Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ennyire passzív a...

Miért ennyire passzív a tesóm? Hogyan tudnám meggyőzni, hogy menjen melózni és ne csak a gép előtt ücsörögjön?

Figyelt kérdés

A tesóm 22 éves srác. Minden álma az volt, hogy programozó legyen. Ehhez képest nehezen tudta elvégezni az infó egyetemet...állítólag a matek miatt, mert azt nem értette egyáltalán. Mno de befejezte viszont majdnem egész nap csak játszik (számítógépen). Elég sok állásajánlat van programozóknak, ő meg rájuk sem néz mondván, hogy nem olyan amilyet Ő szeretne. Van itthoni melója de az nem fizet rendszeresen és nagyon keveset.

Az elején megértettem, hogy még szeretne kicsit lazulni mielőtt nekifog dolgozni...úgyis lesz ideje 60 éves koráig. No de ez már fél éve így megy. Már össze kéne szedje magát. Nem is beszélve arról, hogy anyum kell eltartsa. Ő még nem panaszkodott de szerintem ez így nem mehet tovább. 22 évesen pályakezdőként kéne legyenek nagyratörő álmai. Vagy legalább elszántság.

Mivel tudnám kibillenteni ebből a helyzetéből? Régebb nem volt ilyen, miért lustult így el?


2011. febr. 27. 13:08
 1/3 anonim válasza:
Mondd meg neki, hogy anyukád sem tud örökké eltartani titeket! Ha ez az álma, vágjon hát bele, egy állásajánlatot igazán elfogadhatna és megtapasztalná milyen is lenne az álommelója! :) Anyukád nem beszélgetett vele erről?
2011. febr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy beszélgettek-e. Ha beszélgettek volna erről biztos négyszemközt tették volna.

Valahogy csak beszólok neki...csak nem akarom megsérteni.

2011. febr. 27. 15:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Én hülye vagyok az informatikához, de ha menne, akkor biztos, hogy habzsolnám az ajánlatokat. Az összes informatikus ismerősöm 300-800e nettó körül keres, nekem ez elég motiváció lenne.
2011. márc. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!