Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van lelkiismeret furdalá...

Miért van lelkiismeret furdalásom? Jogosan érzek így?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, jövőre egyetemre szeretnék menni a lakhelyemtől 150-200 km-re.

A szüleim viszont megcsinálták a szobámat, a kérésem nélkül. Ki lett festve és új bútorokat kaptam, pedig az előzőeknek sem volt semmi bajuk, csupán az ágy volt már kényelmetlen. kaptam új Tv-t és laptopot is. Majdnem egy milliójukba került bele. nagyon örülök neki, de mivan ha ez felesleges volt. Ha elkerülök egyetemre, és már sosem fogom az új szobámat kihasználni?! Ők meg ennyi pénzt fektettek bele. Ráadásul 10-15 év múlva úgyis eladják ezt a házat, mivel én késői gyerek vagyok, a testvéreimnek van családjuk és külön élnek, és ez a ház hatalmas kettőjüknek.( 2 fürdő, 7 szoba egy konyha plusz még egy nyári konyha és hatalmas kert.)

Olyan lelkiismeret furdalásom van ez miatt. :(


2011. febr. 23. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem,tudhatták előre,h így lesz. Legalább többet ér az ingatlan ára!
2011. febr. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem értem mi a baj lényegében csak kifestették a szobát, a többi mind ingó dolog.
2011. febr. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Másodikkal értek egyet. Ami itt igazán pénzbe került az mind mozgatható és viheted magaddal. Nem kerülnek a kukába.
2011. febr. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akaratlanul is azon tűnődöm, nem az motiválta-e a szüleidet, hogy pont a lelkiismeretednél fogva tartsanak ott. Hisz utolsóként velük maradt, késői gyermekük vagy, aki pont 18 éves, tehát aktuális, hogy szárnyat bonts. Ha kérésed nélkül fektettek ennyit a szobád felújításába, akkor tudatosan, vagy tudat alatt, de valószínűleg azt szeretnék vele elérni, hogy ne akarj elmenni onnan.


Hogy jogosan van-e lelkifurdalásod, arra ennyiből nehéz lenne kívülállóként válaszolni. Neked kell tudnod, hogy milyen a viszonyod a szüleiddel, mik voltak az előzmények, miért akarsz tőlük olyan messzire költözni. Mindenesetre ha a leliismereted révén akarják elérni, hogy mondj le a terveidről, későbbi önálló életedről - az sok jóra nem vezet, még akkor sem, ha éppen szeretetből teszik.


Sajnos ha nem mondunk ki dolgokat, hanem játszmákba próbáljuk vonni egymást, az később sok félreértést és fájdalmat okozhat. Esetleg meg kéne beszélni a dolgot, nyítan és őszintén, ki ténylegesen mit miért csinál. Ezt kezdeményezheted te is.


Sok szerencsét és kitartást a későbbiekhez!

2011. febr. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azért szeretnék messzire költözni, mert s Semmelweis Általános orvosi kara messze van :)
2011. febr. 23. 17:50
 6/6 anonim ***** válasza:

figy,anyáék az én szobámat is érettségi előtt 1 évvel komplett felújították,új bútor,új minden,a régit meg fel a padlásra...

gyakorlatilag festésen és radiátoron kivül mindent felpakoltak nekem egy kisebb kamionra mikor elköltöztem albérletbe érettségi után egyetem miatt...

2011. febr. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!