Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apakomplexus. Ki lehet ezt...

Apakomplexus. Ki lehet ezt noni? Hogyan?

Figyelt kérdés
Apam 2 eves koromban ongyilkos lett. Magara hagyva anyamat velem es 2 testveremmel. Kulfoldi allampolgar volt, velem sose talalkozott, mert nem volt penze hazajonni. Ha nekem gyerekem szuletne, gyalog is hazamennek, vagy egy lopott biciklivel. Neki 2 eve volt ra, es nem tette meg. Ugy erzem, hogyha a sajat apam nem volt ram kivancsi, mas ferfi se lesz az. Kivulallok magabiztosnak latnak es azt mondjak konnyen leveszek barkit a labarol, de en belul nem ezt erzem. Kevesnek erzem magam ahhoz, hogy tarsa legyek egy ferfinak, felkeltsem es fenn tartsam az erdeklodeset. 18/N
2011. febr. 25. 16:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem neked önbizalmad nincs és nem apakomplexusod van.

Volt már barátod? mindig elhagytak?

2011. febr. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem volt kapcsolatom, altalaban engem szeretnek, de en nem tudok viszont szeretni.
2011. febr. 25. 16:59
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Pontos kórképet alkottál magadról, jó a meglátásod, gratulálok!

A gyógyulásra vezető útra ezennel ráléptél. Ha már tudod az okot, tudod azt is, amikor így viselkedsz, az nem jó, és változtatni is fogsz rajta erővel. Nehéz, és valószínűleg cipelni is fogod ezt a keresztet, de már jó úton jársz.

( rám meg nem is volt kíváncsi az apám soha, letagadott, tudom, milyen, bár így könnyebb némiképp, mint neked.)

2011. febr. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Igen fogalmom zavarban vagy.


Önbizalom hiányod van az apád miatt és nem apakomplexusod.


Ha nem tudsz megbirkózni (feloldani) ezt az önbizalom hiányt akkor kérj szaksegítséget, mert rámehet a kapcsolatod és az életed.

2011. febr. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha Te ilyen tárgyilagosan látod a saját helyzetedben az ok-okozati összefüggéseket, az már nagyon jó! De keress fel egy pszichológust ( vagy pszichiátert ), mert ő szakképzettként egészen biztosan tud rajtad segíteni. Nem biztos, hogy Te egyedül képes vagy megbirkózni ezzel a múlttal. De Te erről nem tehetsz, nincs okod szégyenkezned a történtek miatt, de kihatahat a későbbi párkapcsolatodra, valószinűleg negatívan. Mert írhatunk mi itt neked akármit, akár olyanok is, akik hasonló cipőben járnak. Nem vagyunk egyformák, nem egyformán éljük meg a dolgokat. De fordulj egy szakemberhez, és ő csak Neked fog tudni segíteni.
2011. febr. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok fogalom zavarban, nincsenek onertekelesi problemaim. Naponta hallgatok pszichologiat, kello onismerettel rendelkezek. Komplexusai mindenkinek vannak, szuloi komplexusa szinten. Ez lehet negativ, pozitiv, anyai, apai ertelemszeruen, de ezen kivul az egesz nagyon osszetett, amibe most nem szeretnek belemenni. Koszonom a valaszokat.
2011. febr. 25. 17:09
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

De, fogalomzavarban vagy! Apakomplexusnak azt nevezik, mikor egy lány/nő mindig olyan férfihoz vonzódik, aki életkorát tekintve az apja lehetne.

Persze, hogy kevésnek érzed magad, mert úgy véled, ha apádat nem érdekelted, benned van a hiba - pedig nem! Van olyan pasi, aki megérti, mit érzel, csak eddig még nem találkoztál vele. Közhely, de így van. Remélem, hamar rátalálsz majd!

Egyébként pedig, azt nem írtad, miért lépett le apád. Aki öngyilkos lesz, az érzelmileg nagyon nem ép és egészséges ember! Hidd el, vívta ő a harcát a saját démonaival! Az életösztön a legerősebb ösztön. Ő legyőzte. Lehet, hogy sok mindent nem tudsz az ő életéről. Lehet, hogy meglehetősen sanyarú sorsa volt, hogy idáig jutott. Aki öngyilkos lesz, egyrészt igen, a könnyebb utat választja, feladja a harcot - másrészt viszont el se tudod képzelni, mennyi bátorság kell ahhoz, hogy valaki saját maga ellen forduljon! Szerintem ő inkább bukott angyal, sem mint sátáni démon.

2011. febr. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ismetlem, nem vagyok fogalomzavarban, kozhely hogy az apakomlexus csak az idosebb ferfiak iranti vonzalmat jelenti. Ennel jartasabb vagyok a pszichologiaban. Apam eleterol tudok mindent es azt is tudom, hogy voltak neki gondjai egy lelkileg ep ember nem lesz ongyilkos. Ugyanakkor ha valakinek gyereke van nem lehet ennyire onzo, mert nincs az az indok ami megbocsathatova teszi a tettet.
2011. febr. 25. 17:48
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát bababám te nagyobb bajban vagy mint gondolnád, mert az első lépés mindig a probléma felismerését jelenti, te pedig közelébe nem jár még annak.

Neked önértékelési zavaraid vannak és hagyd abba a autodidakta pszicho-önanalízist és fordulj szakemberhez!!!

2011. febr. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amúgy meg ha olyan nagyon jártas lennél a pszichológiában akkor nem kérnél számon szeretet hiányt egy lelkileg sérült emberen aki végül olyan mélyre kerül hogy öngyilkos lesz.

Ez valamilyen szinten tőled önzőség.

Az igazság az, ha nem találkoztál apáddal nem is ismerheted.

Fiatal vagy még és tapasztalatlan.

2011. febr. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!