak...Jó így...Egyébként ha hazamegyünk mi is látogatjuk a rokonokat,de azért otthon is vagyunk...:)

2011. febr. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
A szuleim 20 eve jottek az egyesult allamokba, en mar ide szulettem. Ok azt mondjak, hogy itt akarjak leelni az eletuket, en is termeszetesen, mert elso sorban amerikainak vallom magam
2011. febr. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Kanada 10 ev.

Elottem irtak mar,hogy egy ido utan sivar az elet kulfoldon,viszont baratsagosabbak es udvariasabbak az emberek. Ezt en is igy gondolom.Azt is,hogy mindenhol jo,de legjobb otthon.

Lassan keszulunk haza,azert tartok attol,hogy milyen lesz ujra otthon.Itt is eleg draga minden,amiota gyermekunk van,azota nehezebben elunk,nagyon draga az ovoda!

2011. febr. 28. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Egyiptom, 4 év


pro: meleg van, mindig süt a nap, tengerben dolgozom, sokkal magasabb a közbiztonság, olcsóbban ki lehet jönni, mint otthon.


kontra: a helyiek idegesítőek sokszor és a bürokrácia.

2011. febr. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Anglia, bő másfél év.

Először is: én tanulni jöttem ki, mellette dolgozni.

A munkámban amit elkezdtem suli mellett 1 éve, semmi tapasztalatom nem volt. Jártam képzésekre, tanfolyamokra, egy év munkaviszony után már előléptetést is kaptam - ahhoz képest, hogy olyanok is pályáztak a pozícióra, akik már sok-sok éve ott dolgoznak és szakképesítésük is van (ami mondjuk nekem is folyamatban van).


Egy elég jó környéken élek, egy szoba+nappali lakást bérlek. Egész olcsó, de bútorozatlan, nekem kellett az ágytól elkezdve a szemetesig mindent megvenni. Egész jól berendeztem már a kis lakásomat, de még nincs meg minden, mert nem telik rá.

A kollégáimmal, akikkel jó viszonyban voltam, az előléptetésem után hihetetlenül megromlott a kapcsolatom (az angolok nagy részével, a külföldiekkel ugyanolyan maradt, hiszen én nem változtam meg, csak a munkaköröm).


Ami rossz, hogy ha végzek a munkával, hazajövök, egyedül vagyok. Heti 54-60 órát dolgozom, tehát általában netezek 1 órát, párommal beszélgetek skype-on, házimunka-mosás-fürdés és már alszom is. Ezt egy hónapja csinálom, mert párom jön ki hozzám nyáron, és muszáj túlóráznom, hogy félre tudjak tenni. Ha kijön, egy fizetésből nehéz lesz megélnünk.


Úgy gondolom, hogy itt kinn,legalább megtanultam saját magamra támaszkodni és nem függök édesanyámtól már (sőt, lehetőségeimhez mérten támogatom anyagilag), ez mindenképpen pozitív, azonban a munkámat, a munkámmal járó felelősséget nem tudtam az egyetemmel összehangolni, ezért azt felfüggesztettem. Hogy mikor tudok visszamenni, vagy vissza fogok-e menni, egyelőre nem tudnám megmondani.

2011. márc. 1. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!