Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy apának kötelesssége...

Egy apának kötelesssége ellátni 19 éves még diák lányát?

Figyelt kérdés
Nagymamámmal élek, apukám pedig egyáltalán semmit nem fizet. Kötelessége ellátni engem? Milyen az ilyen apa? Miből fogok élni ha már nem lesz a nagymamám? Bár a nyugdíjból egész jól kijövünk,a diákmunkák nem túl jövedelmezőek. Hogy lehet majd így élnem? A sulit nem szeretném abbahagyni!:S
2011. febr. 19. 13:03
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
36%

Sejtelmed sincs, mi az élet.

A diákmunkával nem keresel jól?

Mit gondolsz, mennyit fogsz kapni pályakezdőként egy cégnél?


Miért várod el, hogy valaki eltartson?

Nem kell ennyire megsértődni, ha valaki felveti, hogy menj el dolgozni, ha a nagymamád meghal.

Még hogy elég jól éltek a nyugdíjából... pff... képzeld, milyen jól élne a nyugdíjából, amiért évtizedekig keményen dolgozott, ha nem kéne egy felnőtt unokát is eltartania!


Apádnak sem kötelessége ellátnia, elég, ha fizeti a megállapított gyerektartást.

Egyébként tudod, hogy ő mennyit keres?

Vagy érdekel egyáltalán, hogy ő miből és hogyan fog megélni, ha téged is 100%-ig eltart?


Amúgy nem kötelessége, hogy fizesse a főiskoládat, meg a tankönyveidet, a jegyzeteket, a ruháidat, meg "ellásson".

Milyen felnőtt nő az ilyen??


Szaladj, fogj valami pénzes öreg ürgét, aki eltart a fősuli alatt, sokan így csinálják, akiknek ennyire csak a pénz számít.

2011. febr. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Mivel elmúltál már 18 éves,apukádat "csak" rokontartásra kötelezhetik azt is csak akkor ha rendesen végzed a sulit és ezt igazolni is tudod,erre kötelezhetik törvény szerint.Az már más kérdés hogy milyen apa az ilyen.


De mint előttem is írták,a hozzáállásoddal van baj.Elkellene menned dolgozni hisz nagykorú vagy és mellette levelezőn végezni a sulit,mert nem mindenkinek adatik meg hogy tanulhasson évekig.

Sajnos ez van,fogadd el...


Az is mérvadó lehet hogy egyébként milyen a kapcsolatod az apukáddal!

2011. febr. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
46%

Valószínűleg akik itt baromságokat írnak sosem voltak még ilyen helyzetben. Tudom milyen ez, és elég gáz ha az apád magától egyáltalán segíteni sem akar. Az ilyen nem apa, csak megcsinálni tudott, aztán meg leszarja mi van veled. 19 évesen még javában gyerek az ember, nem abból kéne hogy álljon az élet hogy tanul meg dolgozik, hanem hogy él. A szülőnek meg 30 évesen is a gyereke lesz az akit megcsinált, sőt 40 évesen is és ha gond van és segíteni tud akkor is meg kéne tennie. Nem csak amíg kiskorú...

De ha nem akar akkor nem tudsz mit tenni, ez tény. Beszélhetnél vele normálisan, hátha megérti hogy szükséged van rá.

2011. febr. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
80%

Ne ítélkezz.

Engem és az öcsémet édesapánk nevelt fel, majdhogynem minimálbérből.

Eszembe sem jutott, hogy az érettségi után eléálljak azzal, hogy még 5 évig egyetemre akarok járni!

Elmentem dolgozni, spóroltam, és 23 évesen jelentkeztem a felsőoktatásba.

2011. febr. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
44%

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:40


Mi abban a baromság, hogy munkából, pontosabban munkabérből akarjon ennyi idősen megélni?

Annyira baromságot mondtam, hogy én meg tudtam tenni, 18 évesen már nem laktam otthon, de még bőven tanultam, az érettségit se tettem le.

De megoldottam.


Nem az volt a legnagyobb bajom, hogy ki fog eltartani, erről tényleg sejtelmem sincs, micsoda tragédia, ha nincs, aki eltartson felnőttként.


Mi az a hülyeség, hogy gyerek még? :P Pelenkázni nem kell véletlenül?

A munka nem azt jelenti, hogy véget ért az életed, tragédia, nincs tovább, vereséget szenvedtél, attól még lehet menni bulizni, szórakozni, nyaralni, sőt sokkal egyszerűbben, mint úgy, hogy mellette a nagyi meg nem tudja kiváltani a szívgyógyszerét.


De mindegy, én eltartom magam, más meg lejmoljon, nem tőlem veszi el a kenyérre valót.

2011. febr. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
22%

Ne foglalkozz az ilyen buta hozzászólásokkal.

Igen ha tanulsz akkor 23 v.25 éves korodig pontosan nem tudom el kellene tartania az apukádnak, de ha nincs miből az ugye más kérdés.

Diákként is lehet egészen jó munkákat találni, főleg így hogy elmúltál már 18.

Nem hiszem, hogy abba kellene hagynod a sulit, de nappali tagozatra sem kell feltétlenül menni, levelező mellett meg bármit dolgozhatsz. Persze ha államilag támogatottra felvesznek (ha jól tudom abból csak nappali van) a mellett is tudsz dolgozni, a főiskola nem napközi, hogy egésznap ott kelljen ülni.

2011. febr. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
48%
Igen kötelessége amíg tanulsz segítenie téged. Vagyis egy normális szülő így gondolkozik. Vagy talán ha betölti a gyerek a 18-at vagy elvégezte az iskolát de még nincs munkája onnantól kezdve nem kell vele foglalkozni. Eddig neveltelek most már kit érdekel lásd el magad. Miféle szülő az ilyen? Próbálj meg keresni valami munkát a suli mellett. Tudom hogy nem egyszerű de egy próbát megér. Ha befejezted az iskolát utána dolgozhatsz is. Sajnos ez egy ilyen világ és van hogy az ember csak magára számíthat. Ne add fel és mutasd meg hogy képes vagy rá.
2011. febr. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
43%

Tudod ezt az okosok úgy oldják meg, hogy mielőtt elcsattognak fősulira, előbb gondolkodnak azon, hogy miből...

Nem akkor követelőznek, hogy nincs miből, mikor már ott vannak.

Kikérted a véleményét a nagyanyádnak meg apádnak, hogy ha főiskolára mész, akkor tudnak-e/fognak-e támogatni?

Ez a te döntésed volt, ha őket meg se kérdezted, akkor vállald a következményét.

És nem itt kell háborogni, hogy milyen apa az ilyen, hanem apádnál.


Legrosszabb esetben halasztasz egy évet, és az alatt dolgozol.

De ez gyomorforgató, hogy csak azért éljen nagyanyád, mert jól eléltek a nyugdíjából, és apád nem akar ellátni...

2011. febr. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
29%

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:44



Most ezen mi a fenét pontoztatok le???

Leírtam hogy én hogy oldottam meg akkoriban a problémámat.

Vagy ez nem hasznos?

2011. febr. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen azoknak akik normálisan válaszoltak és megértették a problémámat.
2011. febr. 19. 14:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!