Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy apának kötelesssége...

Egy apának kötelesssége ellátni 19 éves még diák lányát?

Figyelt kérdés
Nagymamámmal élek, apukám pedig egyáltalán semmit nem fizet. Kötelessége ellátni engem? Milyen az ilyen apa? Miből fogok élni ha már nem lesz a nagymamám? Bár a nyugdíjból egész jól kijövünk,a diákmunkák nem túl jövedelmezőek. Hogy lehet majd így élnem? A sulit nem szeretném abbahagyni!:S
2011. febr. 19. 13:03
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Azt meg nem tudom, hogy egyesek, honnan vették, hogy "azért éljen a nagymamám, hogy ellásson". Gusztustalan az ilyen ember aki ilyet ír, biztos Neki is valamilyen problémája és jól esik még valaki belerúgni. A pénzem pedig nem bulizásra megy el.


Mégegyszer köszönöm annak a Kedves Válaszolónak aki képes volt normálisan válaszolni.

2011. febr. 19. 14:05
 22/31 A kérdező kommentje:

*valakibe


Bocsánat a hibákért csak gyorsan írtam.

2011. febr. 19. 14:06
 23/31 anonim ***** válasza:
53%

Na, az olyanok, akik azt írták, hogy "18 évesen menjen el az ember dolgozni!" azok a tipikus 30-as éveikben járó, képzetlen, megkeseredett alkalmazottak...(tisztelet azoknak a kivételeknek, akik önerőből vállalkozást indítottak és vitték valamire)


Ha tényleg olyat tanulsz, amivel sokkal jobb esélyed lesz elhelyezkedni, akkor nehogy otthagyd! Lehet, hogy szűken fogtok élni 4 évig, de utána sokkal jobb esélyed lesz a megélhetésre. Az meg semmiképpen sem normális, hogy apád nőcskékre szórja el a pénzét, és ha jogilag nem is kötelezhető (bár elvileg be lehet adni kérelmet) erkölcsileg szerintem elítélendő dolog. Nyilván sokra mész az erkölccsel, ha nincs gyógyszerre pénz.

Szóval ha nem sikerül apukáddal szót érteni, akkor menjetek el a helyi családgondozóba és érdeklődjetek, hogy jogi úton, hogy lehetne rávenni arra, hogy fizessen.


És (nem tudom, hogy milyen szakra jársz, de ha nem büfé) akkor igenis tanulni kell!!! Később sokkal nehezebb lesz: idősebb fejjel és mondjuk gyerek, munka mellett visszaülni az iskolapadba! Arról már nem is beszélve, hogy vannak bizonyos szakok, amik részidős képzésben nem is indulnak! Szóval hajrá, és tarts ki!

2011. febr. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Az apána a 18 év feletti, nappalin tanuló gyermekét csak akkor kell támogatnia, ha az nem megy a saját megélhetése rovására. Ez a törvény. Nem tudom, milyen körülmények között él, az mindenesetre nekem sokat mond, hogy az édesanyja halála után a gyermek a nagymamával él. Miért nem az apukájával? Bár az sem derült ki, hogy mikor halt meg az édesanya, mint ahogyan az sem, hogy milyen a viszony a gyermek és a szülő között.

Kedves kérdező! Én 17 évesen szültem meg az első gyermekemet, levelezőn érettségiztem, diplomáztam, és dolgoztam is mellette, nem is keveset. Sosem kaptam, és nem is kértem a szüleimtől pénzt, nem tartottak el 15 éves koromtól. És őszintén nagyon büszke vagyok arra, hogy a saját erőmből sikerült mindezt.

Az embernek sokszor hiába vannak jogai, ha nem tudja őket érvényesíteni, ez esetben csak puszta energiapazarlás ezen mérgelődni. Mindamellett szerintem, ha valki nem érzi annak szükségét, hogy adjon, attól nem is kellene...

Sok erőt, kitartást kívánok a tanulmányaidhoz!

2011. febr. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
46%

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:23


Naná, hát itt csak megkeseredett tanulatlan alkalmazottak élnek, mint pl a gépészmérnök, informatikus, HR-es, közgazdász, tanár, stb, meg a jól menő vállalkozó.

:D


A kérdező meg megköszönte mindenkinek a választ, aki igazat adott neki, közösen szidta vele az apját, és nem akarta gonosz módon elküldeni dolgozni.


..... és most több pénze van? Ad az apja több lóvét?

Nem.

Ha a fent említett vállalkozók közé tartozik, akkor ne is remélje, mert simán bejelenti magát minimálbérre, ha tanulatlan, megkeseredett alkalmazott, akkor ugyan le lehet tiltani a fizetéséből, de az meg ugye kevés...

A jogszabály meg jogszabály, és nem kötelessége apának éhen halni, hogy drága gyereke ne kényszerüljön dolgozni.


Akkor mit is tehetnél, mit is tehetnél... hát öööö.... marad az, hogy mész dolgozni.


Most nyugodtan le lehet pontozni.

Ez a Való Világ, nem az, ami a retekklubbon megy, kisanyám..

2011. febr. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
55%

Igen, igaza van az előzőnek.

Aki szídta az apát, az nem megoldást kínált, ilyen válasszal nem halad egyről a kettőre a kérdező.

Levezetem:


1. nagymama eltávozik, apuka akkor se fizet, mert még arra sem volt képes a kérdező és a nagymama hogy a bírósághoz forduljon, ergo ha nem akar éhen halni, el kell mennie dolgozni


2. nagymama bírósághoz fordul, kap havi 15.000 gyerektartást, majd eltávozik, ez édeskevés az életfenntartáshoz, ergo ha nem akar éhenhalni, el kell mennie dolgozni


3. apuka magához veszi a kérdezőt, (arról nem ír a kérdező, miért a nagymama neveli, itt sok a homályos pont) és eltartja a fősuli végéig (mesék nincsenek, ergo ha nem akar éhenhalni, el kell mennie dolgozni)

2011. febr. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
77%

Utolsó gondolatom:


Az életben sosem szabad arra a helyzetre alapozni, ami nincs, és arra a pénzre sem, ami nincs vagy esetleg majd lesz, mindig az adott helyzetet kell megoldani, nem másra hagyatkozni, különben oltári nagyot lehet koppanni.

2011. febr. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Fordulj a bírosághoz amíg nappalis vagy 25 éves korodig köteles fizetni.
2011. febr. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
20%
De miből fizessen ha tegyük fel munkanélküli???Egy kis iskolással valószinüleg más a helyzet,de egy közel 20 éves lánynál ennyire nem lesznek humánusak,ezt értsétek már meg.2011-et irunk hahó!!! Azt fogják mondani persze magukban,hogy menjen el valahová dolgozni,ha már ilyen helyzet alakult ki,és majd estin elvégzi.Az apát nem fogják kötelezni egy nagykorú gyerek teljes ellátására,főleg ha jövedelme nincs.Én csak a szegény nagyit sajnálom,aki issza a levét ennek az egésznek.
2011. febr. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Azért a érdekes,hogy a szülőnek nagyszülőnek van csak kötelessége,de a ,,gyereknek" meg semmi.


Nem védeni akarom apád mert fingom nincs róla,hogy ténylegesen milyen.De tény és való,hogyha nem tudsz ennyiből megélni akkor keress normál melót és meny estire.Nem feltétlen kellene mindig a szülő pénzére pályázni.


Bár mindezt Én úgy írom ,hogy apámnak ottmaradt 2 ház 1 nyaraló és szarik a fejemre mert van új qrvája.


20/N

2011. febr. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!