Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy apának kötelesssége...

Egy apának kötelesssége ellátni 19 éves még diák lányát?

Figyelt kérdés
Nagymamámmal élek, apukám pedig egyáltalán semmit nem fizet. Kötelessége ellátni engem? Milyen az ilyen apa? Miből fogok élni ha már nem lesz a nagymamám? Bár a nyugdíjból egész jól kijövünk,a diákmunkák nem túl jövedelmezőek. Hogy lehet majd így élnem? A sulit nem szeretném abbahagyni!:S
2011. febr. 19. 13:03
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nos rokontartásra kötelezhető, de attól függ mit és milyen képzési formában tanulsz. Ha nappalis vagy kötelessége eltartani, de ha csak esti suliba jársz,akkor nem.
2011. febr. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Nappalin vagyok, igen.
2011. febr. 19. 13:09
 3/31 anonim ***** válasza:
83%

Egyetemista vagy középiskolás vagy?

Egyébként kéne fizetnie utánad, ha nappali tagozatos vagy.

Másrészt ha ne adj isten nagymamáddal törénik valami, elmehetsz dolgozni, hiszen nagykorú vagy.

Vannak emberek akik 18 évesen érettségi után elkezdenek dolgozni.

2011. febr. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
78%
Igen gyerektartást kötelessége lenne fizetni amig tanulsz,de valószinüleg nincs miből ahogy igy olvasom.Egyáltalán dolgozik?-mert ha munkanélküli nem sok mindent lehet vele kezdeni.Szerintem próbálj meg valami pár órás melót keresni inkább.
2011. febr. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
42%

A gyerektartást kell fizetnie, de nem kötelessége téged eltartani meg ellátni.

Miből fogsz élni? Hm... mondjuk munkát keresel...?

Nekem már a hócipőm tele, hogy minden adminisztrációs állásra egy főiskolást keresnek, gondolom akkor lehet tanulni és dolgozni egyszerre.


Milyen aranyos vagy, hogy eltartatod magad nagyanyáddal, és azon agyalsz, ha meghal, akkor apádnak kéne eltartania.


De fogadjunk, ha abba akarna beleszólni, este meddig bulizhatsz, vagy milyen ruhát vegyél, hogy ne lógjon ki a ..., akkor tudnád verni a melled, hogy te már nagykorú vagy, azt csinálsz, amit akarsz.


Ez majd jusson eszedbe, ha el akarod tartatni magad: nagykorú vagy és azt csinálsz, amit akarsz.

2011. febr. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Utolsó te aztán egy nagyon gusztustalan ember vagy és szomorú, hogy így álltok hozzá elvileg felnőtt létetekre az ilyen problémákhoz.


Gondolom úgy vagytok vele, ha már nektek sz@r az életetek akkor másnak is legyen az. Gratulálok, az ilyen ember ne is írjon! Pfff..


Egyébként nem mindeni szórakozni jár egyetemre...de ahogy elnézlek Titeket Ti biztos nem tudjátok mi az...


Dolgozni így is dolgozom: írtam is, nem túl jövedelmező /csak olvasni kéne tudni/

2011. febr. 19. 13:19
 7/31 anonim ***** válasza:
91%

Tudod, kegyetlen világban élünk.

Sok fiatal azért nem megy fősulira, mert egyszerűen nem telik rá, pedig mindkét szülőnek van jövedelme. Ezt sajnos el kell fogadni, keresni egy munkahelyet, és mellette levelezőn elvégezni a főiskolát.

Egy icipicit úgy érzem, baj van a hozzáállásoddal, arra kéne törekedned hogy segítsd idős nagymamádat, nem a nyakán lenni még évekig. És mint fentebb írtam, ez nem zárja ki a főiskola elvégzését.

2011. febr. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Nem a nyakán élek hanem édesanyám meghalt és egymásra vagyunk utalva. Nem az én hozzá állásommal van baj, hanem hogy minden pénz apukám barátnőjére megy el, mi pedig háromszor meggondoljuk vegyünk-e gyógyszert vagy tankönyvet.
2011. febr. 19. 13:24
 9/31 anonim ***** válasza:
91%

Ebben nagymamádnak kéne lépni, elmenni a bíróságra és gyerektartást kérni apukádtól.

Eddig miért nem tettétek meg ezt a lépést?

2011. febr. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
76%
Amíg pedig nem juttok több jövedelemhez, addig ez a helyzet a nagymamádat terheli. Azzal hogy elmész teljes állásban dolgozni, (ha sikerül a gyerektartás, azt meg félre tudnád tenni) őt segítenéd, mert várni nagyon kényelmes dolog arra, hogy majd megoldódik valahogy. Ezért tenni kéne.
2011. febr. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!