Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen életem...

Szerintetek milyen életem lesz egy ilyen emberrel?

Figyelt kérdés

Igyekszem röviden és tömören összefoglalni, kérlek titeket hogy adjatok tanácsot, nagyon-nagyon jól jönne,köszönöm!!


Én 22L vagyok egyetemre járok, otthon lakom a családommal. Anyámról annyit kell tudni, hogy az öcsémmel szemben mindig hátrébb helyez, öcsém karácsonyra 50 e ft-ért kap ajándékot, én jelképesen 3 ezer ft-ért, de ezzel nincs bajom, de mikor mondom hogy pótoljon már bele a nyelvvizsgámba ami (kb 60-70 e ft) 20 e ft-ot akkor azt mondja nincs pénze, mikor tesómnak folytom megvesz mindent)

Apám sokat dolgozik, de ezzel párhuzamosan nagyon sok pénzt eliszik, a kapcsolatom vele egyenlő a nullával, inkább kerülöm őt, mert ha iszik - ami nagyon gyakori- akkor elég csúnyán beszél az emberrel.

Tesómat próbálom szellemileg nevelni, hogy ne legyen egy elkényeztetett h*lye gyerek, megvagyunk, nem irigykedem rá azért mert ő sokmindent megkapott korábban is hozzám képest. Amire szükségem van ( gyógyszer, telszámla vagy részletfizetés vagy kaja, ruhák azt előteremtem magamnak és a távolabbi családból 1 ember is sokat segít-ő inkább a sulihoz valóban-

Szóval otthon nem túl jó a helyzet, sem a család összetartásában, sem az anyagiak terén.

A párom 27 éves, sokat dolgozik, heti több napot más országban, ha itthon van is folyton csinál valamit, mondhatnám azt is hogy munkamániás, és elég keveset vagyunk együtt. Általában este, meg akkor ha én is segítek neki valamit. Egyébként még ő is otthon lakik (otthonra semmi anyagi támogatást nem ad-pl kajába- ) Minden pénzét arra gyűjti, hogy házat csináljon, közben pedig csak magára gondol.

A gond a következő:

Úgy érem párom családja kifejezetten nem kedvel engem sokszor úgy érzem levegőnek néznek.

Nagy ritkán ha ott vagyok tök bunkóak (van hogy vissza sem köszönnek; vagy ott vagyunk a konyhában és páromat kínálják kajával engem meg nem -ez nagyon kellemetlen-

Nemrégiben a családommal is eljátszották ezt. Átmentünk anyámmal meg tesómmal valamiért, és a párom anyja ott kérdezte páromat hogy nem-e kér sütit? Szerintetek is milyen már? Anyám is megjegyezte itthon, hogy hogy illik ilyet kérdezni mások előtt úgy ha minket meg meg sem kínálnak?

Páromnak mondtam már hogy nem tetszik ahogy az anyja viszonyul hozzám. Ha pl valamit csinálunk együtt párommal -pl kocsit mosunk vagy akármilyen más munka- akkor az anyja úgy áll hozzá a dolgokhoz hogy fiam, sikerült megcsinálnod?? Mint ha én ott sem lennék, nem is élnék!!!!!

Szóval mikor mondtam páromnak hogy nem tetszik ahogy az anyja viselkedik vele, hogy senkinek néz, ő neki annyi volt erre a válasza, hogy szerinte nem igy van, meg ha így érzem akkor az az én bajom!!! Hogy mondhat ilyet?? És én erre meg azt válaszoltam neki, hogy akkor majd saját magam érdekében fogom kinyitni a számat, ha ő nem áll mellém!! (pl legközelebb ha anyja azt mondja, hogy sikerült megcsinálnod ? akkor majd én mondom neki, hogy nem megcsinálta, hanem megcsináltuk!!! kb ilyen dolgokra gondolok) És erre a párom azt válaszolta, hogy megnézhetem magam ha ilyet mondok... az a minimum hogy elzavar...

Szóval a helyzet elég rossz és bonyolult is. Akkor működik jól a kapcsolatunk, ha én nem mutatom ki a barátom felé hogy engem zavar valami. Ilyenkor jól elvagyunk. De ha hangoztatom párom felé ezt vagy azt, akkor egyből mérges lesz. Mos ilyenkor mi van?? Mit tegyek?? Maradjak kussba és fogadjak el mindent úgy ahogy van? Hagyjam hogy senkinek néznek? Vagy az anyósjelölt csak ki akar engem akasztani ezzel a viselkedésével? És a páromról mi a véleményetek??

Attól tartok hogy a későbbiekben is az anyja mellett áll ki és nem mellettem. És mi van ha a feleségeként a vasárnapi családi ebédhez sem hív meg az anyja náluk, csak páromat várja haza? Mit tegyek?


2011. febr. 27. 10:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"És erre a párom azt válaszolta, hogy megnézhetem magam ha ilyet mondok... az a minimum hogy elzavar... "


Nincs miről beszélni. Én úgy vágnám ki, mint macskát szarni. Minek vesztegeted az idődet? Nem fog változni..egész életedben megalázva akarsz lenni? Nemcsak a szülei aláznak meg, hanem ő is..ilyen pasit akarsz?

2011. febr. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A lelked mélyén te is tudod, mit kell tenned, csak nehéz, és megerősítést vársz - szerintem.

Ez így nem kapcsolat, főleg nem szerelem, ha neki az természetes, ahogy az anyja veled bánik, és még téged fenyeget, hogy ha szólni mersz, akkor kidob...

Nem vagy a rabszolgája, nem tudom, mit képzel magáról.

Később ez a helyzet nem fog javulni, sőt inkább rosszabb lesz.

Tipikus rossz anyós-anyuci pici fia helyzet, ahol mindig, mindenért te leszel a hibás, ha megszakadsz, akkor is.


A helyedben szépen kitenném a szűrét, és keresnék egy olyan férfit, aki megbecsül, akinek fontos vagyok, aki szán rám is időt, és akivel el tudom képzelni a közös jövőmet.

A családja olyan, amilyen, de azt nem lehet tolerálni, hogy akkor is ellened van, mikor szemmel láthatóan neked van igazad, és melletted kéne kiállnia.

Kínszenvedés lenne az életed mellette.


Még fiatal vagy, de ennél több időt egy ilyen reménytelen, kilátástalan kapcsolatba nem érdemes belefeccölni.


A helyedben erős lennék, és kidobnám.

30N

2011. febr. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Semmi értelme, hogy vele maradj. Az én anyósom is hasonlóan gyökér volt, a párom meg mindig neki adott igazat. Halálra ítélt kapcsolat. Ha jót akarsz magadnak, minél előbb hagyd ott.
2011. febr. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a te helyedben lépnék....-lelépnék.Úristen miért teszed ki magad ilyen helyzetnek!

Örülj,hogy fiatal vagy.Egyszer rád talál az igazi............mert ez most nem az.Ha el is venne feleségül....egész életedben csendben kell lenned! És ha gyereketek lesz? Húúúú.Szerintem dobd.Én egy percet nem élnék vele!

Neharagudj ha esetleg nem ilyen válasz vártál....de hidd el ez lenne neked a legjobb föleg hosszutávon!Majd írd meg ,hogy hogya n alakult a sorsod!

Üdvözlettel:Suzy

2011. febr. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha csak az anyósodról lenne szó,azt tanácsolnám tűrj,de a párod is elég bunkó(bocs).Az egész életed egy szenvedés lenne,ha vele maradnál,soha egy szavad nem lenne.Szerintem gondolkodj el,hogy ez így megéri-e.Szereted-e annyira a párod?
2011. febr. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ehhez annyit fűnék még hozzá, hogy nekem ő az első kapcsolatom, és már több mint 4 éve együtt vagyunk egyrészt ezért is lenne nehéz lezárni ezt a hosszú időszakot.

Az elején minden jól működött, kb 2 évig a tenyerén hordozott 100%osan. Aztán nemtudom mitől, talán azért mert biztosnak érzi a kapcsolatunkat vagy azért mert már nem szerelmes megváltozott.

De annyi jó tulajdonsága van e mellet, hogy én nemtudnám otthagyni ( hőséges, és távol áll tőle hogy valaha is megcsaljon, inkább akkor szakítana mit átverne; nem jár bulizni haverokkal, nem dohányzik, nem iszik és nem szórja el a pénzt még én monodom neki ha úgy van,hogy vegyél már magadnak egy új cipőt... ; )


HOgyan tudnám elérni azt hogy engem jobban tiszteljen? És a családja is? Talán a családja akkor fogadna be, ha már a felesége lennék??

2011. febr. 27. 10:47
 7/12 A kérdező kommentje:
Senki nem tanácsolná nekem azt a helyezetet, hogy csinájam azt, hogy teljesen levegőnek nézem én is az ő anyját és a mostani helyzetben/állapotban kerülöm, hogy ne kelljen még csak minimálisan sem találkoznom vele? és a későbbiekben, amikor majd összeköltözünk, és pl ő jön el hozzánk én is levegőnek nézem?
2011. febr. 27. 10:52
 8/12 anonim ***** válasza:
Azzal csak lealacsonyodnál az ő szintjére. Ha valaki bunkó, akkor ne te idomulj hozzá, hanem éreztesd vele, hogy bunkó. Bár ebben a konkrét esetben nem sok esélyét látom annak, hogy megváltozik. Sötét, mint az éjszaka.
2011. febr. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem működne ez sehogy sem. Elmúlt a szerelem, csak a megszokás tartja nálad. Húzz el, hidd el meglátod felszabadulsz.
2011. febr. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

4 éve vagytok együtt,ebből 2 év volt csak jó és két éve szar.Ezt a két évet akarod kihúzni életed végéig? Tényleg erre az életformára vágysz a sírig? Jól érzed,neked hallgass lenne a neved házasság után is.Ennél azért te is többre tartod magad nem?

A levegőnek nézést nem teheted meg.A fia el fogja várni,ha vendégségbe jön az anyja akkor kiszolgáld. pl ebéd,kávé vagy bármi. Mivel visszaszólnod nem lesz szabad így idomított feleségként mész majd a konyhába anyósnak főzni.

Elhiszem,hogy otthon szar az életed,de ha már el akarsz onnan menekülni,akkor legalább legyen annyi eszed,hogy a jóba menekülsz és nem a még rosszabba.Ha ezt az utat választod nem tudsz visszafordulni,mert nem lesz hova.Inkább hagyd el,találd fel magad egyedül,tartsd el magad,hogy soha egyetlen egy se.ggfejnek se kelljen behódolnod azért,hogy eltartson.Ha pedig nem vagy rászorulva senkire,akkor igenis legyenek igényeid és várd el,hogy legalább emberszámba vegyenek,ne csak egy kiegészítőnek,ami jár a pasinak a hosszú munka után.

2011. febr. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!