Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

A barátommal fél éve alkotunk egy párt és már az elején megismertük egymás családját, befogadtak, ahogyan az én családom is őt. Nagyon szeretek/szerettem mindenkit és otthon is éreztem magam, azonban egyre terhesebb a számomra a testvérével (szintén fiú) való viszonya. Finoman szólva ugyanis ez korántsem felhőtlen, folyamatosan ordibálnak egymással, de erről pártatlanul szemlélve inkább a testvére tehet. (Eleinte még én voltam, aki ha róla beszéltünk kettesben kiálltam mellette).

Eddig még valamennyire rendben is lenne a történet, de ez egyre terhesebb a számomra. Főként azért, mert megalázza őt a mondandójával,vagdalózik durvábbnál durvább dolgokkal. Ezzel úgy érzem engem is minősít és ott tartok, hogy nem akarok vele beszélgetni, ha bárhol összetalálkozunk, nem is szólok semmit, nem fogom megerőltetni magam (ha már ő nem teszi).

A kérdésem tehát, hogy elfogadható ez így, vagy van jogom vele szemben is kiállni a párom mellett? (az anyukájának úgy veszem észre, a másik fiú a "kedvence")

Várom a válaszokat.


2011. febr. 17. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nehéz,mert egyértelmű, h. a párod mellett kell kiállnod, de sok családban úgy vannak, h. ez az ő dolguk.Pl. a párom családja azért utált ki mert nem arra mentem h. béke legyen a párom és az anyja, testvérei között.De ha bele szólok akkor párom sértődik meg, h. nem az ő pártját fogom.Szóval én inkább kimaradok belőle.a pároddal beszélhetsz h.te hogyan látod a dolgokat, de szerintem ne nagyon avatkozz be.Max ha veled veszekednek akkor kiállhatsz magadért.
2011. febr. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt nem tudod, nincs sejtésed miért ilyen a srác? Amúgy persze állj ki a párod mellett, de ez alapvetően az ő családi problémája, ha te nem akarsz, ne beszélj a tesójával, nem vele jársz, de fölöslegesen nem kéne bunkózni sem vele, elvégre (elméletben) nem veled van a baja, így fölösleges még tovább szítani a dolgokat. Hányéves sráxról van szó? Miért lakik még otthon? Tényleg semi tipp, miért olyan, amilyen?
2011. febr. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1. Ha téged bántanak, megvédheted magad.

2. Négyszemközt a párodnak elmondhatod a véleményed, de csak négyszemközt!

És ennyi. Sztem ha ezeken túlmész, akkor belemerülsz a családi patáliába, és az senkinek sem lenne jó!

2011. febr. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az okos ember tudja mikor kell beszélni és tudja azt is hogy mikor hallgasson.


( hallgass amikor veszekednek és beszélj amikor csak ti ketten vagytok) Ha akkor beszélsz amikor veszekednek, akkor a párod -úgy fog tűnni - hogy képtelen magát megvédeni...

2011. febr. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!