Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen kétségbe vagyok...

Teljesen kétségbe vagyok esve, nincs jövőképem?

Figyelt kérdés
19 vagyok, már rég tudnom kéne hova adjam be, már így is kihagyok egy évet(kijöttem aupairnek). Egyszerűen ötletem sincs! Sok pontom van, jó nyelvérzékem, és szeretek írni. A média szakot feleslegesnek érezném, a nyelvszakoknak van értelme? nem tudnék otthon ülni és szakszövegeket fordítani...meg oda meg kell tanulni egy csomó történelmet, leíró nyelvtant...Kétségbe vagyok esve, h mi lesz velem, elpocsékolom minden időmet, és ennyi idősen sem tudom mit akarok kezdeni magammal..
2011. febr. 14. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Hidd el ilyen korú vagyok, és osztálytársaim 90%-a el se gondolkozott ezen, szóval ne parálj. Ott a továbbtanulás
2011. febr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is gondolkodom de elhiheted nekem h az álmodozásból nem lehet megélni.ha vmiben jó vagy igenis próbáld meg.Akinek jó a nyelvtudása elveszett ember nem lehet.Külföldön is elhelyezkedhetsz odakint pedig elég sok szakmával már többet keresel mint itt.nem kell ezer évig variálni mert az nem vezet sehova csak az évek röpülnek el szélsebesen.
2011. febr. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A helyedben én a kinti életben gondokodnék. Ott hamarabb eléred az álmaidat. Itt ma a fiataloknak nincs jövője. Csdak vesszőfutás vár rájuk.
2011. febr. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Van egy www.felvi.hu nevű oldal, szerintem neked találták ki (szakleírásokat nézegesdd). Ha van egy kis szépérzéked és tényleg szeretsz írni akkor a médián belül is választhatsz szakot, például fotós vagy mozgókép, stb. ha tetszik és érdekel is az ilyesmi. De kismillió dolog benne van még a pakliban, rajtad múlik melyik lapot húzod ki.
2011. febr. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Menj el maszek villanyszerelőnek, vagy szobafestő.tapétázónak. Kétszer annyit keresnek mint a legtöbb diplomás...

De most viccen kívül: annyira súlykolják a fiatalokba hogy "fősulira KELL menni", hogy szinte kétségbeesve próbálnak mindenáron bekerülni, akármilyen szakra, közben meg annyi diplomás van, hogy dunát lehet vele rekeszteni, aztán mehetnek a diplomájukkal együtt a mekibe.

Ma is a híradóban kiscsaj: "hát sok "aranytartalék" helyet jelöltem be, hogy ha elrontaám az érettségit, akkor is felvegyenek VALAHOVA"

Na szép...

2011. febr. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
Ha sikerült kijutnod külföldre nekem már eszembe nem jutna ide visszajönnöm.. Amúgy nem csodálkozok, hogy nincs jövőképed ebben az országban.
2011. febr. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Akkor mondom a sorrendet:

1. Informatika.

2. Villamosmérnöki kar.

3. Gépészmérnöki kar.

4. Vegyészmérnöki kar.

5. Orvosi egyetem.

6. Közgáz, lehetőleg pénzügyi vonalon.


Ha egyik se jön be: tanulj szakmát. Villanyszerelő stb.

2011. febr. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

23:40


Ez így korrekt, én az utolsót lehagytam vola, iszonyat telített. A műkörmösöm is közgazdász volt egyébként:)

2011. febr. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mérnöki szakot csinálj, tök8 melyiket csak mérnök legyen a vége. :)

(műszaki menedzsert nem javaslom, a többi oké.)


Ha mérnök leszel, Magyarországon lesz jövőképed.


Jogot tanultam, most mérnöknek készülök erről ennyit.

2015. szept. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!